Reklama

Reklama

Maraton lásky

  • Velká Británie Run, Fatboy, Run
Trailer 2

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (278)

kaylin 

všechny recenze uživatele

David Schwimmer (Ross z "Přátel") se jako režisér předvedl už ve svém domovském seriálu a pomáhal pak také Mattu LeBlancovi s jeho spin-offem "Joey", kde si také odrežíroval pár epizod. "Maratón lásky" se stal jeho prvním celovečerním filmem a rozhodně to není propadák. Ale ani to není film, který by byl geniální. Popravdě, režisérsky je zvládnutý dobře. Některé vtipy vyznívají natolik dobře, že jsem se skutečně zasmál nahlas. Spojuje se zde výborný britský humor s humorem americkým, kdy ten britský má samozřejmě navrch. Simon Pegg se sice neubrání scénám, které zase tak vtipné nejsou. V některých scénách se objevují hluchá místa, ale pořád to má docela dobrý směr. Pak přijde ale na řadu druhá polovina filmu a samotný závod. Tady film naráží, protože se utápí ve vlnách romantického bláznění tolik typického pro německé filmy, jimiž nás zahlcují české televizní stanice. Škoda konce, ale Simon Pegg a Dylan Moran odvádějí svou práci dobře. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/bruce-clint-simon-david-zbouchnuta-v.html ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Slušná komedie jak vystřižená ze života a výtečně zahraná po právu komikem Simonem Peggem, až na pár nechutných perverzních scén, které můj celkový dojem zkazily a sundaly úroveň kvality filmu daného žánru o dvě příčky v rozsahu maratónského běhu. Zřejmě tím hoši ušatí mířili k jiné cílové skupině, nicméně herecké seskupení a jejich společné úsilí zde mě nasměrovalo do upachtěného, ale zaslouženého finále. Tak tak, šáhnout si na pověstné dno je sakra nepříjemné, ale sakra čas od času potřebné. Jako na zavolanou! ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Proboha... Nikdy by mě nenapadlo, že ze spojení mého nejoblíbenějšího Přítele Davida Schwimmera, dvou trumfových es současného britského humoru Pegga a Morana a překrásné Thandie Newton může vzniknout takový... hybrid. Run, Fat Boy, Run začíná jako klasická britská komedie střihu Richarda Curtise, operující na suchočerné humorné bázi a vesele fakující konvence korektní rodinné komedie. V tu chvíli jsem si vesele hvízdal a mnul si ruce nad nadcházejícími hody. Ostrý drajv však velice brzo slábne a střih filmu se začně nebezpečně žánrovatět (rozumějte kýčovitět) a Richard Curtis postupně předává kormidlo Chrisi Columbusovi či Nancy Meyers - myslím to samozřejmě obrazně a rozhodně ne, jako kompliment. Úsměv zuhl na rtech, a ani občas se vyskytující řachavé gagy neukonejšili moje vzrůstající obavy. Ovšem hlubiny klišé, režijní a scénáristické bezmoci a šablonovitosti, do jakých se snímek začal propadat a kam jsem společně s ním nahlédl ke konci, jsou natolik bezedné, studené a temné, že zadupali výsledný dojem hluboko pod průměř dobré zábavy. Pocta, kterou chtěl americký komik složit britskému humoru (kromě Morana a Pegga se zde mihnou taky David Williams z Little Britain či Stephen Merchant z Officu) tak zůstala vágně ležet na dně Atlantiku, nedosahující dokonalosti žánrové formy Mrs. Doubtfire, ani syrovějších a cyničtějších britcomů typu About a boy. 40% ()

ladko 

všechny recenze uživatele

Trochu sklamanie, lebo keď som uvidel hercov(najmä od Morana som si veľa sľuboval-a ten nesklamal...) - už som sa videl, ako sa budem skvelo baviť a nakoniec to až také skvelé nebolo. Tan príbeh bol ku koncu už fakt otrasne klišovitý(a to si myslím, že som voči tomu vo filmoch ešte dosť odolný). Veľmi slušne som sa bavil do okamihu veľkého pľuzgieru na nohe. Potom už to bolo horšie, aj keď pri bitke Gordona a Dennisa som sa nasmial dosť. Proste mierne nadpriemerná komédia, ktorá vie pobaviť a tým pádom svoj účel plní. Gordon: "Hey I've got you those tickets you wanted." Dennis: "They were for yesterday!" Gordon: "Oh so now you don't want them?" Dennis: "Why would I want them?" Gordon: "You could... sell them on e-bay." Dennis: "Who would buy tickets for an event which happened yesterday?" Gordon: "Time Travellers." ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Popravdě musim říct, že mě to fakt zklamalo. Nejedná se bohužel o žádnou super nápaditou britskou komedii, s hromadou vtípků, ale jen o lehce úsměvnou průměrnou komedii, kterou drží nad vodou jeden z nej komediálních herců současnosti Simon Pegg a úchylnej Dylan Moran, jediní oni dva se jakž takž starali o zábavu. Ovšem velký zklamáním je strašnej nedostatek nějakejch opravdu povedenejch vtipků, jestli tam byl jeden nebo dva, tak je to moc a taky opravdu hodně špatnej konec. Ale abych tomu zas tak moc nekřivdil, tak sem se rozhodně nenudil a občas se i dobře pobavil, jen mě to fakt hodně zklamalo, protože sem se na to těšil a čekal daleko víc ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)
  • Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)
  • Pegg ohroměně zírající na mužné přednosti svého soka je autentický. Ve scéně v šatně měl být Hank Azaria zakrytý sáčkem tělové barvy. Sáček mu ovšem na jeho intimních partiích nedržel. Šlo se tedy do akce „naostro“. (Pumiiix)

Reklama

Reklama