The Alphabet Killer je natočen na základě skutečných vražd takzvaného Abecedního zabijáka v osmdesátých letech devatenáctého století. Megan Peige je policistka, která všechen čas věnuje své práci a následkem toho se u ní objeví schizofrenie, porucha, kterou trpí déle než 6 měsíců, zahrnující i jeden měsíc kdy se u ní začnou objevovat typické syndromy jako jsou iluze, halucinace, zmatená řeč, zmatenost nebo katonický stav. Meganina posedlost vede k jejímu zhroucení a vyvrcholí rvačkou při jejím pobytu v nemocnici. Nakonec ztrácí svého snoubence Kennetha a svoji práci. O dva roky později Megan znovu pracuje, tentokrát jako poradce ale její víceméně normální život skončí, když je nalezena další mrtvá dívka. Megan se pokuší najít vraha ať už za pomocí policie a nebo bez nich. (Shanshu)

zodiak217

Spracovanie tejto snímky z americkej produkcie bolo (aj keď to nerád píšem) dosť chabé. Námet bol zaujímavý v štýle sériového vraha, ktorý je veľmi inteligientný a je takmer nemožné ho dostihnúť a k tomu vyšetrovateľka trpiaca ťažkou formou schizofrénie, z toho by sa dalo veľa urobiť. No aj keď to nebolo robené na oko, snaha bola pekná. Určite tvorcovia vyhrali obsadením hlavnej úlohy, pretože Eliza Dushku je dala svoje čaro a to najlepšie zo seba. Koniec bol tiež celkom napínavý a zaujímavý keďže jej už prakticky nikto neveril a skončila zavretá v blázinci. Nemôžem napísať že by ma táto snímka nejako uchvátila, ale nebola ani zlá. Však keď nejaký príbeh napíše sám život....to už hovorí za všetko. 3 hviezdičky, určite neurazia a sú odmenou za prácu hercov a Elizi. ()

evca_007

tohle bylo už trochu moc. ta postava hlavní hrdinky je snad úplně blbá. je jasný že se ho jednou bude muset pokusit zabít. jelikož i já bych ho u soudu viděla jako úplné neviňátko ve srovnání s narušenou osobou co běhá po ulici s pistolí. tenhle čas strávený u tohoto filmu mi už nikdo nevrátí. NEDOPORUČUJI!!! ()

Heywood

Slušně odehráno, reálné (ne)vzahy u americké policie, nešťastná nemocná policistka a jeden si klade otázku, proč nikdo nehledal základní vodítko, kterým byla kočka. Jenomže nikde u policie géniové nepracují. V modrém nádechu natočené krimi splnilo účel na jednorázové shlédnutí. ()

Svadbos

Pri sledovaní tohto filmu sa natíska otázka: kto povolil tejto žene vstup do radov polície? Dej sa voľne dotýka skutočnej série vrážd, ktorá sa odohrala v Rochestri v 70-ych rokoch. Scenár napísal Tom Malloy, ktorý v tomto filme stvárňuje dôstojníka Stephena Harpera. ()

Naby

Me to celkem sedlo. Zajimavy příběh se zajimavým dějem i alternativním koncem. Lekavy sceny v jednu rano byly taky vtipny :-). Celkem 3,6*. ()

P@\/EL

Dobrý thriller, který je o to působivější, že je natočen podle skutečné události. Námět je vynikající, o tom není sporu, ale to zpracování se mi zdálo trošku odbyté. Film mohl být určitě víc napínavější a mohl nabídnout více akčních scén. Na druhou stranu se ale našlo pár děsivých momentů. Kladně můžu ohodnotit děj s výbornou zápletkou. Závěr byl víceméně docela překvapivý, ač se mi nedostalo vysvětlení některých detailů. ()

Gudar

Když nad tímto filmem přemýšlím s odstupem několika dnů musím říct, že myšlenka jak divákovi ukázat vraha a zaroveň neporušit nálepku filmu "podle skutečných událostí" (podle kterých Abcední vrah nebyl dopaden) tak příběh je zajímavý. Bohužel to končí na provedení a nerad to ríkám, protože Elizu Dushku mam jako herečku rád, i na hereckých výkonech. ()

kiki1

Zase jedna patlanice, u který člověk ani kloudně neví kde to má hlavu a kde patu. Spatlaný, špatně natočený, nesouvislý. Sklamání na celé čáře. ()

djpatrick odpad!

Celý život se zajímám o sériové vrahy podle skutečné události a to myslím četbou literatury faktu. Toto je slátanina slátanin. Za mě vede ve filmu Občan X, i když tam také nejsou přesná fakta. ()