Starověká urna je nalezena na hřbitově na okraji Říma. Po jejím otevření se spustí série násilných příhod: loupeže, znásilnění a vraždy dramaticky vzrostou, zatímco zvláštní mystické, zle vypadající bytosti přicházejí odevšad a shromažďují se ve městě. Všechny tyto události zavinil návrat Mater Lacrimarum, poslední ze tří mocných čarodějnic, které šířily teror a smrt před staletími. Sama proti armádě běsů a démonů se Sarah Mandy (A. Argento), studentka s nadpřirozenými vlastnostmi, pokusí zabránit Matce slz ve zničení Říma. (oficiální text distributora)

helloween93

Místy zábavný a místy dost nezáživný moderní italský horor. Gore a brutality je tu dost, ale některé scény působí dost amatérsky (zejména nepokoje v Římě). Celkově 2* ()

merigieren

myšlenka zajímavá realizace otřesná :-) ono vždycky když došlo na hororový části, tak to skončilo v prohrabování střev a kalužích krve. Postavičky se chovají divně, na konci sem si všiml nelogičnosti v doprovodu vězně, jak se tam naše čarodějka mohla dostat dřív? Další zajímavostí je že bílá magie zvládá jen neviditelnost. Po spálení trička se všechno zhroutí, to měla být parodie na usa filmy? každopádně docela nuda i s mořem nahatejch holek :-) ()

kkarx

Argento dodal, co se od něj fanoušci očekávali a natočil asi svůj nejlepší film od Phenomeny. Má to grády, pěkně odsýpající příběh a Argento se rozhodně nedržel zpět s brutalitou, aby se někomu zalíbil. Kamera vynikající. Snad jen svoji dceru, která působí strašně unaveným dojmem nemusel obsazovat do hlavní role, čarodějnice vypadají ehm jako puberťačky a samotná Matka slz nebyla ani z poloviny taková kočka jako překrásná Ania Pieroni v Infernu. Potěšila mě Daria Nicoldi jako matka hlavní hrdinky. Hodnocení pod 50% si snímek v žádné případě nezaslouží a ani moc nerozumím tomu, proč někdo, kdo Argenta nesnáší, vyhledává a hodnotí všechny jeho filmy (ahoj pepuo :-D). ()

Rockerman odpad!

Horor - telenovela a to včetně stupidních dialogů! Totální chaos. Při tolika brutálních vraždách to nemá absolutně žádnou atmosféru a napětí! Obstálo by to jedině jako parodie. A nebyla to parodie? Podle poslední scény, kdy se dva přeživší srdečně chechtají bych to hádal. Původně jsem chtěl dát aspoň jednu hvězdu za dobře vyvinutou Matku slz (i jiné), ale rozmyslel jsem si to. ()

Rathalos

Zaver trilogie a ja som sa konecne dockal od Daria Argenta poriadneho hororu so skvelymi gore efektami,hudbou a dostatocnou brutalitou,neda sa to ani porovnat s prvymi dvoma dielmi,ktore boli totalne na ho*no...:-) ()

panvasik odpad!

Málokdy se objeví, něco tak bizarního, ale tohle byl ten jeden z příkladů, kdy to bylo víc než bizarní, totální kravina a nehorázně amatérský film. Při sledování, jsem mnohdy nevěřil svým očím co to sleduji a několikrát jsem se přesvědčoval, jestli to není náhodou TV film a vždycky, když jsem byl čím dál víc nasrany a vždycky se podíval znovu, jestli se nepletu, tak tam ANI JEDNOU NEBYLO NAPSÁNO TV FILM! Neskutečné ztracených 100 minut mého života, které jsem mohl věnovat mnohem lepším věcem.... Nic mě na tom filmu nebavilo a nějaké posrane démony, které předpokládám že byly celou tu dobu nahé ženské, tak na serióznosti nepřidává... Poslední scény, které byly v domě matky slz, byly jenom třešnička na dortu, toho co jsem nechtěl, zvrhlé a nechutné scény, které, bych já vždycky v těch hororech chtěl jako poslední! Naposledy, jsem na YouTube zkusil napsat "filmy horor"! 0/10 ()

kohut

tak ja teda neviem, asi som z inej planety, ale tento film na mna posobil dojmom sobotneho popoludnia pri televizii pripadne osuchanej videokazety s rokom vyroby 1988. mam horory rad, ale primarne ma podla mna horor za ucelom vybudovat strasidelnu atmosferu a ked sa inak neda, tak pridat nejake lakacky. a tuna o atmosfere niet ani reci, byt by mohli zboristi spievat orffovske choraly sebesilnejsie. velmi nerad sa rozchadzam v nazore s tunajsimi kolegami, ale viac ako * * * to nedostane. otazka do plena: ako by ste hodnotili ten film, keby ste nevedeli, kto ho reziroval? stavim sa, ze vela z vas by ho roznosila na kopytach namiesto terajsieho velebenia. ()

