Drama policisty, který odhalil příliš vysokou hru svých nadřízených. Ludovico Graziano (Gian M. Volonté) jako neúprosný policista zabředá do korupčních praktik svých kolegů, které mají mnohem hlubší podhoubí než by vyšetřovatel býval tušil. Brzy se octne ve světě plném úplatných státních úředníků, justičních paňáců i pohlavárů mafie. Zločin zarezlý uvnitř státních institucí nenávratně poznamená Grazianův soukromý život. Policista se bude muset na vlastní pěst poprat s vydíráním, chladnokrevnými mordy a v neposlední řadě, atentáty. – Napínavé konspirační drama od klasika žánru poliziotteschi, Damiana Damianiho. (Česká televize)

NinonL

Přes 40 let starý film, který neztratil na kvalitě. Napětí, drama, politika, intriky, smrt. Ani konec nic nezkazil, naopak. Italové zkrátka vždycky uměli točit krimošky. ()

Pierre

Podobně jako Vyšetřování skončilo - zapomeňte i Mám strach začíná jako ,,celkem normální, ale poctivá kriminálka.´´ Ovšem postupem času jsem se do ní pořádně ponořil a hezky mi určitě nebylo. Místy až geniální paranoidní atmosféra, ale již zmíněně Vyšetřování skončilo - zapomeňte pro mě bylo ještě o fous silnějším zážitkem. Hlavně mělo brilantní dabing, který film ještě vylepšil.. Mám strach má porevuloční se skvělým Cupákem a dobrým Švehlíkem se Schánilcem. Ale žádného dalšího dabéra jsem nepoznal, takové nevýrazné otravné hlasy. ()

radektejkal

Policista má strach! A také nemá žádný zájem bojovat za spravedlnost. Chce si jen trochu vydělat a "se zdravou kůží nějak přečkat do důchodu (gudaulin ****)". Ale takhle to nefunguje, ve válce (byť jen polarizované společnosti) není možno být neutrálem, nelze vyčkávat bez nasazení (viz člověče nezlob se). Vracet kulky je dobré, ale lepší je sám je vypouštět první. Ale jakou šanci má prostý karabiniere proti generálovi. Kolik jeho zkorumpovaných podřízených by musel zabít, než by se k němu dostal? Hodně! A proto se to stává zřídka. A nestalo se to ani v tomto vysoce profesionálně natočeném "poliziesco" nebo spíš už "poliziottesco" Damiana Damianiho. Pozn. Jako obvykle bych rád porovnal tehdejší situaci (byť v Itálie) s nynější u nás (lehké oleje, metylakohol v lihovinách atd.), ale kromě kvantitativní stránky - italských mafiánských organizací bylo méně, ale byly silnější a početnější - mě žádný zásadní rozdíl nenapadá. ()

Martin741

Vyborne polizzioteschi z ruk rezisera Damiano Damiana. Korupcia v talianskej policii je vyborna tema na film a pre mna sa film stal este fascinujucejsim poukazanim na prerastanie zlocinu s vysokou talianskou politikou. Polizzioteschi je casto o prestrelkach, autonahanackach a o nasili, ale tuna reziser Damiani sa skor sustredil na rastuce napatie, a to dosiahol skutocne bravurne. Dialogy su na urovni, nesklzavaju do priemeru ani v strede a film kupodivu nema v strede ani kuska nudy a zaplatRamzes ani nestraca tempo. Z hercov mi bol znamejsi len Gian Maria Volonte a Mario Adorf /La mala ordina, Via Mala/. Zaver je potom sam o sebe dost masakrozny : 89 % ()

andrii

Na něj sází, až zajíkám se. V jejich společnosti den co den krev vrchovatě prolévá se. Vysoce postavené límce špiní. Nařizují zabíjení. Kostky jsou vrženy. Hlavy, co věděly, svrženy na studené dláždění a jejich těla, ihned převezena do krematoria. ()

farmnf

Damiano Damiani mě před lety zaujal Dnem Sovy. Je to mistr mafiánských story, filmů o beznaději boje proti zločinu, korupci a politice. Toto je velmi slušné, tradičně politické, tradičně italské a velmi napínavé. Je to příběh strážmistra, který je velmi IN a soudce, co věří ideálům. A pak následuje zmarný boj o přežití. Optimismu nečekejte ani kapičku. ()

Autogram

Sudca a jeho ochranca robia nadprácu. Pátrajú, vyšetrujú, až dôjdu k najvyšším miestam a to sa nevypláca. Film sa trochu viac komplikoval, ako by mi bolo milé, ale záver bol perfektný. –––– Pane doktore, já prostě všechny ty kulky, které jsou určeny mně, posílám zpátky jejich odesílateli. ()

Sipora

Překvapivě povedený krimi-thriller, který jsem nejspíš viděla jako dítě a naprosto jsem nechápala, o co v něm běží; nicméně lehký pocit paranoii po něm přetrvával tehdy i nyní po letech, kdy si člověk uvědomí, odkud asi pramení jeho nedůvěra k institucím. Za upozornění stojí role soudce Cancettiho, do které byl obsazen švédský (Bergmanův) herec Erland Josephson. I díky němu byla postava nezkorumpovaného a čestného soudce snáze uvěřitelná. ()

