Laura (Danielle Savre) prežila v detstve ťažké trauma keď sa spolu s bratom stali svedkami vraždy rodičov, pričom vrah nebol nikdy chytený. Po opätovnom prepuknutí jej fóbii a na naliehanie kamarátky nastúpi do liečebného ústavu pod vedením Dr. Allena (Tobin Bell), ktorého pacientom bol v minulosti aj jej brat. Krátko po nástupe sa však dozvedá pravdu o experimentálnej liečbe jej brata ktorá nedopadla tak celkom podľa predstáv a navyše okolo nej začnú umierať ostatný pacienti na smrteľné nehody. (petero)

ir.hools

Takže opravdu povedený hororový filmek, klasická teen vyvražďovačka...což miluju :D celkem originální nápad, ale ten konec se mi moc nelíbil...nemám ráda otevřený konce a ještě k tomu nespravedlivý ..ne a ne a ne :) jinak jsem se chvílema fakt bála, u poslední vraždy "nůžky projedou hlavou" jsem se i zasmála...páč to bylo trošku přehnaný...ale celkově mi Boogeyman 2 udělal velikou radost...tak 75 % a 4* ()

brasek

Bubák tentoraz nie je prezentovaný nadprirodzenom, ale vraždiacim psychopatom. Príbeh a atmosféra rozhodne lepšie ako v jednotke. Snímok by som zaradil medzi tie lepšie "vyvražďovačky", dejová línia nie je tuctová a nechýba moment prekvapenia. ()

dukeforever

Hezký film,ale rozhodně se nepřiklánim k těm,co prohlásili že překonal jedničku.Nevím v čem.Stal se typickým vyvraždovákem typu Vřísot,temná legenda či Tajemstvá loňského léta.Což byly super filmy,ale Boogeyman č.1 byl o něčem trochu jiném a právě v té originalitě oproti těmhle titulům ho dvojka nepřekonala. ()

Vital

Blázince a podobné ústavy byly,jsou a vždy budou dobrou živnou půdou,ale co se týče konce je hroznej a nedává smysl,což mě naštvalo úplně nejvíc.Akorát to ničí jedničku! ()

Habansz

Jednička byla lepší naprosto ve všech směrech. Pominu-li klasické clishé s psychicky narušenými teenagery zavřenými v psychiatrické léčebně, zbyde mi jen velice průměrný slasher. Ano, je pravda, že některé vraždy byly opravdu povedené, ale atmosféru jedničky to nemá. SPOILER !!! Celý film jsem si říkal ať to není človek, ať to není člověk a světe div se, on to byl bratr oběti. KONEC SPOILERU. Za tento pro mne velice nepříjemný ,,zvrat" nemohu dát více než 3 hvězdy. ()

Igwar

Jednotka Boogeymana sa mi celkom pozdavala, pretoze celkom originalne a vydarene starasila presne tym, cim sme presli v mladsich rokoch takmer vsetci - klasicky detsky strach, ze ked sa vecer v izbe zhasne, v tme alebo pod postelou ciha strasidlo - prizrak, ktore Vas moze kedykolvek chytit za nohu... Tato vsetko je v pripade dvojky tatam a s jednotkou ma spolocnu iba inspiraciu povodnou figurou Boogeymana. Boogeyman je prezleceny clovek, ktoremu su absolutne cudzie temne satniky a priestory pod postelou. Tentoraz je to vrah, ktory vyvrazduje skupinu pacientov v blazninci a aby toho nebolo malo, kazdeho pacienta si vychutna presne v style fobie, z ktorej sa dotycny lieci. Mysteriozne strasidelnu atmosferu vystriedali nahanacky a divoke vrazedne sceny. Pripomina to tak trochu Scream na iny sposob. Ako thriler to nebolo najhorsie. Ocenujem celkom zaujmavy namet z prostredia psychiatrickej klinky s akou takou pointou na konci (aj ked lahko prekuknutelnou hned zo zaciatku). Keby film nebol nasilu spajany s predchadzajucim bogeymanom a stal by samostane, dostal by odo mna urcite viac hviezdiciek. Ale ako pokracovanie jednotky, ktora bola zanrovo totalne niekde inde, to neberiem. Ja preferujem v horore skor strasidelnu atmosferu a psychologicke dusno, ale narast 12% v hodnoteni dvojky oproti jednotke boogeymana hovori, ze vacsina ludi su asi skor uchylaci, nadchinajuci sa prepracovanymi vrazednymi scenami od pichania injekcnych striekaciek do oci az po vytrhavanie srdca za ziva. Pretoze o tieto atributy skutocne dvojka lepsia je, ale jej atmosfera ma nedokazala chytit, tak ako pri jednotke. ()

Booman

Slabší průměr. Jedničku jsem neviděl, ale pokud je opravdu horší, pak se po ní ani schánět nebudu. Přecejenom mi furt k dobrému hororu nestačí pouze krev, střeva a pár červů pasousích se na živém člověku, ale koukat se na to dalo. ()

Castigator

1.díl byl takový až duchovní psycho,ale tenhle 2.díl mi vyrazil dech,protože absolutně nenavazuje na 1.díl a nemá s ním absolutně nic společného.Tento díl byl vyloženě krvák,kdežto ten 1.díl byl o duchu,ale i tak to ušlo. ()

Karel.Racek

Klasická vyvraždovačka holčiček a chlapečků. Sem tam vykoukne kozička,trochu sexíku a konec který si říká o pokračování. ()