Vášeň a cit

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej

Romantický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2007, 120 min

Vášeň a cit. To bylo právě to, co mi ve filmu chybělo. Vůbec jsem necítil tu vibraci mezi oběma protagonisty filmu. Takže jsem jim jejich hraní moc nevěřil. Hlavně McAvoyovi. Film má ale některé silné pasáže, které mne zaujaly. Hlavně silný konec filmu. Napodruhé bych se ale na film už asi nepodíval, hlavně díky dlouhé stopáži.(6.4.2010)

Je libo čaj při předčítání literárních pokusů? Tentokrát v podání televizního režiséra Juliana Jarrolda? Leckdo tu vyčítá unylost a absenci pořádně pálivého koření, mně osobně většina těchhle sešněrovaných korzetů a nažehlených košil připadá stejná. Když pominu všechny ty klasické atributy kostýmní romance, tak například zobrazení násilí v podobě boxu je překvapivě slušným oživením filmu, stejně jako slovní potyčky mezi nespoutaným a světáckým Tomem Lefroyem (který měl poznamenat hrdinčinu další tvorbu) a právě nezlomnou spisovatelkou Jane Austen. Horší je to už s tempem a vášní, která z obrazovky nikterak nevychází. Nesouhlasím ale s kritikou směřovanou k Anne Hathaway (která se kvůli roli učila na piano a pilovala britskou angličtinu) – z teenagerských střevíců vyrostla už dávno!!(7.1.2013)

• MoiJe

Dostane sa vam zhruba to, co cakate, ak ste videli hoc len Pychu a predsudok. I ked v akejsi lite verzii. Kazdopadne by som vyzdvihla McAvoya, ktoreho mam sice uz asi nastalo za fauna z Narnie, ale jeho usmev ma naboj a do historickej romance sa vyslovene hodi. (Teraz som naozaj zvedava na jeho Pokani). Naopak najvacsim minusom filmu, pre mna, su rozhovory. Mam rada slovne bitky dvoch inteligentnych ludi a od filmu ako teno som ich rozhodne cakala. Dockala som sa len napodobenin.(23.9.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +jako kapitola ze života Jane Austenové to může být zajímavé, vztah obou sester byl příjemný -děj je hodně rozvláčný (rozvleklý), téměř žádná scéna mě neohromila, natož aby mě dostala do kolen, výprava a prostředí mě nezaujalo, herci mě taky dvakrát nepřesvědčili/// No kouknul jsem se hlavně proto, že to je nový a taky kvůli hlavní dvojici. I samotná spisovatelka a její život se mi nezdá jako špatný námět, ale zpracování i herecké podání je hodně ospalé a nevýrazné./// Celkem 56%///(23.11.2008)

Lepšie a výstižnejšie ako elle by som to nedokázala napísať!(19.12.2008)