Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

WendyWindy96

Před 3-4 lety jsem na celém HSM docela jela a mám ho vcelku ráda dodnes. Písničky pořád umím takměr všechny nazpamět' a závěrečnou choreografii z ''jedničky'' taky. Ach ta Nostalgie. . . 4*. ()

lapaix

Není to odpad. Je to sice neskutečně naivní a bavit to může jen určenou cílovou skupinu, ale je to rozhodně lepší, než leckteré jiné Disneyho perly z poslední doby. Pokud chcete vidět skutečný odpad ve stylu HSM, stačí se mrknout na Mexickou předělávku. To je odpad. ()

shakeXL

Taková jednohvězdičková, naivní, trapná disneyovka pro 13-leté puberťačky které si doma lepí plakáty Efrona apod. a trapně tak zneuctívají stěny svých pokojů. ()

TheSabca1995 odpad!

Po prvních 20 minutách sledování tohoto braku (v kine) jsem vzteky chtela sníst lístek! Pro 8 lete deti mozna dobre, ale pro odrostlejsi katastrofa. ()

SunnyToby odpad!

Postavy jsou, co si budeme nalhávat, totálně prostoduché. Růžová barbie a její poskoci versus šprtka a basketbalista (kteří jsou nám stále předhazování jako naprosto nesourodý pár a téměř jako rarita). Jejich zamilované scény jsou nanejvýš trapné. Má to být komedie, ale vtipný moment neuvidíme ani jeden. Disney by se měl držet Mickey Mouse. ()

ASSteroid

NEmůžu říct, že by se mi film nějak moc líbil nebo mě zaujal, ale jsem spíš jeden z těch, kteří v tom zkoušeli hledat něco víc. Stejně jako u hledačů pokladů mnoho lidí neuspělo, ale řekl bych, že pro děti to má znamenat něco jako, že nemusí dělat jen to, co si o nich myslí ostatní. ()

Elmont

Slaďáckej rádoby muzikál. Vanessu Hudgens a tu její přeslazenost bych nejraději prohodila oknem, to její kníkán se nedá poslouchat... -.- Zac Efron je popcornová tvářička, do které se zamiluje kdejaká druhačka, dál to raději nekometuju. Možná jsem naprostá ignorantka, ale tohle si odpustit nemůžu. ()

ferda12

Tohle je na odpad, ale neudělám to, jelikož si Hudgensový držky alespoň trochu cením. Nehledím na tu americkou idylku - HAPPYEND forever! ()

Azitras

Některé skladby jsou fakt kvalitní, škoda, že nebyly použity v nějakém rozumnějším muzikálu než v takové sračce. Navíc příběhově sprosté vykradení Grease. Prostě se seznámí holka s klukem někde úplně v prdeli, prožijí spolu krásné chvíle, pak jdou vlastní cestou a najednou se shodou náhod objeví na stejné škole. Pak se na sebe v průběhu toho naserou, a ke konci se stejně dají dohromady a zazpívají spolu písničku. Taky je pro mě otázka, jestli bylo skutečně nutné dávat do choreografie lidi, kterým to absolutně nesluší. ()

TXmovie

Film si nedává příliš velké ambice se tvářit nějak moc chytře. To ani nemůže, ani nechce. Vše je předem jasně daný a žádné změny ani překvapení se nekonají. Jedná se o účelový masový film, který zcela evidentně dosahuje svých ambiciózních rozměrů. Tedy ve své cílové kategorii, tj. puberťaček, ano. Projevovaným citům v účelovém a striktně daném filmu se jen těžko věří. Je to celé takové divadlo, jen pro své vymezené publikum. Ale i my ostatní, pakliže se na film díváme bez předsudků a předem zavržení, přece jen něco najdem. Najdem nenásilnou odpočinkovou záležitost na klidný večer. 40% ()

