Amorův úlet

Amorov úlet

Svadba naslepo

Romantický / Komedie

USA, 2006, 88 min

Tahle netradiční romantická komedie na mě po celou dobu působila dosti bizarním dojmem. Její úvod ve kterém Anderson (zajímavý Jason Biggs) jde v kostýmu Amora požádat svou milovanou dívku o ruku a ta při tom dostane infarkt a umře považuji za velmi povedený a kdyby solidně nastartovaný film se skvěle truchlícím Biggsem pokračoval takto nápaditě neváhal bych s vysokým hodnocením. Ale množství podivně se chovajících vedlejších postav, kterými je film doslova zahlcen dělají film rozpolceným a ústřední dvojka Biggs a Fisherová se v něm maličko ztrácejí a aby to nebylo málo Andersonovi se zjeví jeho bývalá mrtvá dívka a dá se dohromady s mrtvým milencem. První polovina je skvělá, ale v té druhé to tvůrci přepálily a výsledkem je sice vtipná a příjemná romantická komedie, ale jako celek je rozpačitá a pohybuje se svým vyzněním na hraně parodie. Což je opravdu velmi bizarní mix.(9.11.2009)

Nápaditá, pekná romantická komédia s kopou amerických vtipov. Inokedy mi vadia, ale tentoraz to prekrylo celkom pekné herecké obsadenie. Nebolo to násilné. Patrí to do skupiny viackrát pozerateľných komédií. 60%(16.9.2008)

• Radiq

Sice taková jakože blbost a navic s romantickym nádechem, ale na druhou stranu slušná oddychovka s několika veselejma fórkama, ktery mě kupodivu od srdce rozesmály. Nebo od střev, to už nevim. Každopádně jakože Biggse moc nemusim, tady mi ani nevadil a Isla Fisher je zas docela koukatelná kočka, takže tak... Jinak téměř dokonale "happy" happy end se dal čekat, ale proč ne, když to pak už jede v koleji jasně vedoucí ke štěstí ever after.(21.7.2014)

Už po sedmi minutách jsem věděl, že to je ono - i když všichni kolem říkaj, že se naopak po onom rozjezdu báli. Je to zvláštní mix Isliny roztomilosti (já ji prostě zbožňuju; ve 30 hlásek desetiletý a k tomu sexy od hlavy až k patě) a dostatku ujetých, místy až nevkusných fórků ... možná proto Wedding Daze tak bizarně funguje. Jo, funguje.(17.7.2012)

60%(23.1.2009)

• Isla Fisher

• - Po záverečných titulkoch sa na mieste pre fotografovanie obvinených objaví scenárista a režisér Michael Ian Black s ceduľkou, na ktorej je napísané "For Martha". Bol to odkaz pre jeho ženu Marthu Hagen. (U_S_O)

• - O postavu Katie sa uchádzali Alyson HanniganAnna FarisJennifer Garner a Katherine Heigl. (fandafilmov)

• - Film se natáčel v City Island v Bronxu a v Staten Island v New Yorku. (rafix)