Muzikál ze střední (TV film)

• Česko

Komedie / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2006, 93 min

Bolo mi jasné, že tento film nie je natočený pre moju vekovú kategóriu. Preto som očakával, že to bude plné rapu, hip hopu a podobných hudobných primitivít. Ale zostal som príjemne prekvapený. Je to pohodový teenagerský muzikál s podarenými piesňami v kvalitnom podaní mladých, sympatických hercov. U mňa dokonca zabodovali aj svižné, dobre nasnímané choreografie. Jednoduchý, romantický príbeh prvej lásky medzi vzornou, podstivou študentkou Gabriellou a kapitánom, školského basketbalového mužstva Wildcats Troyom, ktorý sa do seba zaľúbili počas prípravy "Muzikálu zo strednej". V mori nevkusných teenagerských snímkov, ktorými nás zaplavujú americkí tvorcovia, sa v tomto prípade jedná o celkom slušnú záležitosť. ***(19.4.2010)

Čakal som muzikál ... a toho som sa veľmi nedočkal, keďže piesní je strašne málo. Okrem toho je to len zbierka najväčších klišé. Na moje prekvapenie som sa ale bavil dobre, je to sviežo zrežírované, s príjemnými hercami a celý film je taká pekná, nenáročná jednohubka.(30.8.2007)

• Ilicka

Amerika světa HSM je pokrytecká, neboť příslušník jedné studentské vrstvy nemá právo udržovat kontakt s někým z vrstvy jiné. Když už se tak stane, je zatlačen zpátky do davu, aby dodržoval Status Quo. Gabriella s Troyem však boří konvence. A zpívají u toho. Všichni kolem nich tančí. Dokonce i při basketbalu... A na závěr si padnou do náručí i ti největší nepřátelé. *** Ovšem basketbalista se sklony ke kuchařskému umění je skvělý. A nutno uznat plusem to, že šesnáctileté hrají opravdu šestnáctiletí.(18.5.2008)

• mysicka

hlavní hrdina má rozhodně něco do sebe, jakýžtakýž potenciál by tam byl.. ale ten příběh!! je to pořád stejný, stejný, stejný.. děkuju a už nikdy více bych prosila....(22.3.2008)

• Zeck

Muzikál ze střední, pro děti ze základky. Spousta gelu, parfémů, přípravků proti akné, okořeněné vydatnou vrstvou make-upu a laku na vlasy. To co běhalo po place nebyli herci, ale nová vánoční sada od Mattela. Tento film je naprosto uchylná blbost a Disney už neví, co natočit. Dříve to byly kvalitní filmy nebo pohádky, dnes jsou to ubohé představení "nadherných" mladých lidí, kteří mi byli tak protivní, že bych skákal radostí, kdyby je někdo ve filmu sejmul. Mimochodem Zac Efron není herec, pouze "homosexuál", kterého doufám v "normální" roli nikdy neuvidím (omlouvám se homosexuálům za přirovnání k Zacu Efronovi). 10%(25.11.2008)