V království lidí panuje král Jaroslav (J. Dvořák) s královnou Annou (Z. Vejvodová). Na první pohled je patrné, že se nevyvyšují nad jiné. Jejich děti si hrají běžně s ostatními a dobré jsou i vztahy královských manželů k rodině štolby Petra (P. Motloch). Místem, v němž platí zákony, které není radno překročit, je sousední Lesní země. Jeho panovnice (K. Brtníková) zůstává tajemně v pozadí a lidé mohou potkat pouze správce země Pavučince (J. Vondráček). Král Jaroslav je potrestán za překročení léta tradovaného zákazu a svoji svobodu musí vyvážit darem pro Pavučince. Jakmile zjistí, že by se musel vzdát svého syna, snaží se jej zachránit. Ale něco za něco – Pavučinec si přece jen svou oběť vybere. (Česká televize)

Arccos

V programu i v upoutávkách bylo pořád opakováno "nová výpravná pohádka". Můj světe!!! Výpravná čím? Možná tím, že si tentokrát producenti odpustili papundeklové zátiší v TV studiu a točili v exteriérech. Což je taky jediný klad pohádky. ()

Maica

Ani nevím čím mě tahle pohádka zaujala. Vlastně ani nevím co se mi na ní líbilo, ale něčím mě prostě chytila za srdce. Jestli to bylo vcelku příjemným hlereckým obsazením (Pavučinec), nebo velkou částí filmu točenou v lese.... Každopádně se mi příběh celkem líbil i když by to tedy mohli udělat lépe, ale jestli budu mít možnost, tak se na tu pohádku znovu ráda podívám. ()

maoc

Velmi špatná pohádka, cítil jsem se jako u studentského filmu. Scénář mizerný, dialogy tupé, herecké výkony na pováženou, dramatičnost situací žádná, hudba na ručník a pohádkovost někde na míle daleko od tohoto "díla". Havně že při útěku má to děvče na sobě stále méně šatů, což? Jednu hvězdu dávám za naprosto ujetou koncepci Pavučince a jeho houbového tance a houbových hlášek a tetu Vláknici Patouillardovu. Ale patří to do pohádky? ()

ostravak30

Jedna z pohádek, která má vlastního vypravěče. V některých pasážích je ale zbytečný. Pohádka je celkově slabá a to včetně hudby. Zasmát se pak lze pouze, když Pavučinec tančí. Na druhé straně se točilo v krásných exteriérech, ale to samo o sobě na kvalitu vůbec nestačí. Tím spíše, když je to zbytečně natažené. ()

Prubner

Scénář je hodně zmatený a disproporční. Zbytečně mnoho času se věnuje rozjezdu, takže hrdinové se k dospělosti, lásce a boji se zlým záporákem dostanou až v polovině filmu. Pak to autoři naopak vezmou hákem, takže divák si hrdiny ani nemá čas oblíbit. K tomu připočtěme ten tradiční pohádkový pseudohumor a zbytečně expresivní režijní pojetí a zkáza je dokonána. ()

DooFooS

Když tak koukám na zdejší hodnocení, tak jsem asi viděl jinou pohádku, nebo už jsem tak hladový po nových dobrých českých pohádkách, že mě okouzlilo už i tohle. Nicméně, po dlouhé době jsem viděl novou pohádku, kde byly jednoduché písničky, které si zapamatují i děti, zajímavé efekty při kouzlení, netradiční pohádkové propriet, jak vystřižené ze Zeměplochy a jasný nekomplikovaný přímočarý děj stvořený akorát pro ty nejmenší. Zkrátka, klidně bych to shlédl znovu, protože Vondráčkovi ta role víc, než sedla. ()

sharka.68

ty hvězdy jsou pro Pána z Pavučin - Pavučince..ten byl super!!! Udělej houbu... .-D zajímalo by mne, co všem dali do pití nebo do jídla.... ()

Nonna

Shlédli jsme v rámci vánočního pohádkování a pohádka nás tak nějak neurazila. Je pravda, že asi velmi brzy zapomenu na její obsah, zápletku i děj, hudbu už jsem zapomněla, prostě je taková nijaká. Ovšem na houbový tanec Jana Vondráčka  nezapomenu, ten ční z celé pohádky. Škoda, že vtipných  a odlehčených okamžiků nebylo v pohádce více. Co pokládám za naprosto nezvládnuté a narušující, je zbytečný komentář vypravěčů - schopný scénárista i režisér se tomuhle umí vyhnout. Také "otevřený konec" působí, jako by filmařům došly prostředky a na dojemnou vítačku rodičů se ztracenou a zachráněnou dcerou už nezbyly peníze. Místo toho se divák dozví - Dobrou noc. Synek, který na to koukal dopoledne, jen podotkl, že on se ještě spát nechystá. Škoda, téma se dalo využít lépe. ()

mikina74

Průměrná televizní pohádka s nevýrazným dějem, bez zásadní pointy a poučení. Příběh v podstatě o ničem nepovýší ani krásné prostředí Adršpachu či vtipný houbový taneček Jiřího Vondráčka. ()

yarghoul

Celé je to na jednu hvězdu, ale plné 2 si zaslouží Vondráček za roli Pavučince.. Ten nemá chybu, usínání a houbový tanec vážně stojí za to. Otázka je, zda všechny ty "zábavné" prvky tak úplně patří do pohádky.. Nemyslím si, že děti tenhle "umělecký" počin ocení... ()

loak odpad!

Tak tohle je podle mě čirá hrůza. To má být pohádka pro děti? Hlavní hrdina je nesympatický trouba a hlavní záporák (myslím, že se jmenoval Pán z pavučin) vypadá jako úchylný slizký transvestita, chová se úplně nelogicky a upřímně mi z něj bylo fyzicky spatně, což asi nebyl úplně záměr. Ne! Tohle se nedá ani dokoukat. Silně nedoporučuji! ()

Desmi

Trpím prohlubující se averzí k pohádkám bez příběhu, stejně tak k pohádkám s neuvěřitelně debilním příběhem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

12055

Takovéhle rádobypohádky by se raději ani neměly točit. Místo navození dobré nálady působí spíše naopak. Žalostný scénář, jako by vymyslel žák základní školy o polední pauze. Děj je navíc dost zmatený a konec s citací typu: "Skončí to šťastně, však už to znáte", zatloukl poslední hřebíček do rakvičky. Malé bezvýznamné plus si zaslouží pár vtipných výstupů Pavučince nebo snad snaha o nové pohádkové motivy, jako například neviditelná cesta. ()

jjituska

Ne, že bych od toho něco čekala. Scénář je i na pohádku až k uzoufání předvídatelný a režijní zpracování je dost chabé. Spíš mě zajímaly herecké výkony. Musím uznat, že Jiřímu Dvořákovi i Braňovi to v divadle sedne lépe. A na Vondráčkovo herectví mám bohužel kopřivku. Na všední den dopoledne se ta pohádka ještě snese. Hlavně aby nikoho nenapadlo dát jí na Jedničce v neděli po obědě... ()

gizi

Přes negativní hodnocení zde jsem pohádku shlédnul bez toho, abych se nudil. Příběh není sice nijak originální a zajímavý, ale jinak to tak celkem bez problémů plyne. 60%, 29.12.2013. ()