Kronika rodu Spiderwicků

• USA The Spiderwick Chronicles (více)

Po rozvodu rodičů se desetiletá dvojčata Jared a Simon nastěhují s třináctiletou sestrou a maminkou do zchátralého domu pratety Lucindy. Ta je zavřená v blázinci, protože tvrdí, že jejího otce Arthura unesli elfové. Při průzkumu domu objeví Jared Arthurovu pracovnu a v ní podivnou knihu, nazvanou Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Přestože je u ní varování, aby ji nečetl, chlapec neodolá. Dozví se tak o světě neviditelných, kteří se maskují různými kouzly a vidět je může pouze ten, kdo vlastní magický kámen nebo získal schopnost zření. Dočte se také, že některé bytosti jsou hodné a přátelské, jiné protivné a některé přímo nepřátelské. Nejstrašnější z nich je prý obr Mulgarath, který se chce knihy zmocnit a s její pomocí ovládnout svět. Díky knize Jared pochopí, že rozhněvali domácího skřítka, a pokusí se znovu získat jeho přízeň. Od něj se pak dozví, že Jaredovou vinou se k domu stahují příšery ve službách Mulgaratha a brzy dům napadnou. Jeho slova se potvrdí vzápětí, když Simon překročí Arthurem vytvořený ochranný kruh a skřeti ho unesou. Jared ho běží zachránit a objeví hejkala, uvězněného v kleci. Osvobodí ho a na oplátku od něj získá schopnost zření. Společně se Simonem, kterého obr poslal pro knihu, zjistí, že z domu vede tajná chodba do blázince. Vydá se s Mallory za pratetou, zatímco Simon doma připravuje rajskou omáčku jako obranu proti skřetům. (TV Nova)

Hadža

Pekny pribeh o pohadkovych bytostech zijicich vsude kolem nas!Prijemne ubihajici dej,plny hladovych a zurivych nestvurek,kde se trojce sourozencu snazi zachranit knihu sveho prastryce a zabranit oslkivemu obrovi ve zniceni vsecho.Deti jiste oceni!;) ()

FilmFan24

Rodinná fantasy, která pobaví od těch nejmenších až po seniory. Pohádkově fantaskní říše okolo nás není nic nového ve světě literatury a filmu a tak divák nečekající nic převratného bude odměněn příjemnou trikovou podívanou, ve které dojde i na občasné moralizování a především zaujme ve dvojroli bratrů Jareda a Simona talentovaný Freddie Highmore. ()

dawe04

7/10 - má to parádní hororovou atmosféru (na pohádku), ale na všech ostatních frontách dost podvyživené (triky, množství kreaturek, scénář...) ()

togaf

Ze začátku poněkud strašidelná pohádak a potom nudná. Nečekala jsme moc a dostala ještě míň. Takový potenciál a nic - nesympatičtí herci, divné pohádkové figurky a slabý citový příběh. ()

Falconica

Ten plivník je nejlepší postava. Je mnohem sympatičtější než všechny ty blbý děcka i s jejich superultratypicky americkou maminou dohromady. Ano, i v tý zelený podobě. Hejkal vypadá jak zdegenerovaný prase. A vůbec nehejká, jenom plive. Skřeti skoro nejdou rozeznat od hejkala. Trol je dinosaur. Elfové jsou sv*ně. Zase. A obři ovládaj černou magii. A nejsou moc obrovský. Gryf mi tam vůbec nesedí. To jsou samý středoevropský a severoevropský strašidla a do toho tenhle. Rusalky tam mohly bejt, s těma by určitě byla sranda. Ale budiž, to všechno se dá brát jako zajímavá modifikace. Ale ti haranti jsou hrozní a ten příběh o ničem. ()

Želik

Celkom dobré, len neviem či to nezanechalo následky, lebo v supermarkete som nakúpila iba paradajkovú omáčku, med a soľ a zajtra idem vyrábať kruh :) ()

Rafik

zisk v čr : $491,707 návštěvnost : ? / líbilo:celkem dobře zahraná dvojrole Freddieho Highmorea, rajský výbuch vs. skřeti a že vlastně všechno dobře dopadlo:)); nelíbilo:nepříjemná a arogantní sestra Mallory, neustále uječená matka Helen; výsledkem: je průměrně hodnocená fantasy, dokonce jsme váhal mezi 2 a 3 takže spíš 2,5, moc mě Kronika nenadchla, čekal jsem od ní víc, škoda. ()

