Rovnice smrti

• Velká Británie W Delta Z (více)

Zkušený policista Eddie Argo (S.Skarsgard) během své kariéry toho zažil hodně, tentokrát se však dostal na stopu vraha opravdu výjimečného. Nestačí mu totiž člověka vykuchat, podřezat nebo udusit. Tenhle magor si se svou obětí rád pohraje. Jeho hra má jednoduchá pravidla. Zabij osobu, kterou miluješ, nebo budeš umírat v bolestech jako zvíře. Čím víc Argo postupuje ve svém pátrání, tím je mu jasnější, že tenhle vrah má své plány i s ním. Zajímavost: Prajsova rovnice. Dvojité W je fyzická zdatnost, schopnost předávat geny dalším generacím. Zet je specifický rys. Delta... Sobecký gen. (oficiální text distributora)

da_silva

Totalne zbytecny film. Trailer navozoval ze pujde vicemene o SAW 1, no film se to vsak od pocatku snazil vyvratit - pravda, malomluvny temny uvod s vecne kouricim cynickym ztrhanym policistou vypadal jako slibny rozjezd, ale problem je ze film vlastne zadny rozjezd nema. Pres hodinu se nedeje temer nic, temnotemna nuda s hyperlacinou roztresenou rucni kamerou, ktera filmu nedava realnejsi rozmer ani nahodou. Skarsgard je fajn, ale to je asi tak vsecko. Vraha odhalite uz v traileru, coz nepotesi, i kdyz zde jiste nebyl zamer drzet vrahovu identitu utajenou az do konce - je to provareno zhruba okolo pulky filmu, v tom pripade ale nechapu snahu o zmateni divaka scenou s "vedcem-dokturkem" , kor kdyz na identite postavy pak zavisi dalsi odvijeni deje... Proste levna nuda s docela ostrym mucenim na konci, jednou celkem prekvapivou pointou a evidentne zadnymi ambicemi. ()

wasabi

Čo dodať . Od filmu som nič nečakal. Ale to , že som ho dokázal dopozerať , prekvapilo aj mňa samého. Prišlo mi že, násilnými scénami a sexi detektívkou (na môj vkus až moc zľaknutá ) sa snažili nahradiť niečo , čo vo filme chýbalo . Neprišiel som na to čo. To znamená že , splnili účel. Neodrádzam ... odporúčam ... názor si spraví každý sám . ()

Zrsch3

Asi budu většinou lidí hodnotící tento film nenáviděn za výši hodnocení, ale rád jim budu oponovat a stát na druhé straně břehu. #### Hned na začátek, bych chtěl poznamenat, že je nesmyslné všechny filmy, které vznikly po prvním díle Saw a které prolíná atmosféra mučení přímo naservírovaná divákovi, přirovnávat právě k sérii Saw. Proč také? Copak je nutností se v krvelačnosti a originalitě zabíjení předhánět? Domnívám se, že jestli jde autorovi o zcela jiné záměry než Leighu Whannellovi (scénář k Saw), pak to neustálé přirovnávání značí spíše povrchnost s jakou přistupuje většina lidí k hodnocení tohoto filmu. #### Zápletka je velmi jednoduchá a o to více účinná, pomsta vždycky hrála v citech a v motivaci největší prim, proto blahopřeju, že se konečně našel film, který staví na něčem mnohem lidštějším než v již několikrát citované Saw. Příběh, který se odehráva kolem ústředního motivu, ovšem trochu zaostává a já se bohůžel lehce ztrácel ve změti všech těch informací a ona "rovnice smrti" pak nakonec vyzněla úplně do ztracena. Ač se mi zdálo, že právě ony indície budou hrát hlavní roli a že na nich bude stát celý příběh, opak se opět stal skutečností a to trochu zamrzelo, jelikož to svědčí o další ne zas tak promyšlené linii příběhu a "přirozené" zápletky. Za tento nedostatek bych dal pouze tři hvězdičky, ale jak říkám, na truc smýšlení většiny hodnotících (opírající se o blahořečenou Saw) musím přimhouřit oči. #### Celkově musím říct, že příběh po prvním shlédnutí v mých dojmech zanechal pár bílých míst, klopítá na významu názvu filmu, nedomrle zpracovává některé vedlejší linie, které se na konci rozuzlí, přesto se jedná o příběh, kterému je mnohem snazší uvěřit a vžít se do kůže Salmy Blair, než u jiných filmů, které lze zařadit do stejné kategorie. Waz se nepřehmátl, když se zaměřil na bezvýchodnost situace v konfrontaci se zdánlivě nedostupnou volbou. To mluví v jeho prospěch. Výkony herců jsou průměrné. Upřímně řečeno, role policistky mi ve filmu opravdu nesedla (asi bych si na jejím místě představoval jinou herečku), ani Stellan Skarsgard nijak nezazářil (ostatně ani nevím, jestli je toho vůbec schopný, ten jeho kamenný výraz mu je daný asi už od narození), Salma Blair na to, že patří mezi mezi nejznámější herce ve filmu, vystupuje jen v minimálním čase a nemá tak prostor pro vyjádření sebe sama, je přesto schopná ze sebe dostat maximum a její výkon hodnotím velmi kladně. #### Doporučuji všem, kteří mají rádi zdánlivě nesourodý zamotaný příběh s kumulací rozuzlení (ne však zcela úspěšnou) až v samotném závěru; také těm, co nevadí příběhy alá An American Crime a rádi se podívají na něco, kde se mučí a dále všem, kterým přijde série Saw již nudná a chtějí něco víc - něco uvěřitelnějšího. ()

gpx odpad!

