Captivity

Známá modelka je unesena a probudí se v neznámé, uzavřené místnosti. Pokouší se uprchnout větrací šachtou, ale útěk se nezdaří. Únosce všechno sleduje kamerami, sám je skrytý a nezbytné věci předává unesené modelce vysouváním plechového šuplíku. Po určité době modelka zjistí, že není sama, protože za stěnou je uvězněn ještě jeden muž. Podaří se jim navázat kontakt a probourat stěnu. Únosce trápí své oběti a ty se snaží vymyslet, jak uniknout. Pátrají po nich také policisté, kteří nejprve najdou kartu se záhadným řeckým nápisem a postupně získávají další zajímavé informace... Děj se odehrává v USA, ale film byl kvůli úspoře nákladů natáčen v Moskvě. (ČSFD)

MacGyverCZ

Jeden z lepších hororů, který má jasný konec a toho si cením nejvíc. Nesnáším když má nějaký horor otevřený konec, u kterýho se musí přemýšlet, jak to bylo myšleno, kdo byl vlastně příčinou zla, jestli nevraždila sama oběť apod. nesmysly, které podle mě do hororu nepatří... Celou stopáž jsem byl díky Elishe napjatý a doufal, že se pomstí... Kdyby tam hrála jiná herečka, byť známější, určitě bych to tak neprožíval. Pro mě za 5* :) ()

Hovado

Je hodně těžké hodnotit CAPTIVITY. Tak pěkně od začátku. V dnešní době je mnoho filmů o kterých slyšíte z rádia či televize. Média vás kladně či záporně naladí, ale stejně se na ten film kouknete. To samé se stalo i mě s tímto filmem. Dočetl jsem se o brutální reklamní kampani v USA. Poté jsem si přečetl o čem asi film bude a samotný námět, film o únosu, zajetí, mučení a smrti oběti je dosti lákavá nabídka pro všechny milovníky krimi atd... A k tomu ještě připočtu moji oblíbenkyni z 24 hodin Elishu. Vynikající reklama, to přece musím vidět. A tak se stalo. Film jsem viděl a tady je můj obsáhlejší ortel. Začátek je na jedničku, jako celá kampaň, naladit a pak to rozjedem. Jenomže rozjezd neexistuje. Celé lazení diváka končí po tom co Elisha začne koketovat se svým sousedem. Je to tak průhledný jako nablištěná sklenice v baru. Děj celou dobu předvídáte, víte co se stane, vite co bude následovat, je jasný, že přijde odhalení, ale ono nepřišlo na konci, ale už uprostřed filmu. Chybí tu jakákoliv strach navozující atmosféra, žádné překvapení, nic neobvyklého, snad jen jedna scéna, kdy se Elisha natahuje pro kafe a pro sirky. Ale v podstatě nic. Captivity se plouží pomalu ke svému konci a na tom konci vůbec nevíte, jakej tenhle film měl smysl? Na všechno se musíte ptát proč? Proč vrah vraždil? Proč taková složitá hra? Proč tak debilní konec? Proč tak okoukaná zápletka o únosu holky, která je v přepychu a neváží si života? Srovnání se SAW je do očí bijící. Nehrajeme si s více lidma, ale je s jednou tupkou (promin Elisho), která by měla tušit, že asi umře a v klídku se zamiluje a přefikne svýho souseda? Nabízí se možnost jako naposled v životě, ale stejně Vám to v Zajetí nějak přijde divný. Nesedí to. Prostě vše už tu bylo, ničím vás tvůrci nepřekvapí. Další věc, nebýt Elishi Cuthbert v Captivity tak je to tuctový béčkový film, ale bohužel i s Elishou je to kurňa béčko. A další herecké obsazení? Fajnšmejkrům jsou ksichty od někad známé, ale ne jména. Postavy, které hrají jsou tak tupé až jsem se musel smát. Policajti, to byla parodie na CSI New York? A náhoda, že se polda jmenuje Mac? A k tomu parťák je černoch? A nápadně se podobá postavě z CSI New York? To byla sprcha, ale budiž. Co mě fakt dostalo je samotný vrah. Něco tak stupidního jsem ještě neviděl. Úplně bez motivu, nesmyslný. To byl opravdu průser s vrahem a jeho výběr. A vylití jeho citů a poté to co udělal no do thrilleru s takovouhle reklamou to rozhodně nepatří. Hudba jen skřeky a vrzání, panečku to je soundtrack. Zřejmě jsem asi viděl americkou verzi, ale brutalita bych řekl u Captivity chybí, ale určitě tuhle kocábku spíše vrak nezachrání. Bohužel je to další film, který má mrtě dobrou reklamu, ale výrobek nám ani z daleka nenabídne to co jsme viděli v reklamě. Je to hrozná nuda. A proč dávám jednu hvězdičku? Za Elishu, za tu reklamu a za celkem povedné začáteční i závěrečné titulky. ()

