poster

Vášeň a cit

 • Velká Británie

  Becoming Jane

 • Slovensko

  Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen

 • Slovensko

  Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej

Romantický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2007, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SexyAjinka
  ***

  Pokud jsem kdysi v minulosti četla historické romány, tak James McAvoy je oním mužem mých snů. Absolutně zapadal do této role, neumím si představit nikoho lepšího. Jeho oči prozradily všechno, nebyla třeba slova. To je to málo, co od herce v této roli očekávám. Avšak s Anne jsem měla velký problém. Ona tady nesedí.. má moc moderní výraz a vzhled. A přitom by to měla být ona, od které bych čerpala všechny ty emoce. Konec mě neuspokojil.. takové poselství jaké už jednou dalo dílo Čekání na Godota má trpkou příchuť. Viz spoiler - Jane ani její sestra se nikdy neprovdaly...(5.6.2013)

 • Orlau32
  ***

  Životopisný film slavné spisovatelky Jane AUSTINOVÉ, která působila v 19.stol. v Anglii. Na základě její autobiografie nafilmoval režisér Julian JARROLD milý film, který ovšem pro mladší generaci se může jevit jako nudný. Mě se tam svým obsazením nehodil akorát herec James Mc Avoy, který měl hrát velmi šarmantního muže, ale působil jen jako maloměšťácky frajírek bez vůně. Též se mi zdál na tu úlohu příliš mladý (jako vystudovaný právník by měl mít už aspoň 24 let) nebo tak mladě působil, zkrátka Anne HATHAWAY je už na role mladých naivek trochu "odrostla" a tím se mi ten pár zdál nesourodý na dobu 19.století. Ale koukat se na to dalo (myslím, že na dlouhou dobu jen 1x).(6.9.2010)

 • Yardak
  ***

  První část filmu se rozjela svěže a zábavně (hlavně díky McAvoyovi), ale druhá začala silně stagnovat, takže nakonec průměrná romantika ve stylu Austenové (čekal někdo něco jiného?:o)). Ve filmu je velmi znatelné poselství pro feministky:-)), 60 %.(22.8.2010)

 • Davies182
  ****

  Hvězdičky nemohou mluvit za vše, a tak jen dodám: zcela jasně jsem pochopil, proč ten snímek mnohé ženy tak milují. Je v tom určité nezpochybnitelné kouzlo. Dá se říci, že jestliže kluci mají MARVELácké hrdiny v čele s Avengers, holky mají zfilmované romány Jane Austenové. Nevím, jestli je zrovna Vášeň a cit v jejich čele, ale někde tam je. Určitě.(11.4.2012)

 • rikitiki
  ****

  Kvůli Jamesi McAvoyovi bych dala těch hvězdiček i pět, ale styděla bych se před ostatními uživateli ČSFD. ____ A co, kašlu na tom. Dávám čtyři. Hrajou dobře a ten příběh je fascinující. A ona lidem rozuměla. Velmi dobře. ___ A on je k sežrání.(6.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace