poster

Muž proti muži

 • USA

  Seraphim Falls

 • Slovensko

  Lovec a prenasledovaný

 • Slovensko

  Muž proti mužovi

Western

USA, 2006, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • erl
  **

  Tak pěkně se to rozjíždělo a nakonec se z toho stala zoufale nudná a roztahaná břečka. 2* za syrový a celkem působivý rozjezd a krásnou přírodu...(29.12.2008)

 • StarsFan
  ****

  Dva muži v boji s divočinou i sami se sebou, z nichž ani jeden nesplňuje prototyp klasického kladného hrdiny, na druhou stranu ani klasického záporáka. Protože jsem předem věděla, jakou roli Pierce Brosnan v příběhu hraje, měla jsem možná trochu výhodu a nemusela jsem hodinu a půl sledovat jenom obyčejnou komorní pomalu plynoucí honičku dvou postaviček. A pokud říkám komorní, tak skutečně komorní myslím, kromě Pierce a Liama se sice čas od času objeví na scéně ještě někdo jiný (Anjelica Hudson uprostřed pouště, Xander Berkeley jako šéf stavby dálnice), jinak se celou dobu můžeme místo velkolepých bitev kochat maximálně tak krásnou přírodou (na druhou stranu skvěle natočenou Johnem Tollem). Trochu víc jsem se těšila na flashbacky z minulosti, ztvárnění občanské války, bohužel se ale příběh až na závěrečnou pointu zaměřil výhradně na běh divočinou. i tak si ale nemůžu pomoct, ale konec se mi moc líbil... ne, že by ta pointa nebyla lehce odhadnutelná, ale posledních pět minut je moc krásných, tak trochu melancholických. A ta hudba...(30.4.2007)

 • špaček421
  **

  Jestli takhle vypadaj všechny westerny natočené po roce 2000, tak se nedivím, že žánr umírá. Westernová atmosféra nikde, prostě se jenom střílí, hlavní hrdina je nesympatickej trotl, záporák je zase sympatičtější, než klaďák, ačkoli debil je to taky, hudba nevýrazná, děj o ničem. První hodinku a čtvrt to ještě docela šlo jako dobrodružnej příběh, ale od chvíle, kdy hrdina vlez do koně se z toho stala přehlídka nejstupidnějších nápadů, které jsem kdy ve westernu viděl. Jediný, co na filmu šlo, byla teda jenom ta příroda.(4.7.2010)

 • sud
  ***

  Již v první chvíli filmu jsem se zaradoval: "Konečně po nějakém čase western, ve kterém je sníh!". Nekompromisní ántré party drsňáků, kteří se snaží dopdnout jiného drsňáka mě navnadilo a já si říkal: "Konečně něco pořádného". Situace byly brutálně realistické a uvěřitelné a konečně jsem viděl scény, které v žádném jiném westernu ne (promrzlý Gideon rozpáře mrtvého, aby si v něm ohřál ruce). Jenomže ouha. Sníh se z filmu vytratil jak ze slunečné pláně a začalo stereotypní (získávání koní), trochu naivní, ale přitom vůbec ne špatné dobrodružství. Ovšem závěrečná pasáž (zhruba od vysvětlovacího flashbacku) s náslilně naroubovanou mysterií (chvílemi mi to připomínalo pohádku "Třetí princ" :-)) se zvrhla v naprostou fantasmagorii (jak to slovo nemám rád, ale nic jiného se k tomu nehodí líp) a konec se víceméně nedostavil. Proč tam, proboha, tvůrci museli dávat mysteriózní zápletku, když k tomu od začátku pranic nenasvědčovalo!? Pod silnou touhou se absolutně odlišit se jim to vymklo z rukou. A je to obrovská škoda. Pierce Brosnan a Liam Neeson byli naprosto výborní a kamera rovněž. Nemohu říci, že by se mi "Seraphim Falls" nelíbilo, bohužel závěr jej degradoval na průměr a zasněžená první polovina na vědomost dává jaký to jinak mohl být parádní film. 50%.(4.7.2010)

 • Janek
  ****

  Já si to užil. Pierce Brosnan jako zálesák dost překvapil. Závěr odpouštím a dávám palec nahoru.(12.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace