poster

Muž proti muži

 • USA

  Seraphim Falls

 • Slovensko

  Lovec a prenasledovaný

 • Slovensko

  Muž proti mužovi

Western

USA, 2006, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ***

  Škoda, že od první honičky si to neudrželo tempo dál. Oba borci mi ale sedli. * * *(22.1.2012)

 • Campbell
  ***

  Ach jo, kde jsou ty westerny z 80 let? Tohle si hraje na děsně drsnej western ale bohužel, možná lehce podprůměrná vykopávka na kterou si za pár let nikdo nevzpomene.(25.1.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Jeden chlap jde po krku druhému chlapovi. Důvody se divák dozví až v závěru (jo, je to očekávatelné klišé). Ani jedna z postav není vyloženě dobrá či zlá. Scénář je nepodstatný, tvrďáci prostě jdou, potkávají zcela bezvýznamné vedlejší figurky a dojdou až do trošku halucinogenního finále. Jediná pozitiva jsou Neeson s Brosnanem v hlavních rolích a pán kameraman s hudebním skladatelem. Hezky vypadající drsné prázdno.(8.4.2008)

 • Tuxedo
  **

  První půlhodinka v lese je více než ucházející, s přibývajícími minutami už nemá film co nabídnout, zabředává do nudy a konec je parodií na sebe sama.(2.3.2008)

 • monolog
  **

  Je to strašná škoda, ale i přes fantastické a trefné obsazení, skvěle zahrané i vedlejší role, hypnotické exteriéry a naprosto dokonalou první půlhodinu, se mi tento western ve výsledku nijak nelíbil. A přesto jsem první půlhodinu myslel, že si Brosnan konečně vybral kvalitní film a že Muž proti muži bude stejně kvalitní zábava jako třeba Dravci. Jenže druhá půlhodina opakuje jen s různými obměnami tu první, naprosto parodicky a nereálně oddaluje chvíli Brosnanova dopadení a občas neuměle moralizuje (třeba trapný proslov nad mrtvým banditou). Poslední půlhodina filmu nasazuje korunu a upřímně ho splachuje do hajzlu. Závěr ve stylu opiovýho tripu se sem vůbec nehodí, nehledě že režisér snovou a reálnou část nijak viditelněji neoddělil a diváka to zmate. (Připomnělo mi to jednu knížku od L. Vaňkové, kde v jedné větě přešla z ich formy do erformy a výsledkem byla jen divná pachuť na patře.) Další věc, která mi přišla trochu nereálná, je to množství lidí na prérii... Skoro jak v Tescu, když je fingovaný výprodej... Osobně neodpustím scénáristovi, jak šlendriánsky příběh filmu nezvládl a jaký hloupý důvod dal Neesonovi, aby Brosnana nenáviděl. Co se týká konce, je to jako nějaké podobenství alá Bergman, pouze nedokonale nevýrazné. Indián u jezírka se jmenuje Charon (převozník do podsvětí). Prodavačka likéru Madamme Louise C. Fair je možné číst jako Lucifer, který ještě stále vlastně je anděl, přestože za přílišnou sobeckost a aroganci padl. Originální název filmu znamená nejen název místa, ale i "Padlí Andělé", Carver=řezbář/sochař/řezník přeneseně tvůrce, Gideon=mocný válečník/ničitel, je podle Bible vládce židů který je zachránil před Madianskými a opět navrátil na cestu k Bohu (viz. Kniha soudců, kapitola 6-8). Ať už uvedené významy znamenají dohromady cokoliv, je to zamotané. Osobně bych rád, aby se vrátili k zábavnějšímu typu westernového žánru, než jsou z poslední doby třeba teplá Zkrocená hora, studený Návrat do Cold Mountain nebo náročné a neobvyklé, přesto vůbec ne špatné Tři pohřby . Kromě první půlhodiny Muže proti muži a Tří pohřbů se však jedná jen o zbytečné ztráty času. Muž proti muži mohl být skvělý, chtělo to jen hodně drobností a změn, jiného scénáristu, režiséra nesnažícího se natočit další Apokalypsu...(8.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace