Závěť

• Srbsko Zavet (více)

Starý muž jménem Živojin Markovič, žijící v odlehlé vesničce, se modlí, aby jeho vnuk Cane odjel do města, prodal svou krávu a přivedl si manželku. Ve městě se má setkat s dědečkovým nevlastním bratrem, ale ten už nežije. Místo toho se setká s jeho dvěma vnuky, dvěma dobrosrdečnými bratry, kteří jsou ale drobnými zločinci a odborníky na demolice. Cane si s těmito muži brzy rozumí a také se zamiluje do školačky Jasny, kterou si chce vzít, aby splnil slib dědečkovi. Zaplete se do rodinných záležitostí této dívky, zachrání ji i její matku před prostitucí a gangstery, které vede muž jménem Bajo. Vrátí se s nimi do vesnice včas, aby navzdory gangsterům oslavili Živojinovu svatbu se sousedkou. I když Bajo a jeho banda dělají, co můžou, aby všechno zmařili, konají se svatby dvě. (JOJ Cinema)

RoyBatty444

Bláznivé čo do dej to do spracovania na veľa scénach som nevedel čo si myslieť ako zoofília, lietajúci muž, detské chovanie dospelých postáv a naopak. Základný príbeh je okolo ktorého sa všetko točí je štandardne milostný až na to, že chlapec čo chlastá, strieľa a chodí po bordeloch má 15 rokov teda hrá ho 15 ročný chlapec. ()

tata22

Je jen málo filmů, kde mám pocit, že se režisér a herci baví víc než divák ale tenhle k nim rozhodně patří. Kdo Emira a jeho dílo nezná nebo ten kdo nepřistoupí na jeho hru tak ten nemá šanci. Mě Emir už léta baví a je to moje srdcová záležitost takže za mě se jedná o skvělý zážitek kdy člověk očekává další a další vlnu absurdit a komických situací. V tom filmu je možné úplně všechno a když si myslíte, že už Vás nic nemůže překvapit tak věřte, že může. Kde Emir bere herce je mě taky záhadou protože to jsou neskutečné kreatury a typy, které abys pohledal. Ale nejlepší na tom asi je to sebevědomí, které z režiséra čiší, on si prostě dovolí cokoliv a snad ani neřeší jestli se to bude divákovi líbit nebo ne. Líbí se to jemu a je to jeho film tak proč to tam nedat. Diktát peněz v tomhle směru myšlení jde zřejmě stranou. A to je asi taky cesta proč sbírá ceny a filmoví fajnšmekři ho berou, a to i takový jaký je. On prostě jiný být nechce, je to silná osobnost a má na to. Marně hledat v Čechách v současné době podobnou osobnost..... ()

vojacekr

Kusturicovy filmy mám rád, ale popravdě nerozumím tomu vysokému hodnocení tady. Asi jen ze zvyku, že je to Kusturica. Tohle se ale nepovedlo. Žádné poselství, přesah. Trapárna. Zajímalo by mě, jak by byl film hodnocený, kdyby ho točil někdo neznámý. ()

AndrejCo

Sympaticky film který je však v tvorbě Emira Kusturice nejslabší.Jako divák možná až přehnaně očekávám že každý film od Emira bude fenomenální skvost.Zavet jak už jsem psal je sympatická komedie ale k minulým filmům jako Underground, Otec na služební cestě nebo Černá kočka má daleko. ()

padlar

Divný film plný prapodivných postav a s prapodivným dějem. Na komedii je zde opravdu vtipných scének pomálu. Ve zbytku filmu je humor prapodivný či vůbec žádný. ()

baronGrga

70%. Já jen váhám, zda to není milé, pěkné, dobré, protože se jedná o Balkán. Ruku na srdce, je bitka groteskně poskakujících mafiánů s dvojicí holohlavých bratří, na něž, co se týče vzhledu, doslova sedí "jako vejce vejci", v bordelu až tak okouzlující a komická? ()

PeterLBerger

Je to film, ve kterém najdete všechny ty zábavné věci, které můžete od Kustoricy čekat - fantastická hudba, světlo, celková atmosféra, legrace, balkán, bizarní hrdinové, gangsteři, stará tlustá moudrá babička, veselá a rozverná dospívající dívka, špína, erotično... Ale to je taky všechno. Jako by se Kusturica vyčerpal. Ukazuje, že svoje řemeslo ještě pořád umí, ale nesáhne dál. A nesáhne ani na úroveň svých nejlepších filmů, které měly kromě toho všeho určitý přesah. A naopak ty zoofilní vtípky - jsou zábavné, ale snad nemusely být každých pět minut. Tak jen doufám, že Kusturica nebude zbytek života jen opakovat. ()

jakubg

Kto nevidel túto komédiu prišiel oveľa. Zapáčila sa mi najme tým že sa tam nachádza neokukaný (originálny) humor, ktorý ma o to viac pobavil. Film poukazuje na život a tradície Srbov v zábavnom spracovaní. ()

insky

kapánek alebo dosť? ujeté s dobrou muzikou...to su v skratke filmy Kusturicu :) mohlo to byť kratšie....a vidno že nemá režisér pred ničím zábrany, ako je napr. zoofilia, maloletý v prvkoch sexuality a pod.... ()

Alva

Ďalšie Kusturicove majstrovské dielo. Hrejivý príbeh vzťahu deda a vnuka, milo zobrazený príbeh prvej lásky a farbisto vykreslení balkánski mafiáni. To všetko spájajú vtipné dialógy a situácie, v ktorých sa ocitá Tsane. Poetikou mi trochu pripomína Jakubiskove filmy (aj tá lietajúca postava). ()

LuciusDLX odpad!

Niekedy nechápem hodnotenie ostatných. Veď toto bolo ohavné, úchylné, bez deja a po tom čo som videl mám na Srbov dosť skazený názor. Dokázal som to pozerať cca 1h20min a potom som to rozzúrený vypol. Som zvedavý, ako by vyzeralo celkové hodnotenie, keby to nebol Kusturicov film. Proti tomuto je aj Troška oskarový režisér. 0 percent pre mňa osobne je toto kráľ odpadu... ()

Dann99

Tak došlo na hodnotenie Kusturicových filmov.Teda videl som iba dva,ale boli aj posledné.Príde mi,že fičal na nejakom fakt dobrom matroši,z ktorého si samozrejme museli dať aj herci,kedže do toho išli. ()

wvwrayman odpad!

Jméno Kusturica mi v uších znělo jako uznávaný světový režisér. Po celý film jsem si však myslel, že si ze mne někdo vystřelil. Takovou trapnou slátaninu by se neodvážil natočit ani Troška. A to má Zdeněk svůj práh nevkusu a sebereflexe hodně hluboko. No nic. Přežil jsem. Ale na další pokus sledovat Kusturicův film budu příště potřebovat hodně dlouhou "lajnu" s brčkem. Nebo aspoň pulčák slivky naex. Kdyby tento film byl natočenej v sedmdesátých letech, tak bych byl asi shovívavější. Tenkrát by to bylo asi bráno za supervtipnou komedii. Ale dnes? Za co, Bože? ()

luciferrus

Možná jsem čekal ducha Černé kočky, ale dočkal jsem se něčeho úplně jiného. Absurdita až kam oko vidí, postavičky tak abstraktní, že by mohly sloužit jako ikony místo svatého Nikoly. A zábava vyvedená v těch nejšílenějších barvách. Tohle můžu. ()

tein odpad!

Prisernost! Netusil jsem absolutne co cekat a uz po par minutach jsem byl zcela vydesenej na co se to divam. Nechapu jak se neco takoveho muze vubec nekomu libit a uz vubec ne jak to muze mit tak vysoke hodnoceni. Humor pod urovni nejhorscich nepovedenych skecu z Particky, a to i takovej Troska s Kamenakama a Babovreskama je proti tomuto intelektualni buh vtipnosti. ()

wopizura

Není Kusturica, jako Kusturica. S Černou kočkou bílým kocourem, Domem k pověšení, Undergroundem, natož s Arizona Dream srovnávat nelze. Tohle je už jen bláznivý Balkán bez jakékoli přidané hodnoty a bez vtipu (když tedy nepočítám ty zoufalé křeče) Takový Kameňák po balkánsku. Za mne obrovské zklamání. ()