Laura (Danielle Savre) prežila v detstve ťažké trauma keď sa spolu s bratom stali svedkami vraždy rodičov, pričom vrah nebol nikdy chytený. Po opätovnom prepuknutí jej fóbii a na naliehanie kamarátky nastúpi do liečebného ústavu pod vedením Dr. Allena (Tobin Bell), ktorého pacientom bol v minulosti aj jej brat. Krátko po nástupe sa však dozvedá pravdu o experimentálnej liečbe jej brata ktorá nedopadla tak celkom podľa predstáv a navyše okolo nej začnú umierať ostatný pacienti na smrteľné nehody. (petero)

Paldiny

Druhý Boogeyman so vzdialenou vidinou kinosál riadne pritvrdil a priniesol tiež nahotu. Spočiatku to nevyzeralo nijak objavne, skôr drsnejšia prerábka thrilleru D-tox, kde nám uzavretý blázinec znovu redukuje svoje stavy. Ibaže postupom času sa k slovu dostávajú čoraz nápaditejšie a hlavne brutálnejšie vraždy, ktoré navyše vtipne zrkadlia fóbiu akou si ten či onen v cvokhouse prechádza. A čo je chvályhodné podozrivých pribúda. S blížiacim sa koncom som mal na zozname rovno tri mená a predstavte si, ono to bolo meno nakoniec štvrté. Odhalenie vraha teda prekvapilo a ešte viac záverečná scénka, ktorá doslova odťala hlavu happy endu. Čo sa týka samotného maskovaného zabijaka, na rozdiel od prvého dielu ide o živého človeka, nie prelud čo trochu zmiernilo nároky na rozpočet a s malou nadsázkou ozrejmilo psychické narušenie chalaniska z jednotky. A pri otázke či druhý diel nadväzuje na prvý je myslím odpoveď jasná, nadväzuje. Scénka s prezradením ako to dopadlo s hlavnou postavou od minula to potvrdzuje. ()

Lovely.Bones

Na to že jsem nic nečekal, jsem byl spokojen. Herci dokonce uměli hrát a byly sympatičtí (to jsem fakt nečekal). Lekačky fungovaly a vraždy byly kreativní. Zkusím v blízké době zkouknout i první a třetí díl, abych si osvědčil, že je tenhle opravdu nejlepší, jak mi někteří říkají. ()

wampire23

Tak určite lepšie ako jednotka. Vlastne s jednotkou to nemá spoločné asi nič:D Teda až na názov. Gore je na úrovni, scenár kolíše celú dobu. A záver je dosť predvídateľný. Ale na večer je to príjemná jednohubka. Aj keď jediné, čo si budem asi pamätať, bude Jigsaw:D ()

MickeyStuma

Solidní snímek s prudkým rozjezdem, aby trochu polevil, nechal vydechnout a opět vyprodukoval atmosféru, která by se dala krájet. Napětí silně přebíjí slabý scénář, což není na škodu. Přesvědčivé výkony nenechají napochybách jedinou minutu, což dokládá o slibném provedení hororového námětu. Ten originalitou sice nekypí, ale to ani trochu nevadí. Nepřekvapí ani otevřený konec. Zkrátka solidní vyvražďovačka, kterých je sice spousty, ale která se neztratí. ()

Rathalos

V jednotke strasil bubak,v dvojke mame psychopata,ktory vrazdi hlava nehlava,opat sympaticki herci,musim pochvalit gore,taktiez nechyba krv a napatie,prvy diel bol fajn,ale tento je o nieco lepsi...:-) ()

Hapretor

blbé a zábavné ... a navíc Danielle Savre je pohledná a vnadná ... hraje dobře ... stejně tak řve ... co víc si může mužský divák přát od oddychového béčkového "hororu" na výplach mozku ()

helraiser

Lehce podprůměrnej slasher, který je ovšem mnohem zábavnější než jeho strašáckej předchůdce. Navíc dokáže místy vykouzlit i docela slušnou atmosféru a to se počitá. Jelikož jsem po strašné jedničce nic nečwekal tak jsem byl celkem mile překvapen, místy jsem se dokonce i bavil a to jsem opravdu nečekal. Takže celkově nelituji toho, že jsem to viděl a nepokládám to za ztrátu času. 45% ()

dudo0606

Tak toto bolo sto krát lepšie ako jednotka. Najviac sa mi páčilo to, že boli všetci uveznení na psychiatrickej liečebni a to dodávalo filmu akúsi strašidelnejšiu atmosféru. To rozuzlenie som nečakal v žiadnom prípade keďže jednotka bola spravená ako duchársky kúsok ale páčilo sa mi to. Mimochodom, s jednotkou to malo okrem názvu spoločné ešte niečo ... úplne malý detail, ale predsa ... keď Laura prechádzala záznamy doktora Allena tak tam bol článok o tom ako spáchal samovraždu muž trpiaci tými istými bludmi (hl. hrdina z jednotky). ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré stojí za pozornosť ale bohužiaľ ma to sklamalo. Vymeniť Boogeymana za reálnu osobu je síce fajn nápad ale zase to stratilo svoje čaro, ktoré mal prvý film. Mohli sa s tým úplne inak pohrať a vypracovať to ešte lepšie ale oni to celé prerobili a použili nápad, ktorý je v tomto smere 100X odohratý. Celkové hodnotenie za mňa je 45% aj to len za herecké výkony. ()

JimDeNiro

Tak jsem zhledl film Boogeyman 2, a nutno podotknout,ze to je ma prvni navsteva. Docela mne to prekvapilo. Cekal jsem nehorazny video shit,ale byl jsem (a musim rict,ze mile) prekvapen,az na zaverecnou pointu. Je to ted v kazdem druhem filmu. Mohli scenariste vymyslet neco lepsiho. No co uz. Aspon byla fajn atmosfera, nektere herecke vykony nebyli toporne, a potesila me i smrtici vynalezavost. Nevim,nevim,ale mozna se podivam i na prvni a treti pokracovani strasaka... ()

Pitryx

Skokan roku hihihi. Tedy spíše skokan v rozdílu procent proti prvnímu filmu. Tomu jsem nedal ani ň, zde však mohu směle chválit. To, že to má v podstatě spád, to že se konečně přidali do filmu i trikaři, anebo také to, že to má i trochu toho napětí. Na rozdíl od prvního filmu, toto lze klidně mezi splattery zařadit. Třešnička = Tobin Bell. *** A PŮL ()

tsatsiki

Tento film jsem si stahnul kvůli Davidovi, tak jsem nevěděl do čeho jdu. A musím říct, jsem příjemně překvapen. Dobrý horor, plný akce a z docela zajímavou zápletkou a pro mě nečekaným vrahem. Jenom škoda, že si tu David nezahrál víc.65% ()

Nikolas__

Série Boogeyman má docela dobře našlápnuto. Komplikovanější než první díl, který byl tak o procento slabší. Dvojka hraje místo děsivé atmosféry spíše na krev, což se mi k filmu o Boogeymanovi moc nehodilo, pak už to ale začne dávat větší smysl. Kvůli konci jsou to teda čtyři hvězdy, i když velmi slabé, každopádně těchto filmů bylo po roce 2000 docela málo, takže si vážím každého povedeného. 70% ()

l.bejk

Hmm kdyby byl nepřítel bubák jako v 1 tak bych dal lepší hodnocení ale že to dělá nějakej kluk na to se mi nelíbilo. ()