Jason (Mark Webber) pracuje ťažko deň čo deň na benzínovej pumpu za mizerný plat. Po večeroch pomáha svojmu senilnému priateľovi Gusovi (Harry Dean Stanton) v jeho kine premietať staré klasické filmy. Musí sa tiež starať o mamu, pretože jeho otec spáchal samovraždu a nič, okrem darčeka pre syna, ktorý sa Jason obáva otvoriť, po sebe nezanechal. Jeho život plný ťažkej práce a márneho snaženia o platenie účtov sa zmení, keď jedného dňa stretne v kine zvláštnu a záhadnú Frances (Zooey Deschanel). Pomáhajú si v ťažkých chvíľach života, ktorým sa snažia prepletať. Sú si oporou, zbližujú sa, stávajú sa z nich spriaznené duše. Ale veci nemusia byť také, ako sa zdajú. (Resty)

baXter

Tak tady vše funguje. Atmosféra je přímo úžasná, postavy vzájemně tak odlišné, ale přitom pevně spojené. Myšlenky hluboké a doprovodná hudba přesně pasuje. Super pochmurné dílko, rozhodně ne komedie. Mark i Zoey podali perfektní výkon. ()

peetriss

The Good Life je přesně typ filmů, které mi sedí. Krásný film plný melancholie, výborné práce s atmosférou a skvělých dialogů o životě a ze života. Představitel hlavní role Mark Webber spolu s výbornou a tajemnou Zooey Deschanel, na jejichž výkonech a charismatu film stojí a padá, zvládli své úlohy na jedničku, totéž platí i o Harrymu Deanu Stantonovi a všech ostatních. Pravděpodobně ne každému sedne pochmurný a pomalý styl vyprávění, ale sám za sebe tvrdím, že tak výborné poselství o tom, že život v sobě obsahuje mnohem cennější hodnoty než hmotné statky, a to i přesto, že se s námi vůbec nemazlí, jsem dlouho neviděl. Skvělá práce od scénáře, přes režii, vynikající kameru a hudbu až po herce. 90% ()

merigieren

Ukázka obyčejného života s neobyčejnými hrdiny. Jinak řečeno jde jen o ukázku toho, že život má smysl, i když by bylo asi jednodušší nedávat mozku 15 vteřin :-) ()

mala_kea

Tak nějak jsem nevěděl, čeho se mám chytit, komu fandit a čemu věřit. Berra nám však ukázal, že i něco špatné je pro něco dobré a že zdání dost často klame a není třeba se soustředit na jednu jedinou věc. Tady vše do sebe perfektně zapadá a ani s gradací děje a vývojem postav jsem neměl problém. Dramata nikdy nebyla moc pro mě, tohle jsem si ale vážně oblíbil. P.S. Taky bych se nechal od Zooey svést. ()

Axident

Poměrně pochmurný příběh jednoho nijak radostného života, který ovšem (překvapivě) končí pozitivním krédem na závěr. ()

Hackthor

Další z plejády filmů, na které jsem se podíval kvůli Zooey Deschanel a vyplatilo se to. "Pěkné" depresivní drama s ponurou atmosférou v kombinaci s opravdu pomalým tempem a skvělým koncem = 4/5. Na tu pátou hvězdu mi tam něco chybělo nebo přebývalo i když vůbec nevím, co by to mohlo být :) ()

wege

Někdy tě film zaujme, někdy ne. Tady to byl ten druhý případ. Možná bylo té deprese a úzkosti na mě až moc. Nefungovalo to, vlastně ani nevím, co tím filmem chtěli říct. Co jsem si měl odnést? Proč bych si jej měl jakkoliv pamatovat? ()

kurzweil

Parádní výkony a zvláštní konec, co mě docela sebral. Silná atmosféra, hluboká a přece jednoduchá myšlenka....navíc zooey mě zas převědčila, že má čuch na tyhle "malé dobré filmy" ....kromě toho, že hrála zase skvěle.. ()

jafuska

bohužel ani tento film mě nijak nezaujal, od začátku je to špatný, nepřehledný, děj vázne, bohužel do druhé půlky jsem se nedostala, od tohoto filmu jsem ani nic dobrého nemohla očekávat, takže mě to ani nepřekvapilo ()

kubilov

Tak tohle fakt nebyl kousek přímo pro mě. Uznávám, podíval jsem se na to jen kvůli Zooey Deschanel a taky proto, že ten chlápek uprostřed na plakátu vypadá jak Travolta. Plešatej "blue" Mark Webber by totiž v reálným životě neměl šanci ani jednu promile získat takovou holku jako Zooey. Ale i celkově mě takhle "romantická dramedie" dost krutě nebavila a nezaujala. ()

