Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Neuroxerus

Legendu neznám a ten film se mi ani trochu nelíbil.....celou dobu až na poslední momenty to bylo utrpením a nudou.....Poslední scéna musím říct že dle mého snad jediná pořádná podívaná byla bitva hodného proti zlému drakovi....jediné momenty, co se mi fakt hrozně líbily....díky tomu aspoň 1*.... ()

The_God

Díky tomuto filmu jsme se mnohé dozvěděli. Tak například to, že bojoví piloti v případě ohrožení začnou křičet, pustí knipl a kryjou si obličej, nebo že piloti Apache mezi mrakodrapy střílí jak splašení. Poměrně blbost. Jablonskyho hudba byla sice tradičně povedená, ale bohužel hlasité efekty ji dost potlačily. ()

brasek

Čím dlhšie som pozeral tento snímok tak som viac a viac trpel. Strašné dialógy, ktoré robia strašný dej s nelogickými odchýlkami. Film trpí na kvalitu tv inscenácie, ale zopár trikových efektov je pekných. ()

gpx

Úvodní slovo:Jednou za 500 let se najde žena co umí proměnit vláčného hada v létajícího a jogurt chrlícího draka. To snad né :)))))). Apropos, nahotu ani krev nečekejte. ()

Zelda knihkupec

Blbost nad blbost. Dneska zpětně ani nevím proč jsem s tímto efektivně nepodařeným snímkem strávil jeho 107 minut dlouhou stopáž... Dělalo mi problémy rozeznat co bylo myšleno humorně a co vážně. (vlastně by to mohla být celkem málo nepovedená fantasy komedie ale to radši zůstanu u Zeměplochy) ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

numan

Kdyby někdo domyslel scénář, líp to zrežíroval a hlavně kompletně přeobsadil, možná by to šlo. Ta unylá umašťená rocková mánička se na roli spasitele hodí asi jako Werich do Matrixu. Všiml jsem si jen jedné herecké polohy - výrazu "bolí mě hlava" nebo spíš "mám chronickou zácpu". A ta slečna, co po ní pasou všichni plazi světa, je na tom velmi podobně. Godzilla je proti D-War oduševnělé umělecké dílo. Jedna hvězda za občas celkem srandovní akce a některá zviřátka, páč sou to fakt sympoši. ()

Jardys88

Opravdu zvláštní film.....hadi jsou povedení a po trikové stránce to také není nejhorší. Jenže ten příběh? Převtělení, láska jenž nikdy nedojde naplnění....divné divné....střih je s prominutím příšerný....dějová linie rozsekaná jako petržel do polévky....a i tak stejně plave jako ta petržel v polévce....a sem tam i zaškrábe v krku....hodnotím 2* ()

svist10

Je to sice ptákovina, ale z každého filmového políčka stříká nadšení všech, kdo se na ní podíleli. Už jen kvůli tomu nemám to srdce jít pod tři hvězdy, přestože je to předvídatelné béčko až na půdu. Všechno, co se v Dračích válkách děje, jsme už někde viděli, ať už jsou to kamerové přelety nad desetitisícovou armádou á la Pán prstenů, nebo zkázu v podobě bojových helikoptér v Gojiře. Po trikové stránce to také není taková hrůza jakou jsem očekával, pixely z ní většinou netrčí a designově jsou hadi a draci taky hezcí. Že by v Jižní Koreji nenápadně rostla konkurence WETA Digital a ILM? Potěšilo mě, že se tvůrci nenechali svést evropským, potažmo americkým vzhledem draka á la Království ohně, ale zůstali u tradičního asijského. Vypněte mozek a nechte se bavit, tenhle film to bez problémů zvládne. ()

Ponocnej

ale jo nebylo to spatne na Fantazy odehravajici se v soucasnoti ... pribeh sice nic moc ale akce draci vs vojenska technika byla koukatelna a za to davam v podstate ty dve * ()

Chlo0opek

Na asijský film až překvapivě dobré. Místy hluchá místa, ale dívat se na to dalo. Hadi či draci zpracováni pěkně a líbili se mi i jejich souboje. ()

Treatys

Film se mi líbi jak příběhově, tak zpracováním, avšak některé pasáže jsou nudné, či zbytečné, ale i přesto dávám plný počet bodů. ()

Mr.Lordi

Netradiční a velmi příjemný film. Má dobré speciální efekty i příběh. Mě osobně se líbil, některé scény jsou podobné pánu prstenů. Zejména závěrečný souboj je velmi dobře propracovaný. ()

Tomulka odpad!

Nijak jinka než odpad se to nedá nazvat. Jak takový film vůbec může spatřit světlo světa? Draci v současnosti? To už tady mimochodem bylo a mnohem lépe zpracované. Tento film je rozervany jak ..... Na jednu stranu dosti slabší efekty, město , meče, vojáci, aji ti draci když na to příjde (teda jací draci? Hadi a nějáké neznámé druhy dinosaurů) pak tu máme velmi špatné herecké výkony s hodně blbě napsanými dialogy k tomu přidáme legendu, která v sobě zahrnuje prvky jako raketomety v roce kolem 1500 a nakonec totálně nesmyslný příběh v současnosti. Proč ten hnusnej had tu ženskou vůbec honil? Když rozmlátil celý město jen pro to, aby si udělal výlet za ženskou, kterou má sežrat až druhej den, protože to jí teprve bude 20 (a to je ten správný věk) Na konci když už to vypadá totálně beznadějně tak se to doho zamotá dobrý drak, který měl pře 500 lety zrovna dovolenou a nemohl pomoct už tenkrát. AJAJAJAJ to je slátanina. Nikdo se na to nekoukejte!!! ()

chosan

Tak tenhle film mě vůbec nezaujal nenašel jsem žádné dobré stránky toho filmu děj hodně mizerný. Dávám 20% možná za pěknou herečku! ()