Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

Eldrick

Kravina o lásce ke starým věcem a k prostředí, kde člověk žije celý život - ale jak už je u Gondryho zvykem, je to celý tak debilní, divný a neskutečně nevtipný, až to bolí. ()

Carlossss

Zajímavý a v první půlce velice příjemný film. Ocenitelný je především nápad, který je přinejmenším originální a dokud Black a Def přetáčí filmy, stojí si snímek velice obstojně. Jenže vystoupí Glover z vlaku a Be Kind Rewind začne nabírat směr klišovitých a stokrát omletých sraček a konec je jedna veliká přeslazená limonáda. Nápad dobrý, provedení vcelku nešťastné. ()

maverick10

Neni to k popukani vtipna komedie kde se budete popadat za dech a snazit se vyskubnout kabel z elektriky, aby si vase branice mohla dat voraz. . Je to spise usmevny snimek o pohadkove lidske soudrznosti a o dvou naivnich blaznech co si nechteji vzit tu svoji pohadku. Je to chytry, je to hezky a je to mily. Nikdy z toho nebude hit, ale vzdycky to cloveka potesi a to je mozna lepsi, nez kdyby to hit opravdu byl. ()

BoredSeal

Zajímavý nápad a v podstatě pocta VHSkám a hitovkám 80. let. Škoda jenom, že mě bavily hlavně "švédované" verze filmů, příběh samotný byla nuda. A z herecké škatulky Jacka Blacka zvané "bláznivý energický tlouštík" už jsem docela unaven, pokud jeho příští role nebude něco jako hubený Javier Bardem v Hlasu moře, tak ho budu normálně bojkotovat. ()

honajz2

Začátek je takový nic moc, to zmagnetizování taky nebylo pořádně využito a i tak se ten film místy táhne, ale jinak se mi to líbilo. Až na ty nelogičností to zajímavě a docela i chytře graduje, až na jednu, dvě fekální scénky to dokáže pobavit (nejvíc rozhodně natáčení filmů) a celkově je ten film poměrně příjemný, takže jsem poměrně spokojený. Nemám důvod to bůhvíjak vynášet do nebes, nic extra to taky není, ale rozhodně to má své kouzlo. A za silný, ale přesto ve vztahu k ději související závěr, ty slabé 4* nakonec dám. ()

Lyncha

Film balancuje na velmi ostré hraně mezi nevkusnou přiblblou komedií a komedií dobrou. Čtvrtou hvězdičku dávám vyloženě jen z vděčnosti, že se to tvůrcům podařilo ustát a nespadli na tu špatnou stranu a já se v kině nemusela cítit trapně (i když na tu dobrou se taky nepodívali). Od režiséra takových filmů jako Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech bych čekala mnohem víc! ()

Morloth

Prosíme přetočte je jednou velkou poctou lásce k filmu... A upřímně mi je jedno, že v některých pasážích dochází scénáři dech, že melancholický konec je až příliš melancholický, že se toho vlastně moc nestane. Prosíme přetočte je inteligentní a milá komedie, která sice nezaujme jako Věčný svit, ale i přesto si své publikum najde. Taky bych si chtěl takto plnit sny. ()

Lischai

Rozhodně démonický námět, vtipné zpracování a spousta úsměvných Gondryho papírových ptákovin. Je to milý, zábavný snímek -- jen škoda konce, kde americká limonáda přece jen dala trochu na frak původní režisérské invenci. ()

HappySmile

Hodně zajímavý snímek, a to především díky námětu. Úvodní nápad se zmagnetizováním Jacka Blacka je nevyužitý, a v podstatě tedy také zbytečný. Zničení kazet šlo udělat i jinak, a zmizel by tak materiál, který nepůsobí zrovna věrohodně. Ale až na tenhle malý detail je film pěkně zpracovaný, a i když spíš než výbuchy smíchu se na vaší tváři spíše občas objeví jemný úsměv, nebudete litovat, že jste tento film viděli. ()

Figu

Tak už konečně vím, proč mi můj andílek doma kolikrát řekne "našvédovat", či "to je našvédovaný". Aha, pochází to z téhle americké pitomůstky, která má jednu kouzelnou myšlenku a to, že chlapci točí na vlastní pěst veškeré filmy, jakožto svůj velký remake a lidi si to díky tomuhle našvédování s chutí půjčujou. Závěr filmečku pro mě byl očekávatelný, ale chtěl bych mezi tím davem lidí stát a tleskat jen tehdy, když by mě za tou výlohou moje milá nějak našvédovaně mávala... Já našvéduju za 60% ()

Martin741

Za najlepsie filmy Gondryho povazujem Vecny Svit neposkvrnene Mysli a Nauka o snech. tento patri k tomu menej podarenemu od tohoto rezisera. Zamiat sa nie je dohromady comu, priemerne herecke vykony, Jack Black to neutiahne a film navyse v kinach zhorel : 20 % ()

dezorz

V podstate kazdy film M. Godryho bol meta filmom, filmom o filme, o zivote prelinajucom sa skrz film. a taky je ja be kind rewind. skutocnejsi, zivsi, menej fantasticky, ale fanusikovsky, v porovnani s prech. godryho filmami. a v inteciach kvality domaceho videa, ktore hl. hrdinovia v tomto filme natacaju, je aj kvalita tohto filmu. nic moc, ale v zaplave neinvecnych hluposti vcelku potesi. ()

Jino

Velmi mě potěšili známé tváře ve filmu (Black, Def, Glover, Farrow a mini role Sigourney), ještě více mě potěšilo to přetáčení filmů - Krotitelé důchů a Robocop jsou bomba. Jenže závisí to na tom, jestli ty filmy znáte a nebo ne... naštěstí jsou pečlivě vybrané a většinu z nich určitě znát budete. Nakonec si asi řeknete, že je škoda, že nenatočili třeba Terminátora nebo vámi nejoblíbenější film. Bohužel tento film je takový nevyrovnaný - někdy se chlámete hodně a někdy bohužel Be Kind rewind zapadá do stereotypu ostatních komedií tak, že vám některé situace přijdou trapné, klišé a očekávané. Slabé čtyři hvězdy... ()

shyster

Michel Gondry patří mezi nejoriginálnější režiséry dnešní doby. Každý jeho film vypadá dost hravě a jako by si ho vyrobil na koleně. Jednotlivé scény fungují výborně, ale jako celek už ne. Ten podtón, který se line celým filmem, o soudružnosti, sounáležitosti a dobrém sousedství, je až patetický a závěrečná scéna mě o tom jen utvrdila. Jinak nápad je to za milion. ()

Lopic

Nápad to byl výbornej, herci dobrý, Jack Black jako vždy ujetej a vynikající. Jen škoda, že to Gondry nenatočil víc do komedie, konec byl sice hezkej, ale na komedii takovej nějak moc vážnej. ()

Agoran

Zajímavý nápad, který by však potřeboval více režisérovy fantazie, více se soustředit na napodobované filmy a o jednoho Jacka Blacka méně... 43. KVIFF ()

Crawler-D

Film s duší okořeněný jazzem a pořádnou láskou k filmu. Není to nepolevující řachanda (jako žádný z Gondryho filmů), přesto nabízí příjemnou zábavu. ()