The Alphabet Killer je natočen na základě skutečných vražd takzvaného Abecedního zabijáka v osmdesátých letech devatenáctého století. Megan Peige je policistka, která všechen čas věnuje své práci a následkem toho se u ní objeví schizofrenie, porucha, kterou trpí déle než 6 měsíců, zahrnující i jeden měsíc kdy se u ní začnou objevovat typické syndromy jako jsou iluze, halucinace, zmatená řeč, zmatenost nebo katonický stav. Meganina posedlost vede k jejímu zhroucení a vyvrcholí rvačkou při jejím pobytu v nemocnici. Nakonec ztrácí svého snoubence Kennetha a svoji práci. O dva roky později Megan znovu pracuje, tentokrát jako poradce ale její víceméně normální život skončí, když je nalezena další mrtvá dívka. Megan se pokuší najít vraha ať už za pomocí policie a nebo bez nich. (Shanshu)

Ben Nevis

Námět měl potenciál, který zůstal nevyužit kvůli nezajimavým hercům, zbytečným lekačkám a klišovitému scénáři. A co ta kamera? Při skupinovém sezení jsem nedostala závrať jenom proto, že jsem sledovala titulky. Pokud závěr je hrdinčina halucinace a případ zůstal opravdu nevyřešen, navyšuji hodnocení na 3 hvězdičky. ()

drankeryth

Krasne nepodareny thriller, ktory na zaciatku filmu ma upozornoval, ze sa to bude niest v takych nepatrnych hororovych prvkoch na ducharsky sposob. Troska ma to aj potesilo, aj ked tie spodobeniny akoze duchov zrovna nevyzerali v najlepsom stave. V useku filmu, ked sa to odohravalo po dvoch rokoch to uz nemalo ako taky prebiehajuci spad, ale skor sa to nieslo v nekonecnych dialogoch, ktore zrovna nie moc vyzerali, ze by vas dvakrat bavili pocuvat. Stereotypne a zdlhave reci o nicom moju dusu utapali v nekonecnom vesmire nicoty. Ani zaverecne rozuzlenie ma nejako moc neprekvapilo a co sa tyka napinavosti filmu, tak sa to pohybovalo na bode mrazu. Skoro nikde nebola ziadna atmosfera, akurat na zaciatku filmu sa pokusili aku taku atmosferu nadobudnut s tymi duchmi, ktore ma aj trosku ocarili, ale nie vo velkom mnozstve, ze by som mal otvorene usta dokoran, co sa to deje na obrazovke. Celkove zhodnotenie filmu nevyzera dvakrat povzbudive a preto film hodnotim podpriemernym bodovanim. ()

Heroine odpad!

Otřesný. Neuvěřitelně špatně hrající herci, v otřesně blbém thrilleru bez nápadu. Vůbec nic v celém ději nedávalo nějaký vážnější smysl, všechno, jak se na konci ukázalo, bylo jen tak na oko. Aby celý film mohl působit ještě "temněji". Musí tam být prostě všechno, zkorumpovaná policie, schizofrenie, sebevraždy, vraždy, znásilnění, pedofilie, rozchody, zrady, zjevování duchů, modro zelená barva světla, a nesnesitelně roztěkaná kamera, a to všechno úplně jen tak! Zápletkou je nakonec to úplně nejpředpokládanější, a ještě bez nějakého vysvětlování. Po dokoukání tedy divák neví vůbec nic, akorát má pocit že viděl hroznou kravinu. A Eliza Dushku nejenom špatně a trapně hraje, ale špatně se na ni kouká, protože je hnusná. ()

BOURQUE

Film, kde charakter hlavnej hrdinky je šitá na mieru herečky E. Dushku. Prečo? Myslím, že stačí keď si spomenieme na seriál Tru Calling . Škoda, že film je vďaka réžii len na priemernej úrovni, pretože mohol by z toho byť oveľa lepší snímok. Mimochodom, celý dej je založený na skutočnom príbehu. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

UniqueNett odpad!

Spousta nezáživných scén, zdlouhavý děj, nesympatická Eliza Dushku a hrozně "nečekaný" vrah. Pokud to neuvidíte, rozhodně si nemusíte nic vyčítat, protože tenhle film je akorát ztráta času, co si nezaslouží ani jednu hvězdu. ()

GlamourCat odpad!

Slabé, trapné, průhledné, neoriginální! Věci se dějí "jen tak", nic nikam nevede. Hlavní hrdinka vždycky všechno jen zkazí. "Podle skutečné události" je skutečně hodně v uvozovkách. Navíc to mělo strašně nepříjemnou kameru, Eliza Dushku hraje tak, že pořád pomalu kýve hlavou, divné na pohled. A samozřejmě se musela alespoň trošku svléknout, i když se to vůbec nehodilo. Film se zřejmě částečně snažil o horor, převážně tehdy, když hrdinka viděla duchy mrtvých děvčátek. Smutné ovšem bylo, že je viděla jen tak a nikdy jí to k ničemu nebylo. ()

ludva10

Až tak špatný mě to nepřipadalo, chtěl jsem dát i 3*, ale tak tuctový konec mě teda dostal. Takže bohužel... ()

josieaddms odpad!