Celých 40 minut jsem se vydržel na tuhle pitominu koukat, což samo o sobě považuju za slušný úspěch. 40 minut i přesto, že odrazující byla už scéna v laboratoři (30.minuta??) doktora Moreau. Ustál jsem i následnou "napínačku" založenou na klišé osamocené slabé ženy (od dob Vetřelce 1, kdy mě tohle naposledy bralo se z toho stala trapně nudná záležitost, která mě dokáže zaručeně hodit do klidu - vím totiž, že se té chudince nic nestane, protože je fakt dobrá a všechny zkope na jednu hromadu). Ale jak jsem se již zmínil, i když jsem se snažil, zatínal pěsti, skřípal zubama, film nade mnou svou blbostí nakonec zvítězil a já jej po scéně s únosem děcka prostě vypnul. PS: Jestli se vám líbí nedomyšlené hovadiny jako Purpurové řeky apod., budete u tohohle slintat blahem. ()

CID7

čekal sem tedy o hodně více, když to přirovnávali k SAW, ale to je velký rozdíl. Až na určité momenty-mučení tak slabota ()

pájap

tohohle filmu se musim zastat.má výbornou myšlenku v tom,že člověk nemusí vraždit a mít z toho potěšení,protože je to vylízanej mozekjako třeba v opěvované serii saw či 99 procentech těhle filnu.ta předposlední zcéna jak mučí toho detektiva je super právě kvuli tomuhle a i když jsem si od začátku říkal nic moc tak ten konec mě dostal.zamysleme se nad tim,jestli bychom se nezachovali podobně jako ta holka,kdyby se nam stalo to co jí.papalala.za pět ()

naytsirk

První půlka mě hodně bavila a divil jsem se, proč to má tak nízké hodnocení, ale v druhé půlce jsem to pochopil.... I přes mou oblíbenou Selmu to dost nudilo.... ()

AmunRa

Velice zvláštní film je zajímavý především úplnou absencí kladných postav a hlavního hrdiny. Zdánlivou hlavní hrdinkou je mladá policistka (Melissa George), která však v podstatě žádnou úlohu nehraje a je pouze nositelkou děje, který se odehrává okolo ní a bez jejího přičinění, Stellan Skarsgård podává tradičně kvalitní, ale ničím výjimečný výkon a Selma Blair nemá prostor k rozehrání postavy. Film rozhodně není horor a podobnost se Saw je jen vzdálená, žánr balancuje na pomezí gangsterského policejního filmu a psychologického dramatu a je plný špíny, bezcitnosti, zla a korupce. Najít vraha vlastně ani není důležité, důležitá je otázka: Co jste ochotní obětovat, abyste zachránili někoho blízkého? Body filmu ubírá módní pseudodokumentární kamera, která zmatené scény dělá ještě zmatenějšími. Slabší povahy upozorňuji na depresivní vyznění filmu a úchyly na malé množství krvavých scén. ()

Aimeel

Nechápu, proč každý tenhle film srovnává se SAW. Podle mě je film velmi dobře zpracovaný, proto ho hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Stellana Skarsgarda do filmu vybrali skvěle. Ten jeho výraz, který v některých záběrech opravdu přípomíná Rodena je fajn. Akorát mi do filmu trochu nesedla Mellisa George. Sice moc nevím proč, ale nesedla mi tam. Mě osobně se zdá tenhle thriller prostě dost dobrej. ()

1308boddah

Viděno v roce 2021 kdy už je člověk zvyklejší na filmy tohoto typu. Přesto dobrá krimi. Rozuzlení trochu nuda, ale pak konec ne úplně čekaný. Za mě jsem spokojená i když jsem od roku výroby viděla spoustu jiných velmi podobných filmů. Kdybych to viděla v roce výroby, dala bych 5, takže je dávám i teď. Taky hlavně proto, že většina novodobých filmů mě nutí spát. A tento ne. ()

Animka

Skarsgarda mám fakt ráda. Charismatický chlap. Tom Hardy je moje láska i když tahle jeho role je hodně temná. Kdo mě ale štval natolik, že jsem nedokoukala, byla Melissa George. Za celý film nasazený jeden výraz, resp.nevýrazná tvář s pootevřenými ústy, jakoby právě vytáhla z pusy hořickou trubičku nebo kokosový suk a zapomněla ji zavřít. Za výkon těch mých dvou milovaných chlapů dvě hvězdy. ()