Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
TV spot

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

gizi

Ne poprvé viděno 20.7.2012 a výborně jsem se bavil. Moc pěkná oddechovka, které nechybí ani slovní humor, ani belmondovské kousky, ani trochu kaskadérských kousků, především s auty. Dávám 90% a 4*. ()

salokin

Víc než parádní komedie s úžasným Belmondem, u kterého si nejsem jistý, jestli hrál nebo byl prostě sám sebou a hlavně s naprosto zabíjackým scénářem. ()

Zofinka2

Belmondo byl skvělý jako vždy. Sophie Marceau kouzelná. Líbila se mi hudba z 80. let a první půlka filmu. Akční scény byly přehnané a mě nebavily. ()

P@\/EL

Vydařená francouzská komedie se skvělým Belmondem v hlavní roli. Děj je postaven na nápadité zápletkce, která odstartuje smršť komických situací, povedených hlášek a dialogů. Tahleta taškařice na téma "Lež má krátké nohy" se zkrátka povedla. Celkový dojem kazí snad jen naprosto zbytečná scéna v závěru filmu. ()

zeromen

Pro mě takový průměr, Belmondo má určitě daleko lepší filmy. Pěkná Sophie Marceauová a konečná honička ve Fiatu. To jsou asi dvě věci co mě ve filmu trošku víc zaujali. ()

kodwin

Na Belmonda spíš slabší, je vidět, že se jednalo původně o divadelní hru. Hlavně scéna v bytě je zbytečně dlouhá. Nicméně pořád to je celkem zábavné. ()

Feacher

Docela příjemná komedie s JPB, skvěle zahraná ze všech stran při vymýšlení všech možných výmluv hlavního hrdiny. Občas to bylo takové hodně bláznivé, někdy to fakt nedávalo smysl, ale takové tyto komedie prostě jsou. Jako oddechovka pěkné, dle mého tak akorát dlouhé.. není to perfektní, ale je to dobré, 75%! ()

remotrumpet

"Ukážem vám aký posero je James Bond." Konverzačná bláznivá komédia s nádhernými herečkami a originálnym J.P.Belmondom : "Ja nenávidím klamstvo!" ()

Kamil111

Na kvalitě a délce dialogů se prostě pozná, že jde o zfilmovanou divadelní hru, ale navíc jde o trefný odraz tehdejší miterrandovské Francie socialistů. Herecké výkony a k překvapení i český dabing jsou skvělé. ()

Hombre8

Dlouhá a vesměs dost úspěšná série belmondovek měla hodně společných jmenovatelů. V podstatě by se dalo říct, že jsou vlastně všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou špatné. Divácká obec dostala co chtěla, recept většinou není příliš složitý. ()

Ondrish

Ano, aj toto režíroval Georges Lautner. No a samozrejme je to jeden z najlepších belmondových filmov. Zisil som, že pri takom množstve skvelých komédií nedokážem zostaviť žiadny rebríček, ale Veselé velikonoce určite patria medzi moje Top 3 belmondovky. Čaro tohto filmu má hneď niekoľko rovín a každá z nich je rovnako výborná - Belmondo a M. Laforet vo svojich najlepších rokoch, mladučká a okúzlujúca S. Marceau (s prekrásnym zamatovým hlasom v pôvodnom dabingu - ten nový na DVD sa nedal počúvať), nádherné exteriéry francúzskej riviéry, politická satira a patologický sukničkár Belmondo v permanentnom cvale zamotaný do pavučiny klamstiev, ktorým nakoniec aj sám uverí - "..nebudeš mi svádět dceru...!" Super film, ktorý si s radosťou pozriem kedykoľvek - nielen na Veľkú noc. ()