fraktal

Moc jsem od toho nečekal... a tak jsem rozhodně nebyl zklamán - leč pochybuji, že bych si z tohoto snímku něco zapamatoval až do pozítří... ()

LordMysti

Velice prázdné, plitké, nudné. Strach? Ale kde pak. Napětí? Také nic. Děj? Cože? Nu prostě totální brak který nemá šanci zaujmout. ()

aik

Naprosto stupidní thriller, který ve mě sice vyvolal velmi silné emoce přecházející od úžasu až k smíchu, ale rozhodně ne v dobrém slova smyslu, zkrátka SAW plagiáty útočí. Od režiséra Joffého kalibru bych něco takového nečekal, nejspíš nějaká finanční krize či co. Upřímně lituji té hodiny a půl zabitého času a všem radím, ať nedělají stejnou chybu jako já a nečumí na film jen kvůli Elishe, vážně to tentokrát nemá cenu. ()

DavidWebb

Prvý a jediný krát som videl Elishu Cuthbert v seriáli 24 kde hrala rozum postrádajúcu dcéru Kefíra Sutherlanda. Nuž a táto síce pekná ale iba priemerná herečka sa v hlavej úlohe tohto trileru (?) - horor by to nebol hádam ani pre deti - na počudovanie nespráva idiotsky, čomu som takmer nemohol uveriť. Príbeh vlastne ani nie je taký zlý, skôr by som povedal od určitého momentu trápne predvídateľný a preto práve od toho momentu šlape ďalej už iba na neutrále - bez napätia, zotrvačnosťou. Ťažký SPOILER ! Vždy boli zavraždené iba dievčatá a teraz je vo vedľajšej miestnosti ako "obeť" aj nejaký chalan? Môžu sa spolu kľudne rozprávať, dokonca byť spolu a aj si zakefovať, no pravdáá! A v závere Elishe pomôže až príliš veľa náhod.Koniec SPOILERU. Aj tak si ale myslím, že v mori B-čkových šitov to nebolo až také zlé. Na základe prečítaných komentárov som si nasadil latku nízko, v bedni bolo hovno, a tak som to bez rozčuľovania sa poľahky dal. Celkom slušný štýl bez ničoho nového, tak či onak sklamaný som nebol. ()

Shanen29

Dvě verze a dva odlišné filmy.Tato americká verze je zmatečná blbost plná ne dobře zapadajících scén,sice více brutálních scén zde je,ale postrádají chvílemi logičnost.Rolande,vzpamatuj se. ()

chlebo

Povedzme to takto, keď dáte počas prvých 60 minút z ultrakrutej 96 minútovej stopáže tak päťkrát zľahka šlofíka, posledných 30 sa dá dosledovať prakticky bez väčšej duševnej ujmy, síce zas porovnávať to so Saw je zas pomerne odvážne, zhrnúť to stručne - mňa stále sa prezliekajúca a nie tak úplne tupá Eliška s jej mastniakom príliš neurazili, ako vravím, k popoludňajšiemu šlofíku to ako podmaz ujde. ()

marek29

Jak odfláknutý horor kvůli úspoře nákladů jest, tak moje hodnocení nízké jest. Zhlédnuto jen a pouze kvůli Elišce a za ni jsou ostatně ty 2 hvězdy (za její 2 chlouby). Jinak tento thriller co se tváří jako horor dělá ostudu svému pseudovzhledu, kterým se tváří z kategorie hororů býti.. :D ()

