Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiální text distributora)

hippyman

asi jsem na to měl fakt zrovna náladu a dokonale mě film pobavil, snad i tím, že jsem od něj po shlédnutí čsfďáckých hodnocení a komentářů čekal pramálo... absurdní děj, černá komedie - to já prostě můžu! pro mě 90%. ()

salahadin odpad!

...a do prdele...zachraň nás, kdo můžeš...plácni nás po hlavě něčím, ať už se na takový filmy nedíváme. ()

kingik odpad!

Za tohle bych tvůrce mučil tak 5 hodin jak v Hostelu. Ne moment mučil bych je 24 hodin. Ne ještě to není ono. Mučil bych je 7 dní a to by myslím mohlo stačit....snad.....0% ()

Smok

Pulp Fiction je skvelý a kultový film a ja chápem, že ovplyvnil veľa ľudí. Nie, nemýlim sa a moc dobre viem, ku akému filmu píšem komentár. Aleluja. ()

WANDRWALL

Zbytečně cokoli komentovat. Jen snad, že Ondřej Vetchý se objevuje stále více v hrozných věcech, a už je mu to taky jedno, zda hraje v tom či onom, kdo mu zaplatí, tam jde. Asi aby měl dost peněz na charitu. ()

Vitason

Z místa, kam odkazuje název filmu, vytáhl režisér scénář a to se při tom ještě pěkně nadřel. Scénář je vysloveně šílený, všechny postavy se chovají jako po lobotomii a nenajdete tu jedinou normální postavu. Na druhou stranu tady naleznete snad všechny prototypy různých postaviček od nájemného vraha, který nemá na tlumič až po silně nábožensky založenou lesbičku. Scénář nabízí tři pohledy na stejný příběh, kdy se režisér rozplývá nad tím, jak mu krásně nesmyslné dějové linie zapadají do sebe. Bystroň se snaží debilní scénář zachránit vizuálními hrátky, ale ten rádoby cool vybledlý filtr mě pěkně štval a skládání několika obrazů vedle sebe mě taky nenadchlo a ruku na srdce, tu závěrečnou přestřelku bych s kamarády dokázal natočit úplně stejně. K tomu všichni herci hrají naprosto příšerně a hudba s filmem neladí snad jedinou vteřinu a k tomu trhá uši. Jednu hvězdičku dávám za odvahu zkusit tento žánr. Jinak tento film posílám po hlavě do prdele. ()

Crocuta

Po přečtení zdejších hodnocení jsem čekal větší hrůzu... Film moc nedrží pohromadě, funkce mnohých scén a existence některých postav je mi velkou záhadou, ale přece jen se našly světlejší okamžiky, kdy jsem se nenudil a občas i pobavil. Já osobně to vydím tak kolem 40%. ()

SOLOM.

Při dnešním „prochcaném“ dni jsem se rozhodl, že si zas jednou pustím nějakou „akčnější“ českou komedii a dám si na chvíli voraz, od těch amerických či mých oblíbených hororů. Někdo z mých přátel mi kdysi poradil tenhle film a já se k němu tedy po letech konečně odhodlal. To jsem ovšem ještě nevěděl, co si to zas pouštím za kokotinu. Herecké obsazení nevypadalo zas až tak špatně, ba jsem se dokonce ze začátku i docela dost nasmál. Bohužel podprůměrný scénář si pro mě přichystal dosti kýčovitou podívanou, kterou jsem nebyl prostě schopný akceptovat/ v daný čas vstřebat. Takže ať se na mě pán režisér nezlobí, ale tomuhle shitu prostě nemůžu dát ani průměrné hodnocení. ()

Kamca_

Tak tenhle film se vážně nedal brát moc vážně. První polovina mě celkem bavila. Do půlky to bylo na tři, ale pak ke konci mě to už moc nebavilo, takže to kleslo na 2. Ale i tak se na to koukat dalo a jako oddychovka dobrý. A ty hlášky ze začátku opravdu neměli chybu. Takže dávám 40%. ()

Caelos

Ve všech směrech nudná a nezajímavá slátanina u které mne ale dosti překvapilo technické zpracování. Jako pokus je to zajímavé, ale jako film? Všechny postavy byly buďto protivné, nebo úplně blbé, například paní Žilková, na tu se snad nedalo ani dívat. Dětské postavy mne zase notně pohoršovaly. ()

Gary

10 %. Za hudbu. Nápad natočit českou drsňárnu je sympatický, protože český akční film jen tak nevidíme. Ale tenhle paskvil, kde všichni působí neuvěřitelně trapně (Jákl je nejvíc příšerný), všechno je to sestříhané a natočené jako přefiltrované porno a scénář je spíš ubohý než vtipný jak by chtěl hrozně moc být. To vážně vidět nechci. Šel jsem do toho filmu po hlavě, ale kopnul mě do p*dele. ()

Mulosz odpad!

Hledal jsem v databazi ceske filmy natocene za uplynulych 5 let, ktere jsem jeste nevidel. Vysel mi tento jediny, tak jsem se do nej pustil. Beru to jako spravedlivy trest za svou prilisnou aktivitu. ()

Terva

CITÁT - Jdi do klidu, stíhanej můžeš bejt až od patnácti............ Scénář : Marcel Bystroň. Kamera : Marek Tichý. Na hudbě k filmu se podíleli Petr Bende, Gipsy a Veronika Padilla. Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. ()

DDT

Cením si každého českého filmaře, který se pokusí natočit něco trochu jiného, "než je v kraji zvykem". "Po hlavě..." je sice opravdu jenom ten pokus, ale s několika celkem sympatickými místy. Vyloženě mi vadily jenom písně Petra Bendeho. Víc uncool hudbu už si tvůrci asi vybrat nemohli. ()

Kryton

Pro začátek: Stímto filmem jdete ...... do! Neskonale trapné , ubohé , nijak vtipné a ani akční. Proč to má být komedie? Nic komického se tam neděje a jediny vtip co jsem postrehl, byla jaklova prazdna nabojnice(je-li toto vtipné?).** Dávám za poslednich cca 10 minut a za Petra Jákla. Sice jemu moc kecaní neni nikdy souzeno , ale světe div se on jediný mi vcelku do příběhu zapadal a věřil jsem mu. Zbytek? Opravdu si někdo myslí , že Vetchý je nějaký náš Belmondo či co? Drsnáka bych mu neveril ani kdyby mi pred oblicejem miril pistolí. A co ten Vohnout , to je nějaka ceska verze Jasona Stathama? Civilní role mu sedne , ale jakmile má hrát vraha tak je spíse komickou postavickou. Hlasky , ktere cedí jsou umělé a charisma nulové. Btw. Proč u nás jakoby pusobí angličan , když v naší zemi spíše operuji rusko jazyčné mafie? Holt angličtina je cool... Sečteno podtrženo: Nevadí mi , když u nás někdo natočí něco do čeho se nechce nikdo pouštět. Ba ani pokud jde o akční filmy anebo horrory. Akorat tady se to nepovedlo. Moc zamotané, málo vtipné a ten konec trapně akční . V USA by toto bylo nic moc béčko(nebo céčko) , kde by vohnouta hral třeba Lambert a Hranu Lundgren. U nás se tu placají po zádech jak sou cool?! ()