Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Itar

Výborný námět pohřbený i přes nevelkou stopáž zdlouhavým vyprávěním, přílišnou všedností a místy otravnou samoúčelností. Věčná škoda, protože závěr je na jedničku, Glassova hudba atmosférická a McGregor s Farrellem ve svých rolích parádní. ()

KatRi

Tak trochu netradiční Allen, ale zábavný Allen. Ani horší Allen, ani lepší Allen, přestože je to jiný Allen. Pravdou je, že už bylo trochu načase opustit znuděné Newyorčany, o to líp, když se přidá paradoxní detektivní zápletka (která je pravda hodně allenovská) a taky Collin Farell. Pobaví, neurazí, a přestože se po zhlédnutí nejspíš vybaví Match point, nutno podotknout, že tohle je lepší, neb ta ironie osudu je tu bizarnější a je to hravější, cyničtější. ()

Blazin

Hodně ostrý a reálný film, který mě chytil na začátku a pustil až na konci, jen jsem pořád čekal jak to dopadne, bohužel smutně tak jak to u takových filmů bývá trochu zvykem. ()

katchi

Víte, kromě Vicky Cristiny Barcelony nic z Woodyho tvorby neznám..vím, že to je pan režisér s baječnými výroky, ale vždy šel tak trochu mimo mě, takže je hloupé, abych tady nějak rozpytvávala jeho tvorbu a jeho kroky vedle. Nedá se totiž říci, kdy režisér šlápl vedle, a který film se mu nepovedl, protože každý film má svoje kouzlo a duši, která se nedá srovnávat. Co se týká Kasandřina snu, tak musím říct, že jde o velmi silný příběh s velmi silným kouzlem. Podle mého názoru se jedná o velmi dobře udělané Psycho drama s kriminálním podtextem, které nenechá diváka ani chvilku v klidu (myslím hlavně 2.půlku filmu). Věčná nejistota, napětí, vina a výčitky svědomí doprovázené depresivní hudbou mě prostě neustále nutily hltat děj a čekat, jak se to nakonec vyvrbí. Jen by mě nenapadlo, že zrovna Collin, z hlavní dvojice, bude ten větší srab..a Ewan ta větší svině. ()

sona123

I když se konec úplně nepovedl, celkově to byl velmi příjemný film se zajímavými dialogy, prokreslením hlavních postav (jen strýček Howard mi přišel trochu z Marsu), úžasnou dvojkou Farrell-McGregor, ani nevím, který z nich byl lepší, asi Farrell. Woody Allen na mne z filmu příliš nedýchal, což ale hodnotím kladně, někdy jeho rukopis přebíjí všehno ostatní a to je určitě škoda. Název jsem úplně nepochopila, pořád jsem čekala, jakou roli v tom vlastně jachta nazvaná Kasandřin sen bude hrát, pokud zde byl nějaký jinotaj, tak mi zvesela proklouzl mezi prsty. Ale nijak mě to netrápí. PS. No přece jen mě to trápilo a tak jsem se dovzdělala: kdyby někoho zajímalo a doposud se někde nedočetl, tak Kasandra je postava z antické mytologie, která mívala sny, které se plnily. Nikdo jí ale nevěřil. Chyba jim, protože takto mohli lidé svůj osud zvrátit. Tak teď už můžu docenit i ten přesah a všechny, pro neználky naprosto nečitelné odkazy a narážky. ()

bobstock

Napínavá, syrová věc, která se Woodymu po Match Pointu opět povedla. Sledovat Ewana a Colina, jako zoufalé figurky, které váhají, jestli se dají na ďáblem políbenou cestu, bylo svým způsobem neodolatelné. Takhle mě Allen bavil. Žádné okecávání, žádné šaškování. 85% ()

Garch

To snad není možné, co mi uniká? Filmy Woody Allena znám téměř všechny a většina patří mezi mé oblíbené, ale tady jsem marně čekal na nějaký obrat, alespoň do průměru. Dva ze světově nejvíc oblíbených a úspěšných herců mají být uvěřitelní, jako dva blbci? Nesmysl, to musí být nějaký záměr ((hloubka ostrosti některých záběrů (jachta, balkón) odkazují na Polanského a Hitchcocka)). Marné očekávání. Přiznám se, že jsem doufal až do posledního záběru na pointu, která vše obrátí. Marně. Na kvalitu tvorby Woody Allena nemohu jinak, a věřte mi, že to budu dlouho rozdýchávat. ()

