Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Blazis34

Povedené drama dvou bratrů, kteří potřebují splatit dluh a tak od strýčka dostanou úkol zabít jednu důležitou osobu a na oplátku on je zabezpečí po finanční stránce. Po vraždě kterou spáchali, se zdá být vše dobré a brzy to vyšumí, avšak jeden z bratrů to psychicky neunese a chce se přiznat. Film nabírá nečekané obrátky a z bratrama do jde z kopce. Chválím důveryhodnou atmosféru i děj a výborné herecké výkony. Woody Allen napsal ne něj možná až nečekaně kruté dílo, ale musím říct, že velmi podařené. ()

Mustaffa

Ewan a Colin excelentní! Možná až moc excelentní, protože scénář byl evidentně napsaný pro dvě postavy, které neměli mít zrovna moc rozumu na rozdávání, ale tihle dva své role zahráli neskutečně skvěle věrohodně. Jen škoda toho, že na mě působili spíš komicky a tím pádem, podle mě, to film nechtěně sráželo. ()

nikkittka

Nejhorší Woodyho film od Alice.Kasandřin sen nefunguje v žádném ohledu a představuje pouze stín tvůrce,který už čtyřicet let pravidelně obohacuje diváky inteligentními konverzačními filmy.Velké zklamání,i vzhledem k výbornému hereckému obsazení. ()

Sakulnikov

Nádherná hudba; ten kontrast mezi až patetickými výšinami a prostými postavami prostě vytváří napětí, které jinak chybí. Nějak jsem to morální dilema hercům nevěřil. ()

Yossarrian

Od Allena jsem už nic moc nečekal, ale zdá se, že je vúdy zase ve formě. Gut for him, gut for us. Ono po překombinovaném, nevěrohodném a průhledném Match Pointu musela přijít změna. Cítil jsem to já a nakonec i vúdy určitě protrpěl nějakou tu sebereflexi. A tak tu máme jednoduchý syrový příběh, žádné šroubované propletence, žádné deus ex fu*king machina, jen ta předvídatelnost zůstala. Každopádně zručně nasnímané, Colin (i ten druhej maník) se tváří vždy tak, jak to scéna zrovinka vyžaduje....takže no complaints. ()

pierre9

Farell vycukaných týpkov zvláda vynikajúco, čo potvrdil aj v In Bruges a ja mu to skrátka žeriem. Horšie je, že v celom filme nie je nič prekvapivé, všetko ide podľa "ošúchanej" krimi šablóny a ja si myslím, že Allenovi sa nepodarilo vytvoriť atmosféru výčitiek svedomia aká by sa sem možno hodila. Azda keby mal film o pár minút viac a dal tejto fáze príbehu viac priestoru dopadlo by to inak. Takto je to prinajlepšom priemerná kriminálka s hviezdnym obsadením. ()

david666

Že podobná dramata bude jednou režírovat W.Allen bych před cca 15 lety vůbec neřekl. Match pointem chytil 2. dech a tímto filmem pokračuje ve stejném duchu a ve stejné kvalitě. ()

reiser

Silný shakespearovský motív, daný scenárom a dotvorený výbornou hudbou, sa mi v tomto prenesení do súčasnej doby veľmi páčil. Malo to určite nejaké tie svoje muchy, ale nijak zvlášť výrazné a preto ich rozoberať nebudem. Upozorniť však treba na oboch hercov v hlavnej úlohe, ktorí boli perfektní. Už kvôli nim sa určite oplatí tento film si pozrieť. ()

lehkoživka

Zavání to pokusem o další Match Point, ale chybí tomu šmrnc, hravost a chytré hlášky. První polovina je těžce předvídatelná, následuje chvilka napětí a křečovitý, nepravděpodobný konec. Nejsilnější stránkou je určitě herecký koncert Colina Farella a Evana Mc Gregora v rolích bratrů. Slabší byl strýc Toma Wilkinsona - nevypadal jako TEN úspěšný alfa samec, ke kterému celá rodina vzhlíží. McEwanova partnerka mi nápadně připomíná femme fatale z Match Pointu. 70 % ()

Patr1k

Woodyho Allena rozhodne nemusím, ale toto celkom ušlo, pomalý divný rozbeh nabral otáčky a bola z toho celkom napínavá dráma (i keď veľa ľudí už bude vedieť ako to skončí už 20 minút pred koncom), herecké výkony Farrella a McGregora na jednotku ()

dzejnyka

Keby mi ten film premietli bez akýchkoľvek informácií o ňom a následne ma nechali hádať, koho počin to je, nikdy by som si netipla svojho obľúbenca. Z "krimi" trojky Sólokapor - Match Point - Kasandrin sen ma posledné menované dielo zaujalo najviac. Žiaden happy end, iba tragédia a uistenie, že za omyly sa platí. A niekedy aj poriadne tvrdo. ()

Tillia

Chladnokrevné, kruté, sugestivní. Velmi sugestivní. Pokud by někdy někdo měl stát před podobnou volbou, nabízí mu Kasandřin sen obraz toho, co za to zaplatí. ()

Elassar

Z počátku jsem nevěděl, co si o filmu myslet, jaký je to vůbec žánr. Ale jak děj gradoval, byl stále napínavější, a po onom činu (nechci spoilerovat) přišla část filmu plna deprese a šílenství, jak může život plynout. Není to vůbec špatný film, ale nevím, něco se mi na něm nezdálo, Tudíž dobré tři hvězdy. PS: Strýček Howard nakonec skončil, jak nejlépe mohl. ()

veverysiak

Nechytilo ma to, ten príbeh bol nejaký polopatistický, mechanicky vyrozprávaný a podaný, chýbala tam hravosť a charizma, ktoré by mali byť pri Allenovi samozrejmosťou, sivý príbeh so sivými postavami, takže 40%. ()

Kráskadne

Film navenek působí dojmem, že má všechno. Má dva výborné herce, excelentního tvůrce, chytré dialogy, zajímavou zápletku... ale nějak z toho všeho nedýchá atmosféra, kterou mám na posledních Allenových filmech nejradši. Chvílemi bylo cítit slabá místa, kterým moc nepomohla zvolená stopáž. Ano, McGregor s Farrellem předváděli všechny svoje herecké trumfy, byla radost je sledovat, ale zároveň tam na pozadí něco chybělo. Škoda. ()