Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

honzii

Mám radši, když hraje můj oblíbenec Gondry na melancholičtější strunu, ta ho podle mě tolik neomezuje. Viděl jsem spoustu skvělých nápadů, viděl jsem hezky natočený film, ale obsahově pro mě prázdný. Chybělo mi tam větší kouzlo. ()

rozbris

Jack Black a Mos Def opět nezklamali, dokonce se divím že tento film dostal jen pouhých 67%, velice se mi líbil, bylo to komediální, k zamyšlení a v některých postavách jsme se dokonce viděl:-) Krásné revivaly k různým filmům jako je Křižovatka smrti 2 nebo Loď Duchů (nebo jak to spackali ti dva Krotitelé duchů). A na konci jak otevřeli dveře mi dokonce ukápla i slza. Dal bych i 5* ale to by mě zde možná někdo ukamenoval.Prostě It's good movie:-) ()

radecacek

Rodinná komedie vyčnívá nad ostatními hlavně její prostřední půlkou, kdy Jack Black s parťákem natáčí smazané filmy po svém. Čím více "smazaných" filmů znáte, tím lépe. ()

dudyvan

Tento film není určitě Gondryho pýcha ale dá se na něj koukat a dobře se odreagovat,nějakou ústřední myšlenku má ale jako by se uprostřed filmu ztratila a našli ji až 10 minut před koncem, což divákům kteří upřednostńují tento žánr určitě vadit nebude.Dávám 55% ()

iXtr3m3

Bohužiaľ viac sklamanie ako spokojnosť. Jack Black sa vracia tam, odkiaľ prišiel a to do časov nepoznania/zabudnutia... ()

noby

Infantilně ujeté, roztomile naivní, živelně blbé, artově říznuté, amatérsky střižené, americky dojemné. ()

MareT.

Extra originální zápletku, vlažné provedení a nostalgické finále dal do kupy jeden z nejlepších režiséru dnešní doby. Bohužel na komedii málo vtipné! Když jsem si poprvé přečetl děj, před už se mi odehrálo plno scének, které by se mohly opravdu vyjímat. Film ale nenudí a to je hlavní! ()

Holina

Proč tolik povyku kolem komedie, která není dvakrát vtipná? Hluboké zklamání, navíc začínám pochybovat o logice obsazování do rolí Mose Defa - ťuňti bez chuti. ()

wosho

Z filmu čpí láska k němu na hony. Bohužel to je asi tak jediné pozitivum. Gondry si vyhrál s předělávkama slavných hitů, přímo si je vypiplal. Na zbytek mu však došel dech. Námět je průměrný, není sice ničím výjimečným, ale jako kostra je dostačující. Na ni však Gondry natahuje hloupé motivace, vymýšlí prachbýdné postavy (vyjima majitele videopujčovny v podání skvělého D. Glovera) a obsazuje nic moc herce. Jacka Blacka bych zde nejraději zabil (Kong ho měl sežrat i pomádou na hlavě) a Mos Def je tady neskutečně prostinky černoušek (jak z reklamy na banány). S přibývajícím časem je film čímdál tím více naivnější, hloupější a nudnější. Prosím přetočte je prostě sklamání jak návštěva Albánského bordelu. ()

Crackonosc

Komedie s Jackem Blackem u který se ani jednou nezasměju? Před shlédnutím "Be kind rewind" bych nevěřil... Kladné body získává tenhle snímek jenom za scény z přetáček, lásku k filmu a milé poselství na závěr. ()

ThomasCrown

Film má taký príjemný feeling čomu dopomáha aj prostredie, v ktorom sa odohráva a miestami som mal problém určiť či ide o súčastnosť, alebo o devedesiate roky. Jack Black nie je trápny čo je krok vpred a je radosť pozerať sa na zošvédované verzie obľúbených filmov. Nočná oddychovka ako vyšitá. ()

Jeržik

Gondry znovu, jinak a vtipně. Těžkopádný záčátek nakopne, vzbudí nadšení a nastartuje vlnu očekávání. To graduje až do začátku natáčení tzv. "nočních scén", kdy film dosahuje svého komediálního vrcholu. Poté už si drží střídavou laťku úspěšnosti a kvality ale daný bod už nepřekoná. Gondry svou velmi decentní režií zprosředkovává divákovi po celou dobu kvalitní zážitek, jako scénárista ale od začátku poslední třetiny neví, kam film stočit a vyzkouší tak příliš mnoho slepých cest, než s divákem dojde do finále. To zamrzí ale nepřekvapí. Od Gondryho nikdo nečekal jednoduchou ani žádnou prostinkou rychlokvaškovou podívanou(až se to z tématu a obsazení snad mohlo některým jedincům tak zdát), takže by se ta zmatenost a přehršel motivů a nedokončených(nebo příliš rychle uťatých) vyprávení mohla zdá "akorát". To by se ovšem do filmu nesměl dostat práve tenhle závěr a celá dějová pointa. Ta totiž evokuje všechno, co bych od Gondryho nečekal. Nevím, zda mám být zklamaný, že to nakonec točil on sám. Tím svým přesahem, kterým mě bavil u VSNM, mě tady nudí. Zatímco VSNM byl vážný film plný zábavných míst, tohle je zábavný film plný vážných míst. A to není u komedie, v tomhle poměru, úplně v pořádku. 7/10 Soundtrack nadchne, herci (z)klamou tělem. ()