Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
TV spot

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

blackrain

Pro záletníka Jeana-Paula Belmonda nebyla žádná překážka zřejmě dost velká, protože všechny hravě překonal a ze všeho se krásně vykrucoval. Neváhal ani představit svou nejnovější milenku jako svou dceru. ()

raimi

Zlaté časy francouzské komedie. Alespoň pro mě. Kdysi v kině, když jsem byl na tomhle filmu pečenej vařenej, jsem měl srdce až v krku z nahé Sophie Marceau. Obdivoval jsem kaskadérské kousky. A hlavně se královsky bavil. Spolu s Četník a mimozemšťané, to byl v té době můj nejoblíbenější francouzský film. Navíc ten skvostnej dabing, to je prostě nádhera. Teď po letech, si Velikonoce můžou přičíst obrovský plusový body za finále, kde Belmondo vtrhne na projev socialistů, a dají si po hubě s ústředním kádrovákem, u čehož způsobí multikulturní roztržku. Krásná nekorektní komedie, dělající si prdel z lidských slabůstek, proto však velice lidská a milá. ()

Dr. Hawkeye

Kdysi jsem se na ten film strašně těšil, ale pak z toho bylo velké zklamání. Když jsem si nedávno chtěl poupravit zážitek, trapně jsem u toho usnul... ()

topi

Nenapodobitelný Belmondo ve vrcholové formě! Vynikající dialogy, vynikající zápletky, vynikající kaskadérské kousky mistra Belmonda! Tenhle film je klasika! ()

Colonist

Belmonda upřímně moc nemusím, ale tahle komedie je povedená. Ke konci to sice trochu ztrácí, ale to nevadí. Dobře jsem se pobavil. Zda by se tak stalo i po dalším zhlédnutí, to nevím. A koho by napadlo při sledování tohoto filmu, že mladičká a nevinná Sophie Marceau to jednou dotáhne až na zlou bondgirl v Jeden svět nestačí? No přednosti na to měla a nejen herecké ;-) ()

Skip

Tenhle film já prostě můžu, a nejen o Velikonocích. Není sice tak dobrý a vtipný jako jiné Belmondovy komedie, nicméně opravdu stojí za to, už kvůli nádherné Sophie Marceau. ()

kajas

Má první komedie s Belmondem mě přesvědčila zejména o tom, že Bébel doslova přetékal charismatem i ve zralejším věku. Úvodní konverzační přestřelka mezi hlavním hrdinou, jeho manželkou a (budoucí?) milenkou hodně pobavila a byla jsem moc zvědavá, kam se děj posune dál. Dalším vrcholem filmu byla bohužel až narozeninová oslava a vyprávění bajek (tu o melounu a ústřici si budu pamatovat ještě dlouho). To, co se dělo v závěrečném dějství, tedy všechny ty zběsilé automobilové honičky a další blázniviny, už ale podle mě patřily do jiného filmu. Škoda, ke čtvrté hvězdičce jsem neměla daleko. ()

Frenegonda

Prosímtě Stefane jak můžeš být ve vodě tak dlouho? MĚ TO STRAŠNĚ BAVÍ! A pak se to začne tak krásně komplikovat. POZOR: DVD má nový dabing BOŽE jak může Belmonda dabovat Marcel Vašinka? a Sophie Marceau Jana Páleníčková. OTŘESNÉ!!! film naprosto ztrácí kouzlo Kde je to původní kouzlo V PRDELI. Další etapa: Objevilo se DVD s původním dabingem - levná verze za 39,-Kč díky BOHU. náhražkovej dabing byl absolutně k zblití. ZABIJU SE! DEJTE MI NĚKDO ZEĎ! ROZBIJU SI HLAVU A BUDU MÍT KLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍD!!! ()

Chrysopras

V první řadě nádherná Sophie Marceau!!! A hned v závěsu za ní vynikající Belmondo a vtipnej scénář. Jen ten konec je poněkud slabší. Ty kaskadérský kousky už působí trochu kontraproduktivně a zdlouhavě. Kéž by se ale dneska točily tak dobrý komedie! Meloun a ústřice... ()

Fanucci

Nejsem velkým fanouškem francouzských komedií, ale některé Belmondovy hlášky jsou luxusní:-) Konec je natahovaný, ale jinak moc příjemná komedie! ()

