Muž proti muži

Muž proti mužovi

Seraphim Falls

Western

USA, 2006, 115 min

V tom filmu souvisí mnohé s nadmořskou výškou, ve které se děj v danou chvíli právě odehrává. A tak s každým krokem, vedoucím hrdiny ze zasněžených vrcholků dolů, do neúrodných pouštních nížin, snižuje se zároveň také kvalita. Vše je potom korunováno závěrečnou scénou, která by se, aby bylo tomuto drobnému geografickému přirovnání učiněno zadost, měla nejlépe odehrávat na dně Mariánského příkopu.(30.1.2009)

Naprosto sdílím názor uživatele DaViD´82. Od prvních minut jsme v akci, na vysvětlování není čas. Western to je pouze v kulisách a prostředí, což ale vůbec není na škodu. Sedí to. Nenechte se zmílit, i přes 3 hvězdy se jedná o kvalitní snímek, ale bohužel ho zabíjí prostřední část. Kdy se v podstatě odehrává stále to samé dokola. Závěrečná scéna (od Indiána) nestačí na to, aby film zvedla z lehkého nadprůměru. Ač Neeson i neoholený sympaťák Brosnan sahali po čtvrté hvězdě od prvních minut, budu na ně tentokrát krutý. Konec je krásný (i když celkem čekatelný), ale nemuseli jsme se do něj takhle belhat.(12.2.2009)

Tohle me potesilo a hlavne diky skvelim hercum, tyhle panove to neumeji jinak. Uzasne pojaty exterier.(10.12.2007)

Veľmi slušné a minimalistické. Postupne sa mení tempo i atmosféra, ale mňa dostal aj ten prechod do mysteriózna. Zaujímavé, že je to veľmi podobné velebenej SKUTOČNEJ GURÁŽI a pre mňa minimálne rovnako dobré... Tento film je pre mňa aj určitou satisfakciou za mierne spackaný 3:10 VLAK DO YUMY...(20.7.2012)

Místy brutální westernový thriller o osobní mstě jednoho muže proti druhému v době po občanské válce v USA. Neúprosný Carver (Liam Neeson) toužící po pomstě vede skupinu najatých mužů pronásledujících v zasněžených horách a později v údolí a žhavé poušti již postřeleného prchajícího lovce kožešin Gideona (Pierce Brosnan). Gideon je však prohnaný bývalý voják a nemilosrdný zabiják, je-li ohrožován. Ze strhujícího dechberoucího počátku film ke konci zpomaluje, objevují se i nepravděpodobné napůl mystické postavy (indián u pramene, obchodnice se všelékem na poušti) a ještě méně pravděpodobný konec. Navíc mi vadí český překlad názvu filmu Seraphim Falls jako Muž proti muži, zvláště když už se zcela stejně jmenuje dějově úplně jiný western o pomstě z r.1968 se známým Lee Van Cleefem v hlavní roli. Trailer: http://www.csfd.cz/film/226832-muz-proti-muzi-seraphim-falls/videa/(22.3.2009)