• Angel

• slovenský

Drama / Romantický

Velká Británie / Belgie / Francie, 2007, 113 min

Obsahuje spoilery-Anglická romantika z přelomu devatenáctého a dvacátého století si určitě získá příznivkyně romantických příběhů alá Jane Austen. Mě sice oslovil příběh, který bych byla schopná ohodnotit i plným počtem, ale to by se musel film vyvarovat několika chyb. 1. je bezpochyby Romola Garai. Nevím, jestli je tak špatná herečka, nebo jen hrála špatně napsanou postavu, ale to její přehrávání se dalo snášet těžce. Hrozný dabing a celková plochost a odpudivá naivita postavy tomu dvakrát nepřidaly. 2. je pravděpodobně příšerná a lacině vypadající výprava, která možná plyne z malého rozpočtu, nebo to je jen špatný vkus;těžko říct. Jindy by mi to nevadilo, protože nejsem žádný kritik, ale tady se ta lacinost nedala přehlédnout (například když Esme s Angel cestovali po světě..) A nakonec 3)Poslední cca hodina, kdy už pravděpodobně autoři nevěděli co dál, tak přišli s válkou, potratem, sebevraždou a úmrtím hlavní postavy. Takže děj sice zajímavý, ale celkově se jedná o velice průměrnou podívanou s podprůměrnými zvraty (a postavou), bohužel..(27.5.2012)

• KarelR

Čiré zlo. Rádoby parodování hloupých slaďáren se Ozonovi vymklo z rukou a sám servíruje to, čemu se tak posmívá nebo vzdává poctu, nebo co se to vlastně pokouší dělat. Nebýt na projekci ve Varech Romola Garai osobně, považuju to za totální ztrátu času.(24.11.2007)

• Hild

Bylo pro mě celkem utrpení vydržet až do konce. Naprosto nezajímavý film, který se stále a jen protahuje a děsně se táhne. Romola Garai mi tady taky přišla taková nijaká. Absolutně zbytečný film.(23.1.2011)

Rozpočet $15miliónovTržby Celosvetovo $2,822,161(4.7.2010)

Neviem preco, ale asi som mal na tento styl filmu naladu, alebo som sa pobavil na trikovych scenach, ktore akoby boli vystrihnute z francuzskych filmov zo 60-tych rokov. Musim uznat, ze ma zivotny pribeh uspesnej ale i neuspesnej spisovatelky a ludi okolo jej celkom zaujal. Davam 70%(2.8.2007)