Disease

Tradiční italský sedmdesátkový krimi thriller s politickým pozadím, jak je známe. Tenhle je jeden z těch lepších, místy jsem fakt měl problém se nadechnout. ()

kkarx

Skvělá atmosféra strachu a parádní příběh. Když byl Volonté (mimochodem asi jeho nejlepší výkon) podruhé na stejném místě a odehrávala se ta samá situace málem jsem nedýchal a když se zničehonic objevila jedna postava skoro mě kleplo. Jasných pět. ()

Schlierkamp

Italský kriminální thriller poukazující na korupci v justici a policii a na propojení organizovaného zločinu s vysokými státními institucemi. Hlavní hrdina, strážmistr Ludovico Graziano (G. M. Volonté), byl přidělen jako tělesná stráž soudci ohroženém na životě, a společně přijdou na stopu navázání aktivit mezi uprchlým zločincem Caligarim a důstojníkem italské tajné služby. Ačkoli se Graziano snaží, aby jeho jméno v žádných záznamech nefigurovalo, přesto je mafiány identifikován, je zařazen mezi nebezpečné osoby a právem se obává o svůj život. Snímek se natáčel v době, kdy italská mafie měla skutečně dlouhé prsty, a vraždy nepohodlných vysokých státních úředníků na ulici nebyly ničím výjimečným. Snímek D. Damianiho nabízí od začátku tísnivou atmosféru, kde se nedá věřit nikomu a kde může být člověk na každém kroku napaden útočníkem. Ačkoli Graziano sám přiznává, že má z nastalé situace strach, dokáže se díky důmyslným odposlechům chytře vyhnout plánovanému atentátu na jeho osobu. Bohužel pro něho je organizovaný zločin tak dokonale propojen z nejvyššími státními úředníky, že je pro něho nemožné vyváznout z této situace živý. Film se vyznačuje rozumně dávkovanými akčními scénami, které spolu s všude přítomným nebezpečím vytváří ojedinělou atmosféru strachu. G. M. Volonté, jehož jméno se pro mě stalo zárukou filmového zážitku nejvyšší kvality, předvedl svůj obvyklý vysoký standart, jeho působivé herectví je doprovázeno vnitřními promluvami, v nichž přemýšlí nad svou bezvýchodnou situací. Během dvouhodinového vzrušujícího představení jsem nenalezl jediné slabé místo a uděluji tomuto skvělému italskému thrilleru maximální hodnocení. ()

milwaukee

Starý dobrý italský krimi thriller. Tenhle má opravdu co nabídnout. A jak se zdá Mario "Santer" Adorf hraje stejně vždycky padouchy. Tak ani zde tomu nebylo jinak. A obávám se, že prorůstátní organizovaného zločinu do justice a politiky nikdy nebude u konce. Jak už říkal jiný politik, takhle to bude na věčné časy. Do poslední chvíle jsem věřil, že hlavní hrdina přežije. Opak byl pravdou. V závěru filmu, když už bylo téměř vše vyřešeno, jsem si uvědomil, že hrdina jde po ulici nějak moc dlouho. A že se něco musí stát. Stalo se. Mafie nikdy nezapomíná. ()

Locksley

Už jsem si říkal, jak to ten Volonté zmáknul a že by to jednou mohlo dopadnout jinak, ale ne. Tyhle italský krimošky končí vždycky stejně. ()

SAINTS

Dalši kvalitny Damianiho politicky triler.Ludovico Graziano vezme navonok bezpečnu pracu a to davat pozor na stareho a velmi naivneho sudcu,ktory nesudi politicke procesi.Ale čo čert nechcel nahodou sa do jedneho pripletie a s nim aj jeho ochranca ktory chcel mat len pokoj.Film vynikajucu atmosferu a napätie by sa dalo krajat.Herecke vykony su tiež v poriadku,tak je z toho nadpriemerny film.A je zaujimave že v 70.rokoch mohol dat sudca zavriet porno kino.Inak aj jedna dôležita scena sa na konci filmu odohra v pornokine. ()

dokec

V tomhle filmu mi uhranul Volonté a celkově i žánr polizioteschi ! dostal jsem se k tomu na uložto skrz podobné návrhy jako svědek s linem venturou :D no každopádně perfektní film, který doporučuji ! ()

karnifex

Spousta výborných scén, ale bohužel také spousta klišé.. Osobně mi byla nejsympatičtější scéna, v níž se starý soudce i policista postavili za spravedlnost bez ohledu na své opačné politické (a společenské) přesvědčení. Bohužel se pak film vyvíjel jiným směrem.. ()

wick

Velmi kvalitní...thriller jaký uměli jen Italové točit v 70.letech o zkorumpovanosti politiků a jejich propojení s mafií v době, kdy u nás budoucí kmotr Mrázek postával tak před Tuzexem.... ()