josmart

Elisha Cuthbert je kočka, za to je ta hvězdička. Jinak bych to chápal jako pokus natočit znova Saw tak, aby se to dalo pouštět i dětem v předškolním věku. ()

luckylittl

Je zde ze začátku cítit úzká podobnost se "Saw". Ačkoliv po prvním dílu Saw šla kvalita hodně dolů, tohle je ještě horší. Důvod, proč jsem to dokoukal až do konce, byla Elisha. Vím, neměla zatím žádný pořádný herecký výkon, ale je sexy a něčím mě přitahuje (asi jí mám ještě zažitou z dob "Populární mechanika pro děti"). ()

Mark1983

Abych se přiznal,film patří do normálního průměru,i když se mi to docela líbilo.Ale existují samozřejmě lepší filmy podobného žánru,ale i tak je to alespoň na jedno kouknutí docela v pohodě.U mě je to na víc kouknutí. ()

Pokri

Škoda priveľmi béčkového podania, dosť film zráža. Dokonca si nemôžem pomôcť, no prišlo mi to aj predvídateľné, čo je pri takomto filme problém. ()

CZBios

Captivity. Captivity pro mě znamená strávený čas, kterého ani nelituji a ni se z něho neraduji. Nemohu říci, že to byla ztráta času, ale také nemohu Captivity doporučit mým přátelům, kteří si libují v hororech a thrillerech. Hned na začátku ve mě zavládl pocit, že se jedná o horor kalibru SAW apod. Někdo někoho unese, za nejrůznějších podmínek mučí, nicméně pokračování ukázalo pravou tvář filmu. Pro normálního diváka bude film působit jako průmerný kinematografický kousek, který určitě stál za shlédnutí. Pokud jste člověk, který víkendově a čas od času koukne na film, ale nemá posazené hranice svého zájmu, potom Vám mohu tento film jen doporučit. Pokud jste člověk mírně znalejší a otrkanější, patrně Vás bude Captivity nudit nebo alespoň Vás ničím nepřekvapí. Dále jistojistě musím souhlasit s dřívě řečeným. Po celou dobu neočekávejte bláznivé chvíle strachu, kdy ve Vás hrkne a klepetáte zubáky, to určitě ne. Můžete očekávat mírné napětí po celou dobu filmu kombinované s podkreslující hudbou. Závěr: 2* - Čekal jsem od tohoto výtvoru poměrně více nežli se mi dostalo. Velké plus filmu musím dát, za Elisha Cuthbert, napětí, které mne ovládalo a to je asi tak vše z výčtu plusů. mínus musím přiznat za naprosto ostřílenou konstrukci filmu, někdo někoho unese, chvíli ho mučí, sem tam někdo něco najde a objeví se jakoby náznak progrese děje, pak následuje cizinec, který jak se nakonec ukáže, je jedním z nich a dál to však znáte. Mínus také patří 0% strachu. ()

Skoveta

Nebylo to tak špatný...Rozhodně bych to nedoporučila někomu se slabším žaludkem. Je fakt, že několik scén a jejich pointy nebyli překvapením, ale ani tak nemám pocit, že by si film zasloužil nižší hodnocení. Oba herce v hlavních rolích mám ráda. A musím přiznat, že si mě získal hlavně celkem zajímavý závěr. Rozhodně to nebylo dokonalé dílo, ale stoprocentně jsem se dobře bavila od začátku až do konce! ()

Daeneryss

Sice tento snímek má své mouchy ostatně, který ne, ale dějová linie se mi líbila...Příjemná podivaná,u které čas utika...Představa toho, že jsem ve stejné situaci jako hlavní hrdinka mě děsí.Tento film mi nepřišel nějak vyumělkovaně nebo přehnaně...Vůbec nejsem zklamaná...Spíš příjemně překvapená,protože jsem čekala opak i přes poslední minuty, které končí stejně jako u většiny snímků podobného ražení... ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)