Nereida18

Tři hvězdy dám. Sice mi nikdo nevymluví, že Efronovi to zkazilo celou kariéru, protože ať hraje v jakémkoliv filmu, vždy si ho představím s mikrofonem v ruce. Což je pro herce opravdu špatná zpráva. Navíc po zjištění, že ani jednu píseň nezpíval on... 1. Příběh: Klasická komedie, co jela na Jetixu (pro ty, co ještě ví, co to je). Kluk se zamiluje do holky. Vše se odehrává na střední škole. A co by to bylo za romantiku, kdyby hlavní hrdina nebyl roztomilý sportovec, že ano dámy? 2. Herci: Tak, co byste od nich čekali? Mají za úkol zaujmout teenagery, ne lidi středního věku. A účel to asi splnilo, poněvadž několik let jsem v obchodech viděla na všem jen Zaca a Vanessu. I v oddělení domácích potřeb. 3. Hudba: Jak už název vypovídá, je to muzikál. A upřímně, hudba je docela chytlavá. Čas od času si na některé písničky vzpomenu a je těžké je pak z hlavy dostat. Pour conclure: Jedná se o klasiku, kterou viděl každý. Minimálně jednou určitě. ()

gabriela.suc

Písničky jsou šíleně umělé, je slyšet jak moc je ve studiu předělali takže tam nepoznáte ani stopu po reálném hlase. Ale na totální vypnutí mozku dobrý :D ()

simple_Jurko

Neviem ako je to možné a aj napriek tomu že muzikály nemusím + neznášam tieto typy filmov som si tento film nechtiac pozrel. Nechtiac preto lebo som hral na pc a vedľa na telke to pozerala sestra. Nejakou záhadou som to celé pomerme rád počúval a niekedy som sa dakedy otočil od hry. 3* \_('-')_/ ()

Humanusdratus

Neshodnu se s naprostou většinou hodnotících a komentujících. Zaprvé nemám rád Vanessu Hudgens a zadruhé jakkoliv se mi příčí produkce Disneyho v posledních letech, toto byl ještě úplně skvělý film. Líbil se mi už jako puberťákovi, jelikož jsem hrával na klavír, k tomu zpíval a k tomu sportoval, ale i s odstupem času jej vidím pozitivně právě kvůli hudbě, která se zde povedla a je lepší než cokoliv za posledních 10 let v podobných filmech. Pro ty, co nesouhlasí, doporučuji konkrétně písničku Stick to the Status Quo. Je to muzikál, o čem jiném by měl být? Že je předvídatelný a naivní? Je hlavně pro děti, ty se asi nebudou koukat na Nolana nebo Kubricka. ()

Danik_

Průměrná hodnocení: 3/5 Muzikál ze střední je typickým příkladem teenagovského muzikálového žánru, který mnoho lidí buď zbožňuje, nebo ho nemá rádo. Film se snaží zaujmout kombinací hudby, tance a romantického příběhu odehrávajícího se ve střední škole. I když má některé světlé chvilky, celkově zůstává v průměru. Hlavním pozitivem tohoto filmu jsou jeho energické hudební čísla a choreografie. Taneční scény jsou skvěle zpracované a plné života, což může potěšit fanoušky muzikálů. Hudba je chytlavá a texty písní jsou jednoduché, ale emotivní. Na druhou stranu, co se týče příběhu, Muzikál ze střední nabízí velmi předvídatelný záplet, který se zdá být zkopírovaný z několika předchozích teenagovských filmů. Postavy jsou stereotypní a neposkytují mnoho hloubky. Herecké výkony jsou průměrné, ačkoli někteří herci se snaží vyčarovat nějakou chemii na plátno. Celkově lze říci, že Muzikál ze střední je film pro ty, kteří milují žánr teenagovských muzikálů a jsou ochotni přehlížet nedostatky v příběhu a hereckých výkonech kvůli energii a hudbě. Pro ostatní diváky by však tento film mohl být trochu příliš klišé a předvídatelný. ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)