Vášeň a cit

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej

Romantický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2007, 120 min

velmi podobné loňskému Pride and prejudice, ale minimálně o jednu až dvě třídy horší..(4.9.2007)

Julian Jarrold, má nová hvězda. Přestože od první chvíle vidím, že je Anne Hathaway trochu násilím roubovaná do pozice Keiry Knightley a vůbec se celý koncept do Pýchy a předsudku několikrát výrazně opře, nevadí to. Becoming Jane je totiž intimní, do sebe uzavřená a krásným způsobem svá životopisná adaptace. Při pohledu na ostatní hodnocení mě tak hřeje o to víc, že její kouzlo přišlo právě jenom ke mně.(5.2.2009)

• Malarkey

Tak nějak jsem doufal, že by film o Jane Austenové nemusel nutně být takový, jako jsou její knížky. A s tím, že někde musela čerpat inspiraci jsem samozřejmě počítal. Takhle to ale po shlédnutí tohoto filmu vyznělo, jak kdyby byla Jane absolutně nevýrazná husopaska, kterou ze spárů šedi, nudy a britské útlocitnosti vymanil udatný junák James McAvoy, který se nebránil vzpupným myšlenkám a tudíž se z Jane snažil udělat děvku. Marně. Jane Austen bude totiž vždycky světice. A plus k tomu je fakt, že Anne Hathaway ji příště už nesmí nikdy hrát.(9.1.2017)

Romány Jane Austen jsem nikdy ráda neměla (příliš nudné, rozvleklé, žádný se mi ještě nepodařilo dočíst do konce…), ale tenhle film mě hodně příjemně překvapil – krásná výprava, kostýmy, hudba. Oba mladí představitelé mi naprosto seděli (pochybuju, že přeceňovaná Keira Knightley by to zahrála líp…) a pobavily mě i vedlejší role paní Weasleyové a profesorky McGonagallové z Harryho Pottera :-)(1.11.2007)

Ať je Anne Hathaway jakkoliv půvabná, tento film bohužel s McAvoyem citově neutáhla. Film s napůl vypuštěnou duší, film který měl mít v sobě více romantiky, více dramatu. Mohl být mnohem vášnivější, mnohem citovější, podobně jako Pýcha a předsudek s kterou byl snímek mnohokrát spojován. Jenže není. Možná pro mnohé zklamání, ale stejně je to zajímavý příběh, který stojí za shlédnutí. V poslední době jsme svědky mnohých filmů s příběhem spisovatelek ( Pokání, Miss Potter, Vášeň a cit .... ). A je to jen dobře.(1.3.2008)

• - Většina filmu se točila v Irsku. Jenom dva záběry jsou z Anglie. (duklak2)

• - Události ve filmu jsou datovány kolem roku 1795. (AIMÉE)

• - Anne Hathaway se kvůli filmu naučila hrát na piáno. (Karlos80)