Naprosto odpadní záležitost. Nejen že jste po půlhodině věděli jak to celé dopadne, a že to pak tak i dopadlo. Ale ještě ke všemu se film tváří že je podle skutečné události, ale jediné co je tam skutečné, je že v sedmdesátých letech byl skutečně sériový vrah, který zabíjel malé holky podle jejich začátečních písmen. Jenže se nikdy nepřišlo na to kdo to byl. Takže veškeré vedlejší věci - a že jich tam bylo- byli vymyšlené. V hlavní roli šeredná Dushku hrála tak že jste měli chuť jí polít ledovou vodou, scénář to mělo naprosto nelogický, a navíc český překlad byl jak od amatérů. Místy to bylo tak hloupé, že se člověk normálně zasmál. Například kapitán policie mezi vyšetřováním prohlásil "vyslechněte všechny místní pedofily", nebo zvrat v příběhu a ve vyšetřování nastal, když jiný detektiv naběhl na stanici se slovy "našli jsme místního bezdomovce, viděl všechno!". Pak navíc hlavní hrdinka potkala barmana kterého viděla naposledy před třemi lety, a on si jí dobře pamatoval, a vyklopil jí všechny důležité informace pro případ, a pak už to jelo. Ještě se tam na konci Dushku pokusila o nahou scénu, museli tam dát líbací scénu která tam byla jen tak, a spoustu věcí ke kterým se už nikdo nevrátil. Takže po všech stranách nelogický, nepravděpodobný odpad. ()

Zombiepod

Tuctová nezáživná a odpudzujúca televízna kriminálka, tentoraz naivne obohatená lacnými vidinami mŕtvol. Nemám proti TV filmom nič pokiaľ sú dobré, ale toto bola absolútna nuda. Tupý scenár ktorý bol ešte horšie zrežírovaný a Eliza Dushku je herečka, ktorú po tomto filme začínam fakticky nenávidieť. Jedinú hviezdu si film zaslúži za celkom napínavý záver a unhappy end, ktorý som, priznám sa, vôbec nečakal. ()

megan017

Typický průměrný film o vraždách...akorát že tam je psychicky narušená vyšetřovatelka a film je celý prakticky jen o ní a jejích pocitech a bludech....moc předvídatelný konec....na to že je to podle skutečnosti to vypadá jako typický hollywoodský výmysl marně se zachránit film trochu obnaženou scénou hlavní hrdinky....Líp natočené by to nebyla taková bída. ()

Margerie

Silně podpůrměrná detektivka, která se snaží nabídnout něco mysteriózního navíc, ale vůbec se jí to nedaří. Eliza Dushku se celou dobu tváří jak boží umučení, což možná sedělo do Domu loutek, ale tady to působí spíš směšně a neskutečně vás to celou dobu rozčiluje. Ve výsledku vlastně nemáte komu fandit, protože ona si vás jako hlavní hrdinka rozhodně nezíská. Neztotožníte se ani se zavražděnými dívkami, protože vám je nikdo pořádně nepředstaví. Pointa s vrahem je sice zajímavá, ale neurčitý konec to úplně zazdí. Takže suma sumárum to není na víc než 40%. ()

Suomi

Hodně nudný film, čekal jsem zajimavou detektivku a dočkal jsem se labilní policajtky a naprosto nudnýho scenáře-hlavně že je to podle skutečnosti. ()

jack_scott

Původně jsem chtěl dát filmu vyšší hodnocení, ale když čtu názory ostatních ...je to tak,na čtyři hvězdičky to skutečně nemá. Jinak je ale snímek skutečně zajímavý, nudný tedy není, určitě se u něj nudit nedá. Kriminálka jako spousta jiných, vyčnívající jen tím, že hlavní hrdinka je blázen, což není obvyklé...proto dávám solidních 60% a ***. ()

markettka

To mělo tak dobrý potenciál !!! Kdyby ovšem hlavní hrdinka nebyla na kopačku do zadku .. Celou dobu mě strašně štvala a je dobře, že skončila tak, jak skončila. ()

darebacek

Film, který mi sednul, ne moc drastický a krvavý, trochu strašidelný, napínavý a propletený, výborný herecký výkon hlavní hrdinky, opět je ve filmu odkaz na moji "oblíbenou církev". Nejlepší na filmu je, že je podle skutečných událostí. 92 % ()

Scodelario

Kdyby se Megan celý film netvářila jsem-silně-narušená-pipka výrazem, možná bych tomu dala i ***..jenže ona to uměla jenom při tom záchvatu, to bych jí věřila, tiky a třes rukou, to jí jde. Lekací scény ala hádej kdo je pod postelí nebo koukej kdo je na houpačce a vozíčkář který není vozíčkář. Málem sem usla, málem, já fakt musel vidět jestli se zhroutí. ()