Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
Z natáčení  - Jean-Paul Belmondo, Georges Lautner

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

Saku

"Porad mi zpiva: ó mein papa, ó mein papa!" A takovych tam je...no kdyz se vam to tak libi tak pridam jeste jednu. "Proc jedes tudy, proc jedes ulici Macarany? V tuhle hodinu tudy nikdo rozumnej nejezdi!" ()

JohnSmith

Další výborná spolupráce Belmonda a Lautnera. Belmondo v roli podvádějícího manžela, který se do pletek zamotá až po uši je prostě skvělý. ()

Castrator

Klasická komedie s klasickým Belmondem vysílaná klasicky na Velikonoce je sice klasika všech klasik, ale neznat ji z doby, kdy vysílali úplné kulové a kdy si ji mnozí zafixovali jako "tu dobrou komedii s Belmondem", tak jde o průměr, který kromě Belmonda nemá příliš co nabídnout. Zápletka mnohokrát použitá, vtípky slabé, nebýt několika komických situací a Belmondovy komiky (hlavně v nemocnici a při cestě z ní), jde možná i o slabší průměr. Ale je to Belmondo a ten vždy potěší. ()

lykan9

Veselé Velikonoce mám moc rád již od dětství. Tento film se sice nemůže rovnat filmům jako Policajt nebo rošťák nebo Strach nad městem, ale přesto se jedná o skvělý film s Jean-Paulem Belmondem a Bebel prokazuje, že se dokáže ukázat i v jiné roli, než drsného poldy. ()

J-o-k-e-r

Určitě to jedno z nejlepších co může být viděno s J.-P. Belmondem! Situační komedie o jednom sukničkářském manželi, duchapřítomné manželce a neodolatelně krásné S. Marceau ;). ()

Autogram

Belmondo skombinoval Bonda s Funésom a vznikla bláznivá akčná aj situačná komédia s trochu pochybnou zápletkou. Ale prečo si nepozrieť superakčného superzvodcu Belmonda a Sophie Merceau, ktorá chodí zásadne bez podprsenky a tak viacnásobnému chutnému odhaleniu nič nebráni. Ale na druhej strane ma to ani neprimäje ku štvrtej hviezde. –––– Ukážu vám, jekej posera je James Bond! –––– Já nikdy nelžu. Nenávidím lež. ()

Jaro.Krafcik

Čo by to bolo za veľkú noc bez tohto filmu. Aj keď zomrel minulý rok Belmondo. Tieto legendárne snímky po ňom ostanú. Zdviham z troch silných na slabšie štyri. Mal aj lepšie filmy ale veselá velka noc patrí k tým dobrým. Už vďaka názvu. Bavil som sa. Aj keď to šlo vo večerných neskorých hodinách. 4* ()

Kaja

Nemám moc Belmonda ráda, ale je pravdou, ýe role věčného sukničkáře mu vážně sedla. Úplně skvělá je první polovina filmu, přičemž druhá už trochu ztrácí dech, i tak to nemění nic na tom, že jsem se vážně dobře pobavila. ()

blixadovan

Tak tohle byla opravdu velká slabota, faktem je, že jsem se ke konci opravdu hodně smál, ale to bylo dáno množstvím vypitého alkoholu, neboť bez něj se na film nedalo koukat, spousta naprosto zbytečných dialogů, totálně nesedících, smyslu pozbývajících a hlavně místy dost hloupých. Situační vtípky na úrovni základní školy, brutálně klišovité vtipy se sklem neseným přes ulici a následně omylem rozbtiým, protože neviděným, podtržení žebříku atd. apod. Navíc naprosto samoúčelné byly kaskadérské pasáže, včetně závěrečné rvačky. Nebýt nádherné Sophie Marceau, nebylo by se z čeho radovat. Dobře, zmastit se a koukat, to by šlo, za střízliva absolutně ne! Nebo jsem snad něco nepochopil? To je také možné, v Comebacku jsou prý strašně inteligentní vtipy, které teda vůbec nechápu, tak to může být stejný případ i s tímto fimem. ()

Pecival

Ale jo - je to poměrně zábavné, zvláště scény kdy je Belmondo načapán ženou a příchod mámy Sophie na oslavu, ale nevzbuzuje to ve mě takový ten příjemný pohodový pocit jako jiné, lepší Belmondovy kousky. Prostě to není ta správná oddechovka. Asi už mám Belmonda příliš zaškatulkovaného a chci ho vidět jako ultimátního macho frajera, tutíž mi jeho neurotický chlap bojící se své ženy moc nesedí. Sophie se mi ze začátku moc nelíbila, ale postupem jsem musel ocenit její kvality :) U Belmonda mám za favority rozhodně jiné kousky, ikdyž shlédnutím člověk chybu určitě neudělá. ()

Georgex

Tak toto je komediální extratřída. Jedná se o jednu z mojích nejoblíbenějších komedií s Belmondem. Naprostá klasika, kterou můžu vidět každý týden a pořád se u ní směju. Příběh staršího muže, který má se ženou ultimátum, že pokud jí bude nevěrný tak ho obere o vše, co má, je pro svůdníka typu Belmonda jak dělaný. Hned od začátku předvádí spoustu chytrých fíglů a na každém rohu má milenku, ale ta pravá sranda začíná, když ho manželka chytne s mladou slečnou. Poté začíná famózní část výmluv, která nemá chybu a takto ji může zahrát opravdu jen Belmondo. Skoro bych se to nebál nazvat, co dělat, když vás doma chytne manželka při nevěře. Jenomže né každý by si našel na všechno odpověď jako právě Belmondo v tomto filmu. Naprosto fenomenální výkon, který ještě Belmondo doplňuje kaskadérskými scénami a na to, že v nich hraje sám, vypadají parádně. Vyzdvihnout mohu také parádní dabing, bez kterého si to ani nedokážu představit, jelikož mladý Krampol tu opravdu exceluje a nedokážu si představit lepšího dabéra. Celkově se jedná o výtečnou komedii, která staví hlavně na Belmondovi a ten tu nebýt tak na tu komedii druhý den zapomenu. Hodnotím 90%. ()

G.W.Bush

Záletný manžel ani pod tíhou důkazů nepřizná své smilstvo, inteligentní manželka sice vše pochopí, ale proč by si nehrála na blbou a svedená dívka v roli nikdy nepřiznané dcery se jen baví. A já s ní. ()

Heraldika

Film patřící k Velikonocím jako Mrazík k Vánocím. Belmondo má takové charisma, že se krásné Sophii vůbec nedivím :-) ()

Markussis

Tak tohle mne opravdu zabilo. Bébel je prostě bůh komiků. Místy jsem se smíchy nemohl nadechnout, to si myslím, že již o nečem svědčí. Přitom humor je zde nenásilný až jemný, pouze dovedený do absolutního bláznosvství. Postava smyšlené matky Lisien na rodiné oslavě je také velmi dobrá. Krom toho jedna hláška střídá druhou, jedna vtipnější výmluva za druhou. Je to zktrátka báječný úlet. Myslím, že dobrá zábava obecně, je vždy tak trochu úlet. Co víc si přát? Já nevím. Po této divočině snad už jen klid. ()

SG-1

"Víte, děláme teď hodně operací po domech. Inflace nás nutí pracovat načerno." -Stefan Margelle- ()