Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

Lilien odpad!

tak na tento film som sa strašne tešil, a z recenzii a ukážok to vyzeralo na komedialnu pecku. Napriek tomu to bolo pre mňa jedno obrovské a nevtipné sklamanie. ()

Izz

Gondry mě poprvé zklamal.Na Prosíme přetočte určitě je vidět láska k řemeslu a fanouškovské nadšení,ale tempo filmu je natolik rozhárané a celé je to tak příšerně žánrově neujasněné,že z toho zkrátka jednoznačně dobrý film vzniknout nemohl.A sympaticky snaživý průměr je zkrátka po dvou jednoznačných majstrštycích zklamání. ()

baltik

Bylo mi řečeno, že se jedná o docela dobrou komedii... No čekal jsem až do konce a no no... prosím přetočte... ()

ANTYCHRYST

Prosím tu Ošvédovanou vhs kazetu :) dá se na to koukat, ale žádnej zázrak to není, taková oddychovka, ale s Blackem jsem zviklej na jinačí jízdu. Závěr je docela do pohody. 50 % ()

Uesbe

Bohužiaľ, Black a Farrow to v istom zmysle kazili. Black, pretože je to on a Farrow.....no, možno zle pochopila režiséra. Ale inak to bol bohovsky originálny, trochu sentimentálny a trochu sociálny......prípad? Našvédujte to! ()

Shitonit

Jo, tak to je přesně ten film, kdy máte prima kámoše, barevnou telku, basu piv a chcete jen tak projebat nicotně prázdný deštivý odpolko. ()

koudi

Docela smutný jak jde zahodit dobrá myšlenka. Pár scének bylo ucházejících, ale vše zahladí prvoplánový americký konec. Děj má sice celý film spád, ale na úkor jednoduchosti. Za švédování prvních dvou filmů dávám 2,5*. ()

Mes-siah

Je mi lúto, ale nemôžem dať viac. Možno už toto je priveľa. Totálne nevyužitý potenciál (ako už bolo mnohokrát písané). Ale nečakal som, že to bude až tak zlé. Tento film mi pripadal, ako keby ho natočil len nejaký nadšenec kinematografie a nie skúsený človek-režisér. Réžia nebola až taká zlá, ale výsledný výsledok nič moc. Ako píše Blizzard: A+A ≠ A, ale Be Kind Rewind. To vystihol perfektne. ()

Mr.Roman

Rozhodne dobrá komédia (chvíľami paródia :) od vynikajúceho režiséra, akým Michel Gondry rozhodne je. Veľká škoda, že som nevidel úplne všetky filmy, ktoré pretáčali a tak mi určite kopec odkazov uniklo. Chvíľami film "šumí" do prázdna podobne ako videokazety po styku s hlavou Jacka Blacka, ako nedostatok som videl aj zápletku ohľadom elektrárne a neoriginálny koniec filmu. No akonáhle sa začalo točiť bolo o super zábavu postarané, dokonca mi ani zvláštny Blackov humor tentokrát nevadil. Nieje to dokonalý film a ani sa o to nesnaží, no spomedzi radu filmov (hlavne komédií) určite vyčnieva (a nie málo). ()

LaValse

Mě tahle bláznivá komedie/sci-fi (?) zkrátka bavila. Možná jsem už tak trochu gondryovsky zdegenerovaná, ale pro mě jsou jeho filmy stále pastvou pro oči a Prosíme, přetočte není vyjímkou. Neumírala jsem u toho smíchy, a nebrečela dojetím. Nenašla jsem v tom žádné poselství, ale bavilo mě to. Díky za papírové piano s prsty místo kláves, díky za poslední scénu s promítáním filmu o jazzovém muzikantovi, to totiž bylo na celém filmu nejlepší. Mimochodem všimli jste si Michela Gondryho kráčejícího v davu lidí na ulici vedle Dannyho Glovera? ()

Fanak

Velmi originální film, který má rozhodně nápad, atmosféru a v závěru zahraje na vkusně nostalgickou notu, jen toho humoru tam mohlo být víc. Asi jsem měl příliš přehnaná očekávání. ()

BUFUU

Po téměř dokonalé Nauce je Prosíme přetočte pro mě velkým zklamáním. Některé momenty jsou zábavné, ale objevuje se tu i dost hluchých, nudných míst ()

pekas

Tak jediné, co trochu stálo za to, bylo natáčení Švédovaných filmů. Ale jinak slabota, ty dvě hvězdy jsou skoro moc. ()

Zlaticko1

Sice ne porad se smeju ae vetsinu filmu jsem se bavil :) Black vynikajici... takova prumerna komedie s vynikajicim nametem.. a blackem :D ()

Arccos

Není to taková bláznivá zábava, jak by člověk čekal. Tím spíš jsem ale možná ocenil styl, jakým je film natočen. Získal jsem dojem, že vznikal se stejným nadšením, jako švédované filmečky. Zřejmě to tak nebylo, ale v tom případě režisér odvedl dobrou práci. Líbily se mi také herecké výkony, převážně Mose Defa, jehož hraní mi připomínalo neherecké představitele starých formanovských filmů (to myslím vážně). Samotné švédované filmy (tedy spíš jejich natáčení) vás zaujme tím víc, pokud se v nich vyznáte. Přitom jejich vyznění je jako populární téma kartinkových serverů "film ve čtyřech obrázcích". Samotný úspěch těchto výtvorů je sice dost naivní (ostatně přežívání VHS půjčovny také), ale to musíme scénáři asi prominout. Naopak sladkobolný konec byl možná už poněkud zbytečný. ()

RedRain

Film prodchnutý nostalgií a láskou k celuloidu a geniálním hračičkovstvím pana Gondryho. Be kind, rewind není zábavný v tradičním slova smyslu a spoustu diváků asi nechytne. Ale kouká se na něj příjemně. MIchel Gondry je umělec. Víc umělec, než režisér. ()

Elegnor

Začátek hodně nevýrazný, rozvláčný a víceméně o ničem, jakmile na scénu přišly sweded věci, bylo to už lepší, rychlejší a zábavnější, konec vyloženě dojemný, ale i tak je to u mě pouze průměr.. ()

boombang

Pobavil jsem se - s Gondrym to ani jinak nejde. Jako originální pocta kinematografii je to výborné, jako film sám o sobě však slabší - celkově za tři a půl hvězdy. Jack Black je špatný komik, ale zato Mia Farrow potěšila. A Melonie Diaz mi nápadně někoho připomíná...:-) ()