Babulik

Ťažká, zádumčivá a takmer sociálna dráma, ktorá sa vám nepchá do zadku za každú cenu. Na takýto kúsok musíte mať proste náladu. Poctivé štyri hviezdičky plus jedna za Zooeyn anjelský spev. ON THE SUNNY SIDE OF THE STREET v jej podaní ma "rozmočilo" jak trojdňový chleba v kastróli... ()

Pilinka

Parádní silné momenty ... jen vše okolo je taková nuda. Film se perfektně hodí pro lidi, co když mají špatnou náladu, tak si jí netouží vylepšovat kravinama, ale jen si jí prohloubit... smutná nuda ... půl hvězdy pro Zooey (ano, jen půl tentokrát) a půl pro Harry Dean Stantona .... 3* ()

Silvie_F

Typický film na filmové večery, pro lidi, co se ve všem rádi plácaj a deptaj samy sebe a jsou strašně důležitý filmový fandové, co rozuměj takovým filmům. Pro normálního člověka v tom filmu nic není. Kromě Zooey. Ta je boží, jako vždy. Spoiler: Měl nakonec někoho zastřelit. Sebe nebo ji. Nebo aspoň toho blba. Bylo by to tak nějak lepší. Jinak taťka, co dává dětem super dárky, je nejlepší filmový černý humor, co jsem za poslední dobu viděla. ()

jaqubko

„Dobrý“ pocit po dosledovaní „Dobrého života“ mať rozhodne nebudete. Nie preto, že by šlo a zlý film, práve naopak. Ide o vysoko depresívny náhľad do života teenagera, ktorého život je jeden veľký bordel. Ostatne film začína hneď samovraždou jeho otca, a na to sa lepia ďalšie a ďalšie starosti. To udržuje scenár viac než zaujímavý počas celej dĺžky stopáže. Hlavného protagonistu máte proste chuť zbaliť do deky a hladkať ho kým nezaspí. Za zmienku ešte stojí hrdinova femme fatale v podaní Zooey Deschanel. ()

lada32

Ponuré,depresivní sociální drama,o komedii nemůže být ani řeč.Vadila mi taková jednotvárnost,absence aspoň trochy humoru,snová pořád stejná hudba.Možná jsem jen neměl náladu,ale moc mi to nesedlo.Nej.scéna:rozbalování a následná výměna dárků. ()

Alpha69

Mám ráda Zooey (ačkoliv mám pocit, že její postavy jsou čím dál tím víc stejné a stejně praštěné) a ten film... Byl zvláštní, celý se nesl v takovém depresivním duchu. Co bylo fajn, že konečně, když člověk očekával, že hrozné přejde v nejhorší přišlo rozuzlení které nabízelo naději. Život je pes, ale nemusí být. A člověk nemusí dělat co se od něj očekává. Navíc tento film popírá tvrzení, že pokud se ve filmu (knize) objeví v první třetině pistole, dřív nebo později z ní někdo vystřelí. Nebo ne? ()

walsidal

Existují filmy, které nejsou vlastně ničím zvláštní, ale mají neopakovatelnou atmosféru. Když si na ně po čase vzpomenete, první co se vám vybaví je právě ta atmosféra. Takovým filmem je i depresivní drama „The Good Life”, na jehož výjimečnosti má významný podíl i výborná kamera a scénické kompozice, které se odehrávají často na opuštěných místech a s minimem osob. Samostatnou kapitolou je pak prostředí starého kina, kde se promítají jenom staré filmy. To všechno vytváří v divákovi pocit, že se ocitl v jakémsi osamělém, bohem zapomenutém světě, do kterého jako úkaz náhle vstoupí tajuplná Frances… ()