Amorův úlet

Amorov úlet

Svadba naslepo

Romantický / Komedie

USA, 2006, 88 min

Amorův úlet nárazově pobaví, díky osvědčenému Biggsovi chvílemi dokonce velmi dobře. Celkový dojem z filmu ale zůstává jen na průměru, a to hlavní díky rozkolísanosti kvality humoru. Scenáristům nejednou došel dech a dobré fóry střídají série trapných kiksů. Navzdory celkem dobrému nápadu na klíčovou zápletku se děj tu a tam dostával do slepých uliček a na příjemném dojmu, který je pro komedii podstatný, nepřidává ani sychravá podzimní nálada vytahaných svetrů, přišlapující odlehčenou notu.(27.9.2011)

Tahle netradiční romantická komedie na mě po celou dobu působila dosti bizarním dojmem. Její úvod ve kterém Anderson (zajímavý Jason Biggs) jde v kostýmu Amora požádat svou milovanou dívku o ruku a ta při tom dostane infarkt a umře považuji za velmi povedený a kdyby solidně nastartovaný film se skvěle truchlícím Biggsem pokračoval takto nápaditě neváhal bych s vysokým hodnocením. Ale množství podivně se chovajících vedlejších postav, kterými je film doslova zahlcen dělají film rozpolceným a ústřední dvojka Biggs a Fisherová se v něm maličko ztrácejí a aby to nebylo málo Andersonovi se zjeví jeho bývalá mrtvá dívka a dá se dohromady s mrtvým milencem. První polovina je skvělá, ale v té druhé to tvůrci přepálily a výsledkem je sice vtipná a příjemná romantická komedie, ale jako celek je rozpačitá a pohybuje se svým vyzněním na hraně parodie. Což je opravdu velmi bizarní mix.(9.11.2009)

Taková pohodová romantická jednohubka, pár scének vtipnejch, ale taky dost trapnejch nebo až moc klišovitejch. Největším kladem filmu je ovšem ústřední dvojice, která je mi dost sympatická.(25.3.2008)

5/10 = 50%(31.10.2009)

Priemerná romantická komédia s množstvom pošahaných postáv, čo znamená, že scenárista mal aspoň snahu prísť s niečim originálnym.(19.7.2011)

• Jason Biggs