Útěk z Huang Shi

• Česko Útěk z války (více)

Válka z nich udělala sirotky a jeden muž z nich stvořil legendu. Strhující příběh o odvaze, osobní odpovědnosti a lásce se odehrává ve válečné Číně na sklonku 30. let minulého století. Britský novinář George Hogg (Jonathan Rhys Meyers) se snaží dopravit šedesát čínských sirotků do bezpečí na pomezí mongolských hranic. Osudová cesta má stovky mil a vede své hrdiny zasněženými horami i nemilosrdnou pouští. Oporou na nebezpečné pouti je mu americká zdravotní sestra Lee (Radha Mitchell) a velitel čínských partizánů Chen (Chow Yun Fat). (iTunes)

KuZd

Arciblbina. Jak se mi libil J. Rhys Meyers v Match Pointu, tak tady mi prisel naprosti prisernej. V Match Pointu sve modelkovske vyrazy dobre zhodnotil, ale zde vyraz jak na plakat parfemu od Huga Bosse se nehodi a vyvolava spis posmech. Co se filmu samotneho tyka, tak je to tradicni fidlovačka-klišovačka... Jo a Radha Mitchell me jenom upevnila v tom, ze kdekoliv se vyskytne, tak ten film je desna sr*cka, vlastne oba herci si konkuruji v tom, kdo bude vice prehravat a vypadat jak blbec :D ()

DHDV

Moc utahaný film ale herecké výkony nejsou špatné. Sem tam se ukážou i dobré emotivní scény a ve výsledku je to zajímavý pohled na tehdejší situaci na východě. Ale je to spíše taková „televizní tvorba“ …. ()

Lucas87

Tři hvězdy - podle skutečného příběhu, krásy Číny a poušti Gobi, sem tam nějaká povedená srážka s Japonci (ten Nanking nebo ta srážka s japonskou hlídkou v horách). Měl jsem z toho takové pocity 50 na 50, prostě někdy místy to bylo zajímavější a povedené nejen po příběhové stránce. Docela to zachránila Radha a ten co hrál Jacka. ()

Vijolet

J. R. Meyers podal parádní výkon ve filmu, který zachycuje Čínu v období občanské války. Příběh je dobře dobově situovaný a solidně vystihuje tehdejší poměry, dobu a problémy v Číně. Skvělý námět, herecké výkony, samotný příběh a jako bonus ještě záběry asisjké přírody. ()

Acrobat

je to take "detske" neotesane, ale mile, snaziace sa co mu sily stacia. Herecky prejav mi nevadil, pribeh nevybocil z hranic standardov. Spottiswoode je neskuseny neremeselny reziser, ale na jedno pozretie to urcite postacuje. ()

fantomas19

* Čína - komunisti, Japonci - boje, civilisti * Novinár, brutalita - zdravotná sestra, záchrana - partizán, pomoc * Deti, záchrana * Čína - domáci vs cudzinci, pochopenie národa, cieľ, odhodlanie, výchova detí * ()

Mes-siah

Krásny epoch, ktorý postrádal tu "čínsku" hĺbku. No aj tak, to stalo zato. Uvítal by som menej angličtiny a viac čínstiny. 尼斯工作 ()

Pitryx

Prvních dvacet minut přímo skvělých, ale pak to zabředne do naprosté blbosti. Zbytek je prostě nuda, nic víc. Hodnotím tedy ten začátek a nemohu jaksi odolat, abych nepřidal hodnocení za šťastný výběr hlavní hrdinky. ()

jack_scott

Škoda. to se k tomuto filmu hodí asi nejvíc. Škoda že autoři se nedrželi historických reálií,mohlo to být daleko,daleko lepší. Takhle film představuje sice zajímavý příběh, nicméně vzhledem k tehdejším čínským událostem je jeho filmová interpretace směšná. Nevyužitý potenciál je tak veliký, že se mi chce dát hodnocení ještě nižší. Ale jako nenáročná podívaná pro neznalé historie či dospívající dívky je to asi ucházející. Necht je tímto Roger Spottiswoode proklet na věky věkův, amen. ()

Beskydka

Vždycky mě baví filmy podle skutečného příběhu, vždycky mě baví osudy statečných hrdinů, jež zahrají ti nejlepší herci. Jonathan mě opět dostával svou brilantní angličtinou, Yun-Fat Chow svým charizma. Překvapení, velice milé ovšem, není to na pět, ale na tři také ne. ()

Bobofon

Tak s tímhle mám jeden velkej problém - Číňani si bolestínsky spolunatočili film o tom, jak je Japonci za druhý světový války masakrovali (a některý scény jsou opravdu dost působivý), ale smůla je ta, že Čína teď v Tibetu dělá víceméně stejnej masakr, jen utajenější formou. To jsem při sledování tohohle filmu nemohl dostat z hlavy a proto mě tahle čínská tragédie nemohla dojmout, sorry. ()

lumpcz

Inspirováno skutečným příběhem britského novináře, popředí filmu šokojící, zbytek filmu poutavé a místy s emocemi si pohrávající drama! Hodnocení: 7/10 ()

Sofia_Straw

Film, ktorý stojí od začiatku do konca nohami pevne na zemi. Realistický pohľad na situáciu v Číne v 30. rokoch 20. storočia očami cudzinca, ktorý sa pokúsi zachrániť osirotené deti z oblasti ohrozovanej japonskými vojskami. Perfektné režijné spracovanie, myslím, nie veľmi prijaté súčasným publikom. Snímok bol vyrobený "v období vrcholu" sci-fi a fantasy žánru a svojou realistickou interpretáciou sa môže javiť nezaujímavý.., resp. v súčasnosti si ťažko hľadať cieľovú skupinu. Zachránené siroty sú dielom bez štipky sentimentu s realistickým pohľadom na tému, bez prudkej gradácie, v ktorom nechýba trocha romantiky. Aj kvôli hodnoteniam, ktoré film dostal, mi trvalo dlhú dobu, než som sa naň odhodlala. V súčasnosti je žáner skutočných udalostí skôr raritou a príjemným prekvapením, aj preto dostal 5*. ()

Saxos

Zatím co v Evropě se válka teprve blížila, zde v Čína už jela naplno i s genocidou čínského lidu. Klady: zdánlivě jednoduchý příběh; přeměna lovce válečných senzací v ředitele sirotčince. Zápory: strašně nudně zpracováno; k archivaci nevhodné. ()

Paserak

Jako životní příběh velmi obdivuhodné. Nemohu říct jak bychom se zachovali my. Jako film o fousek slabší, ale ani tak nemohu nedat méně než 4 hvězdy. ()

Peenugirl

Nuž pravdou ostáva, že sa to skutočne stalo a realita nie je vždy načechraná smerom k strednoprúdovým hollywoodskym kasovým trhákom. Krásny film a ešte krajší príbeh. Pre niekoho možno slabé, lebo tam chýba aspoň 5-6šukacích, strielacích, krvilačných, znetvorených scén a tiel. Mne to nechýbalo. 75% ()

Sopholojong

Schopne audiovizualne remeslo (ten 40 melonovy rozpocet je tam citit viac ako dost v davovych scenach, vojenskych akciach, vyprave "rozbortenych" budov) v pavucinach patetickeho vojnoveho klise s malo herecky zucastnenymi protagonistami. Ako vypln pri vareni, alebo zehleni idealne, vobec nie ako ocakavanie plnohodnotneho divackeho zazitku. Michelle Yeoh je krasna "azijska deva" (sceny s nou ma najviac tesili) a svojim herectvom strka do kapsy o dve triedy horsiu Radhu. ()