Závěť

• Srbsko Zavet (více)

Starý muž jménem Živojin Markovič, žijící v odlehlé vesničce, se modlí, aby jeho vnuk Cane odjel do města, prodal svou krávu a přivedl si manželku. Ve městě se má setkat s dědečkovým nevlastním bratrem, ale ten už nežije. Místo toho se setká s jeho dvěma vnuky, dvěma dobrosrdečnými bratry, kteří jsou ale drobnými zločinci a odborníky na demolice. Cane si s těmito muži brzy rozumí a také se zamiluje do školačky Jasny, kterou si chce vzít, aby splnil slib dědečkovi. Zaplete se do rodinných záležitostí této dívky, zachrání ji i její matku před prostitucí a gangstery, které vede muž jménem Bajo. Vrátí se s nimi do vesnice včas, aby navzdory gangsterům oslavili Živojinovu svatbu se sousedkou. I když Bajo a jeho banda dělají, co můžou, aby všechno zmařili, konají se svatby dvě. (JOJ Cinema)

asopnel

Tento film potvrzuje moudro, že méně někdy znamená více. Při první polovině filmu jsem se královsky bavil, film mi přišel zajímavý, originální, vtipný a příjemným způsobem bláznivý. Ve druhé polovině se vše změnilo. Z vtipů se staly pokusy o vtip nebo jen primitivní skřeky. Některé vtipy přestaly být vtipy, když už se na obrazovce objevily popáté. Z původně zajímavého děje se stala fraška za řevu nepříjemné hudby. Kdyby film skončil v první polovině, dal bych mu bez váhání nejvyšší ohodnocení. Takto jsou to 2 hvězdy za tu první polovinu. ()

Boulderman

Pro mě to je prozatím nejslabší Kusturicův film. Buď to byla těžká provokace, nebo spíš takové Slunce, seno, Balkanika. Zvažuju mezi jednou a dvěma hvězdičkama, ale s ohledem na oblíbenost filmů tohoto žánru dám dvě. Opravdu jsem se nezasmál ani jednou, spíš to byly takové úsměvy a údiv nad trapností... Je to hodně podobné Černé kočce, ale ta nemá tolik roztříštěný děj a nezklouzává do totálního kýče tak často (u Závěti téměř pořád). Beru to spíš jako provokaci ()

ozzman111

Ako si nezameníte osobitý štýl Kaurismäkyho smutno-trpkých snímok z fínskeho prostredia, nezameníte si ani Kusturicove bláznivé komédie, kde pracuje so satirou srbského resp. balkánskeho človeka. Neviem, kde hľadá svoje šialené charaktery, asi len vo svojej hlave, ale aj ZÁVET je plný všakovakých absurdných postáv, na čom stavia film, keďže zápletka je len taká . aby bola. Každopádne niečo také bláznivé som od čias Čiernej mačky, bieleho kocúra nevidel. ()

pekas

Viděl jsem už podruhé a bavil jsem se ještě víc. Plejáda zábavných figurek byla veliká, fórky i docela drsné, vše v takovém veselém tónu. Ženy krásné, muži srandovní, já dávám 95%. ()

Něrpa odpad!

Tak toto je jasný odpad. Větší kravinu by člověk asi pohledal. Není tam humor, akce, příběh, .... vlastně tam není vůbec nic co by stálo za povšimnutí. Kameňák je proti tomu velkofilm. U toho se může smát jen mrtvý kůň bez mozku. ()

nula87

Kusturica už neumí (nebo nechce) do svých "komedií" propašovat ten vážný podtext a sdělení, jako v dřívějších filmech, a natočil velmi slušnou, nicméně dost prvoplánovou komedii. To sice není málo, ale já od něj prostě čekám víc. 60% ()

iz67

Čtu komentáře: humor, originální počin, příběh, sled dokonalejch komediálních scén!! Hmmm, tak já to mám úplně naopak: trapnost, nuda, kabaret. Blééééééééé. ()

boombang

No nevím... Kusturica jako obvykle svérázný a balkánsky trhlý, ale tentokrát i trochu nudný - aspoň do dvou třetin filmu. Pak už je to totálně crazy.¨"Kmotře, to smrdí provokací světových rozměrů!" ()

bobin

Opět Kusturicova debilita. Není to ani k smíchu, ani k pláči. Prostě venkované jen tak vegetují a to jako má být umění. Navíc příšerná hudba. Takhle ujetou oslovinu může vážně natočit jen Kusturica. ()

joseee

S dovolením poviem, že pre mňa asi prvý vyložene zlý film od Kusturicu, na rozdiel od Crna mačka... sú vtipné scény vyložene trápne, na úrovni Byl jednou jeden polda. ()

FandaF

Už dlouho se mi nestalo, abych u něčeho brečel smíchy :D a skvěle se bavil. Pane Kusturica díky, opět mistrovské dílo! ()

bedn1

V tomhle filmu bohužel Kusturica překročil tenkou hranici mezi poetickou bizarností svých předchozích filmů a trapností až slunce-senovskou... ()

lepo

Nádherné balkánské Kusturicove šialenstvo so všetkým čo k tomu patrí. Trochu odviazaného humoru, trochu ireality, trochu pravdivého Srbska a trochu smútku. Perfektné Emir. ()

ynot

Hudba jako vždy dokonalá. Herci výborní. Šílené absurdně groteskní scény - paráda. Ale nemůžu si pomoct, něco tomu tentokrát chybělo. Toho "Bollywoodu" už bylo na mě ke konci moc. ()

Cascabel

Když geniální režisér natočí slabý film, pořád je to aspoň na tři hvězdy... Na "Černou kočku" to nemá, ale stejně jsem se náramně bavil. Rozhodně to není žádná Troškovina. ()