Hennes

Filmeček u kterého se člověk pobaví. Svůdník Stephan (Belmondo) a mladá Julie (Sophie Marceau) rozjedou hru na údajnou dceru před neočekávaně se vrátivší manželkou (Marie Laforêt). K rozjeté hře se přidává nakonec i samotná Stephanova manželka i Juliina matka. Film je plný vtipných scének a dialogů. Vynikající český dabing. ()

Martin741

Belmondo v komedialnej roli ... ovela radsej mam tie francuzske komedie s DeFunesom popripade s dalsou legendou Pierre Richardom ako toto. Pozerat sa vsak v telke na to dalo. 70 % ()

tomtomtoma

Komedie o bohatém sukničkáři Stephanovi Margellovi (velmi agilní Jean-Paul Belmondo), který se snaží zachránit své manželství se svoji ženou Sophií (elegantní Marie Laforét). Důvodem je sebepozvání půvabné mladé krasavice Julie (mladicky půvabná Sophie Marceau) ke Stephanovi domů. A i když se brání dovést si ji domů, podlehne a navíc manželka nečekaně přichází domů. A nastává eskapád dobrodružství a půvabně ztřeštěných situací, kdy se Stephan snaží vykecat z velmi zapeklité situace. Jeho výmluvnost, se kterou vydává Julii za svou dceru, je vskutnu půvabná. Ale má to i trochu více hluchá místa. Další zajímavé postavy: úředník Rousseau (skvělý Michel Beaune), který nenávidí bohaté a rozhoduje o městských zakázkách a Marléne Chataigneau (Rosy Varty), matka Julie a alkoholička, která je donucena přistoupit na stejnou hru. Celkově je to zábavná komedie o trampotách skoro přistiženého sukničkáře. ()

zette

" Papaa, papaa pada mi vanilka! " Film s desne vtipnymi dialogy, po dlouhe dobe jsem se u filmu ze srdce smal. Belmondo komedie umi, jeho toceni hlavy po narazu do sklenene tabule nema chybu. Skoda zaveru, ktery narusil velmi prijemneho filmoveho ducha. ()

pakobylka

Nadmíru svěží, vtipná a tudíž i nadmíru trvanlivá konverzační hříčka říznutá přiměřenou špetkou akce, takže s přibývající lety neztrácí sílu, energii ani šarm. Neboť velikonoce ve společnosti "nenapravitelného" Jean-Paul Belmonda nemohou být jiné nežli veselé - pro vás, pochopitelně ... nikoli pro něj. ()

Martrix

Veselé velikonoce je skvělá konverzační komedie, kterou se tvůrci rozhodli "vytunit" akčnějšími pasážemi s honičkami, nějakou tou rvačkou, kaskadérskými kousky...prostě chtěli využít všech schopností J. P. Belmonda. Dle mého názoru má ale předloha natolik skvělé dialogy, že ten humbuk kolem aut, motorových člunů a helikoptér, byl úplně zbytečný a vlastně spíš na škodu. Nejvíc jsem se totiž bavil právě mluveným slovem a nepochybuji o tom, že velkou zásluhu na konečném vyznění má i český překlad a především dabing. Ale kdoví, možná by tu roli Belmondo odmítl, kdyby si nemohl zablbnout a muchlovat se s mnoha krásnými ženami. I přes tu zvlášť závěrečnou zběsilost, je to jeden z klenotů francouzské kinematografie. ()

Juto

Je to typická francúzska komédia s množstvom trápnych a hlúpych, ale vtipných situácií a slušným hereckým výkonom. Belmondo je v top forme a dámy sú sexi. 7/10 ()

c.tucker

Z celkového hlediska je film solidní a velmi vtipný (hlavně usínající J.P.B. za volantem), je zde pěkná mladičká Sophie Marceau. Jediné co mi nesedělo, byl ten přehnaný kaspadérský závěr. ()

mortak

Klasický příklad současného francouzského bulvárního divadla zpestřeného opulentní závěrečnou destrukcí. I když se od Brouka v hlavě či Dámy od Maxima (Bonjour Monsieur Feydeau o:)) vůbec nic nezměnilo a základní syžet frašky už se drží mramorizován přes sto padesát let, je přesto zábavné sledovat Belmonda v roli záletněho manžela. J´aime la France! ()