Blaogranas

No po delší době sem se opět nechal zlákat na nějakej ten horor a tenhle mě svou tématikou zaujal. Ale prostě ne! Fakt Hardcore. Bylo to hnusný, plný krve, střev a co by možná málokdo čekal taky nahejch ženskejch. Prostě to bylo dost trapný a hlavně zálibu v podobnejch dílech musí mít snad jenom zvrhlíci! Jedna * ani nevím proč, snad za hudbu nebo co. PS: fakt správnej názor má ve svým komentáři Miroveith. ()

Dárius

Dočkali jsme se poslední části trilogie-na rozdír od kolegů hororářů já tam hledal to mystery.A pro mě je to nejzdařilejší díl.A ani mi nevadí hodně krve té opravdové barvy-ne jak v předešlých dílech,odstín oranžová. ()

helraiser

Dario Argento světu opět dokázal, že se s ním ještě musí počítat, a že své řemeslo ovládá dokonale. Jeho fanoušci se konečně dočkali závěrečného dílu jeho trilogie o třech matkách a je to závěr jak se sluší a patří. Jedná se opět o atmosférickou brutalitu která jednoznačně zastíní většinu dnešní hororové produkce. Divák dostane přesně to co od Argenta očekává a co od něho chce- brutální vraždy, hustou atmosféru. Jednalo se rozhodně o jeden z nejlepších hororů roku 2007 a naší pozornost si zcela jistě zaslouží. ()

Nail

Pro mě zas jednou výborná podívaná z pera mistra Argenta. Efekty (vraždy apod) pěkně provedené, práce kamery taky fajn, hudba jako vždy parádní a konec taky dobré akorát to nemuselo jít takovým šupem. ()

Saimon

Vyhřezlá střeva,rdoušení,řezání,kvílení,slzy,pot,výkaly....Jo tohle všechno tu sice je,ale ani "tohle všechno" nedělá dobrý horor!* ()

Zevon odpad!

To byla ale divočina, klasická šmíra z maringotek v béčkovém koktejlu, mnoho zážitků přeje armáda gumových a latexových kreatur :-) ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra :) . Celkom zaujímavý film. Zaujímavé poňatie totálneho klišé. To ako je spracovaný tento film z neho nervobý až taký klišovytí film ako by bol. Herci sa snažia ale bohužiaľ nie dostatočne. Film sa snaží hrať na atmosféru a brutalitu. Čož za mňa sa mu to podarilo. Dĺžka 98 min je trošku natiahnutá ale čo už dá sa to nejako ustáť. Hlavná herečka to tiahne od začiatku do konca snaží sa na maximum ako vie ale vedľajšie postavy to celé kazia... Celkové hodnotenie za mňa je 50%.    Komu ho odporúčam? Ľuďom ktorí majú radi: Gore, čiastočnú ducharinú ( nie je prioritou), fajn atmosféru a hlavne ľuďom ktorým neprekážajú talianské horory. ()

Doomer odpad!

Vatikanska tajna divize inkvizitoru ktera chrani svet pred ruznymi potvory a jestery z pekel?! no co to je zase za blbost ! zajimave je ze kdyz se natoci film o kladnych inkvizitorech tak je to neco jineho nez kdyby nekdo natocil film o kladnych strazich koncentracniho tabora (je to neco jineho ale jen v ocich verejnosti) ()

Marty_v.S.

Třetí a bohužel taky nejslabší díl Argentovy trilogie. Na rozdíl od třicet let starého prvního a druhého dílu, působí tento díl příliš ukecaně. Kouzlo obrazu se již vytratilo. Režisér nicméně dál válí, vyvražďovačky působí dál. Tentokrát se dočkáme i efektů počítačových a dokonce aj kozy herečky ukazují ;) ()

dewil21

Ta na potřetí jsem se na to konečně dodívala. Za ten začátek by ale někdo zasloužil přes hubu, tak naprosto nezvládnutou zabijačku jsem už dlouho neviděla. Příběh nic moc, atmosféra nula, postavy naprosto příšerný, mělo to jednu opravdu lekací lekačku a dvě, možná tři zajímavé scény. Takže za zmizení v knihovně a scénu na schodech dávám **, jinak to byla vážně kravina, až mě překvapuje zdejší relativně vysoké hodnocení (což byl mimochodem jediný důvod, proč jsem se rozhodla to dokoukat, pořád jsem čekala něco převratného, no a samozřejmě nic...) ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)