Muž proti muži

Muž proti mužovi

Seraphim Falls

Western

USA, 2006, 115 min

Western natočený s pohodou. Klasika. Jeden chlap honí druhého, kolem umírají další chlapi. Pěkné exteriéry (hlavně lesy) dodávají tomu snímku na zajímavosti. Za povšimnutí stojí hlavní herecké duo, na které se dobře kouká…(12.11.2007)

Celkem dobrý film se skvělými hereckými výkony(Brosnan,Neeson) a dobrou kamerou,ale ten konec mi přišel nejaký divný(ta bába s Všelékem). 75%(4.7.2010)

Veľmi zvláštny film. Ani by som ho nenazval westernom, hoci používa jeho rekvizity. Keď o ňom uvažujem celkovo, tak mi dochádza, že hoci mám rozporuplné pocity, jedinou vecou, ktorá mi tam vadila, boli tie nepravdepodobné, za vlasy pritiahnuté spôsoby, akými Brosnan zabíja Neesonových parťákov (hlavne nôž pustený zo stromu a železá na medveďa). Ten mystický záver samozrejme človeku vytlačí buľvy z jamiek, ale veľa vysvetľujú záverečné titulky, v ktorých je postava Wesa Studiho (Indiána sediaceho pri studni) označená ako Cháron. Možno v tom bola len bezradnosť tvorcov s ukončením príbehu, ale takto to dáva zmysel, je to zaujímavé, a navyše Anjelica Huston si tú rolu aj na malej ploche celkom vychutnala. Inak film samozrejme stojí na výborných, do značnej miery fyzických výkonoch hlavných dvoch predstaviteľov a majstrom Johnom Tollom nasnímanej prírodnej nádhere.(12.7.2007)

Solidní western, jehož poslední půlhodina se chvílemi nese v duchu filozofující mnohoznačnosti starého dobrého "El Topa" a se zbytkem filmu tak úplně nedrží pohromadě. Jinak má ale snímek zajímavou atmosféru a dokonale nasnímané exteriéry jsou prostě pastvou pro oči.(8.3.2008)

Nádhernej pád serafínů. Muž proti muži je od začátku do konce velmi působivej film, ale od těch podobenství v druhé půli jsem čekal něco víc. Von Ancken přeci jen není nějakej kovanej artovej režisér. Kdo očekával western asi bude poněkud zklamanej.(10.7.2011)