Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

dj_kure

Povedených komedií o (nebo se šprty) šprtech zas tak moc není, ale tahle určitě patři k těm vyvedeným. Krátká délka je další velký plus, protože se nestihnete nudit ;). 70% ()

Milda003

Chrise O'Dowda znám a mám rád ze seriálu IT Crowd a upřímně jsem měl veliké obavy jak se vypořádá s obsazením v tomto filmu. Musím říct že se s tím popral opravdu znamenitě a já se skvěle bavil po všech stránkách. Samozřejmě i zbytku "týmu" patří dík - dobrá práce ;-) ()

Mijagi

Čas trávený příjemným klábosením s přáteli na baru ubíhá rychleji než dlouhé hodiny v práci, na tom se shodneme všichni. Co však lze v souvislosti s časem ještě zažít? A jak se může pár hodin v baru změnit v několik let? Film Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase je přehlídkou chytrého britského humoru s kvalitním obsazením tří hlavních hrdinů, z nichž jednoznačně vede Chris O´Dowd známý ze sitcomu The IT Crowd. Byť na jeho kultovnost nedosahuje, nejednou jsem si vzpomněl na Stopařova průvodce po galaxii. Doporučuji všem, co si chtějí u televize odpočinout a zároveň nelitovat promeškané minuty sledováním hloupého bijáku. ()

Bezda22

Když jsem koukal do programu a četl název filmu, tak už to pro mě bylo zajímavé. Jsem fanoušek filmů podobného ražení. Proto jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec je Návrat do budoucnosti. Ale zpátky k tomuhle filmu. Výborný scénář a postavy úplně perfektně napsané a zahrané. Ve filmu je dost humoru, i když se úplně neválíte smíchy po zemi, zasmějete se nebo z toho máte ve finále minimálně dobrý pocit. Mě ten film hrozně moc bavil a používat záchod jako "cestovadlo v čase" je výborná záležitost. Ten film jsem viděl asi 30x za poslední 2 roky a kdykoli se na něj kouknu zase a znova. Dávám mu 5* a kdyby šlo, dám klidně víc. ()

m.sheila

Naprosto výtečný film, kde jsem ale doopravdy váhala, kolikže hvězdiček mám udělit. Vzhledem k tomu, že mě zklamalo jen zakončení, který bylo víc než navíc, nechávám plný počet, protože jinak je to naprostá pecka. ()

sWONDER

Za málo peňazí, celkom "veľa" muziky. Mám rád cestovanie v čase, takže som sa vôbec nenudil. Vtipné, ale iba na taký úškrn :) a vôbec nie príliš domotané. Takmer 4 ()

viky13

Cestování v čase je vrtkavé a nevypočitatelné, tento film z toho ale nedělá vědu, a my, místo abychom přemýšleli o časových paradoxech, tak si užíváme tento milý, vtipný skeč. Film ze kterého silně sálá Velká Británie a jejich Doctor Who, se mimořádně vydařil. Taky mě fakt zajímá ten geniální nápad zvěčněný (nakonec ne) na papíře. Co ze sebe dokázali ti šašci vypotit, že to ohromilo celý svět? ()

Uesbe

ako nízkorozpočtová haluz to bolo super.....celkom to dávalo zmysel, hudba super, herci neboli trápni (a že práve táto parta má k tomu sklony)....dobré ()

Duke90

Příjemná britská oddychovka o cestování časem "trochu jinak." Zde tvůrcům v podstatě stačila jedna malá hospůdka a tři dobří herci, co umí lidi pobavit a je vymalováno. Nejvíce pozornosti na sebe upoutal můj oblíbený "ajťák" Chris O'Dowd, který mi i zde velice připomínal povahou roztržitého Roye. Jako přelomovou scénu považuji tu s "totálním zatměním srdce" v podání Deana Lennoxe Kellyho. ()

RedRose

Cestování časem je jedna z mých nejoblíbenějších filmových disciplín a tady britové vytěžili z minima maximum a skvěle jsem se bavil!! 85% (Pokud tohle někdo srovnává s Osudovým dotekem, tak by se nad sebou měl dlouze zamyslet!!) ()

MFloyd

Jednohubka s pár nápady, s pár frky, ale až moc laciné po vizuální a herecké stránce. Jako amatérský film jde o nadprůměr, ale ve srovnání s filmy podobného žánru spíše horší průměr. ()

curfew77

Relativně zábavná blbina, které ovšem (i přes výrazně televizní stopáž) bohužel po čertech často spadne řemen - a nepomůže ani to, že v takové chvíli vždycky nastoupí bůhvíodkud vymodlená hollywoodská kočička Anna Faris. Ryze sitcomové kulisy i zbývající herecké obsazení FAQATT nezapře, přesto (nebo možná právě proto), že ho evidentně natočili zatvrzelí milovníci žánru. Ikonickému NÁVRATU DO BUDOUCNOSTI to pochopitelně nesahá ani po kotníky, i ve srovnatelné cenové kategorii ale mohu doporučit mnohonásobně povedenější GALAXY QUEST. Pro případnou dvojku o trochu méně britského humoru a víc (to jest aspoň jeden) sexy kostým pro Annu ... obávám se ale, že se žádné pokračování nejspíš konat nebude :) 55 %. ()

wlk1

Jestli o tomhle filmu někdo napíše, "že už to někde viděl a že to je vykrádačka", tak už se opravdu nedá natočit nic inovativního. Britové opět ukázali, že pro ně není hranic. ()

Borecz

Parádní film, který rozhodně obsahuje víc, než by od něj člověk podle názvu očekával a kvůli tomu ho stojí za to vidět. Skutečně kvalitní scénář, který (ač je zaměřen na "komplikované" téma) není nesrozumitelný ani neobsahuje žádné nelogičnosti, tvoří spolu se slušnou porcí kvalitního suchého humoru a nečekaně dobrými hereckými výkony hlavních představitelů opravdu slušnou komedii. Nebýt trošku zbytečného závěru, tak dám snad i 5*. I tak se ale jedná o vynikající film, který by si fanoušci science fiction (nikoli "sci-fi" :) ), neměli nechat ujít. ()

jafuska

poněkud netypický film asi spíš pro odrostlejší děti, sci-fi film, které nemám ráda, díra v prostoru času to je akt hloupost a může to být jen ve filmu, první půlka ještě celkem slabší průměr, ale pak to bylo čím dál horší, tyto typy filmů opravdu nemusím. ()

Jara_II

Na britské poměry trošku krátká a trošku nedotažená komedie... což mě vzhledem k námětu i obsazení trošku nepříjemně překvapilo.. :/ ()

macetoma

Kvalitních a zábavných filmů o cestování v čase nebude nikdy dost. Toto je jeden z nich. Skvěle jsem se bavil, ti britští geekové jsou opravdu úžasní. Dávám 4 hvězdy. ()

oasismanik odpad!

Neviem, či si s tými 72% robíte srandu, ale ja to hádžem jednoznačne do odpadu, toto bola nudná a absolútne sprostá chujovina a strata času. ()

dragosta

Jestli jsem nedávno napsala, že dobré sci-fi se dá s malým rozpočtem natočit horko těžko, FAQ about time travel je přesně ta výjimka potvrzující pravidlo. Málo herců, málo rekvizit, restaurace, WC a úžasná komedie o cestování v čase je na světě. Časový paradox a několikerý posun v čase je zamotanější než Nolanův Počátek. A u toho, jak hrdinové toto spletité klubko rozmotávají, se opravdu pobavíte. 4,5*. ()