Gore

Jakoby Woodymu pomalu docházel dech. Snad to je jen chvilková indispozice. Slabší scénář sice zachraňují skvělí herci (Farrell, McGregor, Wilkinson), ale chybí tu silná neurotická hrdinka jako v předešlých Woodyho perlách (Keaton, Farrow, Johansson). Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * a nakonec závěr filmu rozhodl. ()

bolan

Čím víc filmů od Woodyho Allena jsem viděl, tím víc mi připadá, že se točí v kruhu kolem jednoho tématu. Nicméně skvělá práce jako vždy. ()

kubyno

Drama, postavené na atmosféře, charakterech, hercích a hudbě. Herecký ansámbl je skvělý a přesvědčivý, atmosféra bezvýchodná, příjemně komorní a britská a téma tak aktuální. Sympatický a melancholický snímek. ()

waits

Nevědět, že jde o Allena, tipoval bych britský (!) nezávislý film, ve kterém hrají kamáradovi za pár šupů hvězdy Farrell, McGregor a Wilkinson...Potřetí (!) se excelentní humorista Allen zabývá morálním dilematem zločinu, svědomí a trestu, podruhé (po Match pointu) zcela vážně. Zdá se, že od dob Zločinů a poklesků jakákoliv shovívavost režiséra zmizela a to, jak ukazuje vývoj morální koroze obou bratrů, není nic hezkého. Allen ve vážné poloze (Září, Interiéry, Match Point) není špatný, dovede sdělit, o co mu jde a přinutí diváka nad jednáním postav se zamyslet, ale přes to - není to jeho parketa (snad s výjimkou Manhattanu, ale ten má v sobě cosi odlehčeného), nejlepší kousky budou vždy o vztazích nebo zábavné, nelépe pak ve vzájemném propojení. I jazzové standardy mi k Allenovi sedí víc než minimalistický Phill Glass.. ()

petikacka

Pro mě to bylo zklamání. Chyběla mi tu ta Allenovská konverzační lehkost a neurotická satira a myslím si, že to bylo i díky výběru herců. Ačkoliv jsou Colin a Ewan mojí velcí oblíbenci do tohoto příběhu mi prostě nezapadali. Tím pádem mi zůstalo v hlavě pouze rychlé žvanění, klouzání děje po povrchu a  velká prázdnota...Sorry Woody...Za mě 70% ()

isla

nemam pocit,ze by ma tento film niecim obohatil.woody uz posledne 4 filmy totalne dementie.inac si neviem vysvetlit dalsiu priehladnu zapletku a mdle herecke vykony...slabe ()

ivonca

Zatiaľ som videla len zopár filmov Woodyho Allena a musím uznať, že si ma získava viac a viac. Príbeh o dvoch bratoch, ktorí sa ocitli pred neľahkým životným rozhodnutím je skvele spracovaný, a tak strašne reálny. Ich dilemy sú dokonale priblížené, ako divák som s nimi všetko prežívala. Veľkým plusom filmu sú najmä herecké výkony mojich dvoch obľúbených hercov a vrcholný záver ma ovplyvnil, aby som pridala aj tú poslednú hviezdičku. ()

KOZEL84

Trochu moc keců a ten konec zase nebyl takový šok,ale dvojice McGregor a Farrell se mi líbila.Match Point je mnohem lepší. ()

KosiR_ksr

V porovnání s Allenovým starším filmem Match point (z podobného soudku) se jedná o trochu slabší snímek, ale stále velmi kvalitní kousek, v němž se Woody Allen s ničím nemazlí a přímočaře servíruje divákovi psychologickou tragédii s nevyhnutelným koncem. Hvězdnému obsazení v tomto snímku dominuje Colin Farrell, jehož výkon jsem si vychutnával v každé vteřině. 70% ()

hunterDave

Za tenhle film Woodymu tleskám. Perfektně vystihl kontrast extrémů emocionálně nestálého a naprosto chladného člověka v podobě dvou bratrů. A klasicky po Allenovsku je to vše podtrženo ironií života :) ()

film-fancz

75%...... Family is family, blood is blood, Cassandra´s dream, tyhle 3 indicie zcela pochopite na konci, Dialogy jsou uzasne chytlave, hodne na nich film stavi, jako by na me mluvila i piha na cele Ewana McGregora :-) ktery mimochodem s Collinem Farellem odvadi spickovy herecky vykon, zadnou velkou akci necekejte ale jako thriller a drama super. ()