• Angel

• slovenský

Drama / Romantický

Velká Británie / Belgie / Francie, 2007, 113 min

• bassator

42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty(21.7.2009)

Rozpočet $15miliónovTržby Celosvetovo $2,822,161(4.7.2010)

Prvních 15 až 20 minut jsem vážně uvažoval, že odejdu z kina. Jenže pak jsem to (snad:) pochopil. Nestalo se to, že by François Ozon tak špatně uchopil režisérskou taktovku..nýbrž že ji tak špatně uchopit chtěl. Podává ruku kýči jen proto, aby si mohl zkusit pohrát na jeho hranici. Zajímavý počin, původně hvězdičky 3, ale postupně se mi celý film rozležel v hlavě..(3.1.2008)

Přes dobrý umýsl a koncepční citlivost (teatrální přehrávání ruku v ruce s kýčem versus melodramatická vážnost) to posledních 40 minut zoufale nedrží pohromadě a protahuje se jako fronta u stánku na pivo v parném létě. Ozon hýčká své ženy, ale opomíná komunikovat se svým divákem. Jako by se zahleděl kamsi do dáli k dechberoucímu obzoru a zapomněl o tom vyprávět svým známým.(18.7.2007)

• Hild

Bylo pro mě celkem utrpení vydržet až do konce. Naprosto nezajímavý film, který se stále a jen protahuje a děsně se táhne. Romola Garai mi tady taky přišla taková nijaká. Absolutně zbytečný film.(23.1.2011)