Fanucci

Pěkně natočené, ale po stránce příběhu slaboučké, jednoznačně nevyužitý potenciál. Samotné rozpačité rozuzlení celé filmové zápletky (Hogsqueal a pták) tomu nasadí korunu. Sotva na 3 hvězdy. ()

Dubro

Komentár s poradovým číslom 300 vychytala rodinka Spiderwickovcov, z ktorých placky som predvčerom sfúkol prach a dal ju ochutnať dévédé prehrávaču (ináč radšej by som mal doma vyhrávač ako prehrávač). Kiež by som mal 11 rokov, 3 mesiace a 7 dní, to by bol iný festival. Keďže dnes som bohužiaľ už starý (ch)ujo, spočiatku som na filme zlomyseľne hľadal chyby, no v čase nástupu Hejkala na scénu som sa na to ........... a nechal sa unášať príbehom. Dobre som spravil a radil by som to každému s tých mrzutých oprchútov, čo sem nakydali po dve slabomyselné hviezdy. Po skončení tejto rodinnej fantasy som si navliekol triko s nápisom „Ahoj“ a išiel ťahať káčera po piesku. Dobre mi bolo. ()

Kosmik

Pro děti velkolepá podívaná, na kterou si tvůrci efektů spustili opravdu fantazii na plné obrátky. Film příjemně akční a asi tak 2-3krát méně nudnější, jak Zlatý kompas nebo i jednička Narnie. Bohužel si ale nemůže odpustit určitá klišé na téma rodina. Výborný Freddie Highmore ve dvojroli dvojčat, kdy se mu velmi zručně podařilo uhrát rozdílné charaktery obou bratrů. Po Osmentovi další talentovaný dětský herec. ()

Chen

Trošku minimalističtější fantasy o rodině, která je skutečná. Má své problémy, sourozenci nejsou poutání ideálními vztahy, hádají se jako psi, občas si jednu "střihnou". Spojí je ale boj proti netvorovi, který hodlá ovládnout svět. Proti němu a jeho nohsledům se bojuje tomatovou omáčkou a solí, ale nečekejte žádnou útlocitnou pohádku, spíše trošku drsnější podívanou, kde se skřeti roztékají po zásahu rajskou, usekávají se ruce a bodá se do očí... ()

Martin741

Dnes uz kazda reziserska lama /Mark Waters/dufa, ze ozivenim sci-fi tematiky, odstartovanej trilogiou LOTR, sa moze na tomto prizivit. Divak tu nevie, kto, co, preco, ako, kedy, kde. Proste nepozna odpovede na tychto 6 zakladnych otazok, a za to dam 12 % ()

Streeper

Krásná pohádková fantasy. Vrátila jsem se zpátky do dětských let a vážně jsem si to užívala. I když mi už není 5 let, tak přeci jen někde uvnitř stále věřím, že tyhle bytosti v lese třeba existují a jsou nám neviditelní. Vážně moc povedená adaptace. ()

DruidKarel

1243. hodnocený film: Počáteční velice povedený začátek náhle vystřídalo zklamání v podobě hloupých poznámek některých animovaných postaviček, které jsou spíše podobné na postavičky z díle Terryho Pratcheta. Celkově na mě film působí jako kombinace právě snímků tohoto autora a filmu Most do země Terabithia, na který však nemá ani zpoloviny. Celkově mě taky zamrzely herecké výkony všech herců. Film nepřináší nic nového, a tak jsou 3* maximálním hodnocením, které si ode mě může vysloužit. 3* ()

C0r0ner

Je na tom vidět, že to je vyloženě pro mladší publikum a tak to celé působí tak nějak naivně a jednoduše. Vidět to třeba ve dvanácti, bych byl nadšený, ale v pozdějším věku to prostě nemá člověku moc co nabídnout. 60% ()

Dannysek4U

Decentni, energicky, na detskou/rodinnou fantasy bajecne drsny a temny, ohrome vizualni a efektni, dejove jedoduchy a primocary. Proste fajn koukani pro vsechny generace. Terabithia me ale presto okouzlila vic ()

Flynn

Bohužel u Kroniky jsem měl pocit, že je až přespříliš zaměřená na dětské publikum a tak šíleně silně moralizovaný podtext o síle rodiny mě trochu až děsil... ale jinak docela koukatelné... ale bohužel čekal jsem více. ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)