Amorův úlet

Amorov úlet

Svadba naslepo

Romantický / Komedie

USA, 2006, 88 min

Další z řady bláznivých komedií, od které jsem si mnoho nesliboval, avšak chtěl ji vidět, protože mě rozesmála ukázka, která obsahovala všechny nejvtipnější scény. Přesto Amorův úlet není jen bezduchou šíleností plnou nechutných vtipů, těch se autoři právě vystříhali. Jason Biggs je sympaťák, Isla Fisher prokázala svůj komediální talent už v Nesvatbových, Michael Weston je ostřílený komediální herec, ostatní postavy, především rodičovské taky nejsou špatné. Zkrátka Amorův úlet je komedie, která neurazí, ale ani závratně nenadchne.(29.1.2009)

Trošku škoda, že je tenhle film místy švihlý až moc, protože v rámi mezi by se tomu ději dalo i celkem uvěřit. Pak je taky škoda, že film nebyl třeba o něco delší, a to konkrétně protažený o scény, kde si k sobě oba dotyční získávají náklonnost - z mýho pohledu tam totiž zas tak moc scén, kvůli kterým bych si řekl, že se ten chlápek fakt zamiloval, nebylo... Jinak celkem v pohodě, smál sem se, to je podstatné, a Isla Fisher byla fakt sympaťanda.(10.11.2009)

Tahle netradiční romantická komedie na mě po celou dobu působila dosti bizarním dojmem. Její úvod, ve kterém Anderson (zajímavý Jason Biggs) jde v kostýmu Amora požádat svou milovanou dívku o ruku a ta při tom dostane infarkt a umře, považuji za velmi povedený. Kdyby solidně nastartovaný film se skvěle truchlícím Biggsem pokračoval takto nápaditě, neváhal bych s vysokým hodnocením. Ale množství podivně se chovajících vedlejších postav, kterými je film doslova zahlcen, dělají film rozpolceným a ústřední dvojka Biggs a Fisherová se v něm maličko ztrácí. A aby to nebylo málo - Andersonovi se zjeví jeho bývalá mrtvá dívka a dá se dohromady s mrtvým milencem. První polovina je skvělá, ale v té druhé to tvůrci přepálili. Výsledkem je sice vtipná a příjemná romantická komedie, ale jako celek je rozpačitá a pohybuje se svým vyzněním na hraně parodie. Což je opravdu velmi bizarní mix.(9.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $11,492,406(9.5.2010)

• Dero

Největší devalvace slova "love" za posledních několik let. Pár vtipných momentů a klasická Isla Fisher to nevytrhnou.(3.5.2008)

• Isla Fisher

• - Po záverečných titulkoch sa na mieste pre fotografovanie obvinených objaví scenárista a režisér Michael Ian Black s ceduľkou, na ktorej je napísané "For Martha". Bol to odkaz pre jeho ženu Marthu Hagen. (U_S_O)

• - Film se natáčel v City Island v Bronxu a v Staten Island v New Yorku. (rafix)

• - Do úlohy Vanessy sa uvažovalo aj o Elishe Cuthbert a Sare Jean Underwood. (fandafilmov)