Amorův úlet

Amorov úlet

Svadba naslepo

Romantický / Komedie

USA, 2006, 88 min

Film s trefným názvem kde je hlavním motivem smůla hlavní postavy. Celkem zajímavé, protože Jason Biggs vždy dobře hrál své komediální role a tak nezbývá než jej pochválit. Docela jsem se i bavila - na úkor "amora" :-).(11.12.2012)

Naprosto výborná komedie s trochu primitivním humorem,který na mě ale v tomto případě výtečně fungoval.Smála jsem se témeř nepřetržitě od začátku až do konce.Díky tomuto filmu jsem si i oblíbila Jasona Biggse,který mimochodem do doby,než jsem shlédla tento film,nefiguroval v mé skupině oblíbených herců.Tady předvádí(podle mě)natolik dobrý a vtipný výkon,že jsem si ho prostě musela povinně oblíbit.Isla Fisher je taky naprosto nepřehlédnutelná a též vynikající,taky se mi líbila role Joea Pantolianiho.Film je výborná odreagovačka,zabiják přebytečného času a nudy a prostředek,díky kterému se hodně nasmějete.Možná bych ho měla ohodnotit čtyřmi hvězdami,protože pár malých,ale zcela dobře ignorovatelných chyb,se tam najde,ale velmi nízké hodnocení ostatních uživatelů mě donutilo dát filmu hodnocení maximální,protože si to tento film zaslouží.Takže za 100%.(24.9.2009)

Mám "úchylku" na Jasona Biggse - považuji ho totiž za dobrého jak komediálního, tak dramatického herce. To ale není důvod, proč jsem se rozhodnul dát mírně nadprůměrnému (přesných 7/10) AMOROVĚ ÚLETU čtyři hvězdičky._____ Výchozí situace, kdy se dva lidé rozhodnou vzít, by nebyla ničím originální, kdyby Jemu se předtím při požadavku o ruku nepovedlo "zabít" (infarkt?) svou přitelkyní a Ji by nenutili rodiče k sňatku s - asi - homosexuálem, který jim přijde milý._____ Příjemná stopáž spolu s nápaditou výchozí zápletkou má ale jeden vážný nedostatek: naprosto nezajímavé titulní dva hrdiny, kteří se chovají impulzivně a není to ani trochu vtipné a ani roztomilé. Na druhou stranu taková změť vedlejších figurek, které jsou dobře a nápaditě napsané a vždy pobaví se jenom tak nevidí._____ Sympatická mi je i snaha natočit film "nežánrově", resp. onu žánrovost a potěchu z ní co nejvíc oddalovat - když se na Jasona řítí auto, ve kterém sedí jeho milá a srdcem cirukusák a vypadá to, že ho omylem srazí, zastaví těsně před ním... a pak ho srazí. Tenhle typ humoru je typický pro celý film._____ Oceňuji, že se tvůrci snažili kontextualizovat žánrové prvky a scény z jiných romantických filmů či klišé a schémata pro ně typická do nových vypravěčských rámců (a tak otec místo prstenu svému synovi dává prsten... na penis, židovská rodina nevěsty se snaží prorazit s židovskými hračkami jako např. hula-hop ve tvaru židovské hvězdy a rodina ženicha si zase užívá sexuálních hrátek)._____ Jsem rád, že za svou "úchylku" se nemusím stydět, protože Biggs sice možná bude mít do smrti nálepku "ten, který píchal koláč" (jablečnej...hm :-)), ale vybírá si kvalitní scénáře, které ve výsledku skončí jako nadprůměrná žánrová záležitost, která ale nemá ani na boha v podobě Kevina Smithe a bohužel ani ne na přeceňovaného Apatowa.(30.5.2008)

Príjemný úlet šialených hercov kde jednoznačne vyčnieva Isla Fisher a až potom je typicky looserovský Jason Biggs...nič extra, pobaví to, neurazí a aj celkom dobre sa dá zasmiať...vtip v autobuse nemá chybu(17.10.2009)

Zpočátku příjemná romantická komedie, která k závěru sklouzne v prapodivnou ujetost (nebe?policajti?), již snáším mnohem hůř.(10.11.2010)

• Isla Fisher