Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

showxman

Výborná komedie o mně blízkém tématu, která mi udělala radost, a kterou si s chutí ještě někdy dám. Vrcholnou scénou je pochopitelně "total eclipse of the heart na záchodě". ()

Tessie

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. A taky se tak nestane. Jen zabijete 79 minut života. End of story. ()

aquiver

Komorní komedie o časových paradoxech na jedno použití. Scénář má nápady, avšak není dotažen a režie mu nepomáhá. Herci se snaží především pobavit, dokonce i když jim hrozí smrt v časové smyčce. Pro mě je vtip méně než hlubší myšlenka, a tak, jelikož tento žánr nabízí řadu děl pro mě mimořádných, tento britský kousek tíhne spíš k průměru. 60 % ()

iampatrik

70% PLUS: rychle plynoucí komedie se zajímavý dějem o putování časem; charismatická hlavní trojka; britský humor, který potěší ze všudy přítomného hollywoodského humoru MÍNUS: rychle vyšumí a já za dva dny už nepociťuju, že by se mi film nějak zvlášť líbil POZN.: pro fanoušky The IT Crowd nejspíše povinnost - herec Chris O'Dowd ()

kill-tec

Zajímavý námět i scénář, jen je to trochu chaotický a člověk se v tom lehce ztratí, pokud nezachytí počáteční podnět, tak asi jako já. Linie se tak krásně propojují, že byste si klidně řekli, že na tom scénáristé pracovali dlouho do nocí. Když se nad tim ale trošičku zamyslíte, ono to zase tak propracované není. Každopádně vám to nemůže zas tak vadit, protože typický anglický humor spolu s blbýma výrazama všech tří protagonistů jasně v tomto snímku dominují. Nechápal jsem to celý, hlavně ne ten konec :D ()

Teabag

Zdá se mi to nebo opravdu není náhoda, že se postava Chrise O´Dowda jmenuje Ray? Ale to je jedno. Je to totiž stejný (možná úplně ten stejný :-) nerd jako v IT Crowd. FAQ About Time Travel je vcelku svižný a vtipný film s dobře vystavěnou pointou. ()

peetriss

Zajímavý nápad a britský humor bohužel utlumený nepřetržitým řečněním a kolotočem v časových trhlinách a paradoxech, který se roztočí natolik, že povážlivé trhliny se začínají objevovat jak ve scénáři, tak i v divákově pozornosti. Následkem toho se stává film v závěru přes svou střídmou stopáž táhlým a tak trochu i otravným průměrným konverzačním sci-fi. ()

Ixbalanke

Ať žije BBC a Velká Británie! Takovým způsobem smíchat cestování časem a návštěvy zaplivaných hospodských záchodků - to se nikomu jinému nepodaří. Jen ty romantické scénečky mohly být vynechány, ale ty byly krátké. Chvílema to bylo i docela dost hororové. A hlavně mě hned na začátku překvapil leadr IT Crowd (klasicky nečtu obsazení a nepamatuju si jména herců:). Inteligentní scénář . ()

Luff

Bylo to příjemné, ale nějak jsem v tom nenašla ten onen humor, který tu každý řeší. Průměrný film na 5 hodinu na tv prima, bo jiném tv kanálu. ()

sona123

No jaká by to byla škoda, kdyby v budoucnosti zůstali pouze Američané! Kdo by pak točil tyto báječné komedie? HBO opět válí a představuje ulítlou sci-fi, kde se tři hlavní hrdinové různě ne/potkávají v čase a celé to končí - no až po úplně posledních titulcích filmu. Anebo že by ne? Celé tomu pak dodává ten skutečný šmrnc pár hitovek - odrhovaček. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci a stopáž je tak akorát. Takže vzhůru do budnoucnosti! ()

mosnak

Tři vagabundi cestují časem! Snímek mě potěšil,ale myslím si,že kdyby si tvůrci s původním námětem více pohráli,mohl film dosáhnout ještě vyšších kvalit. Zatím nejlepší snímek,který jsem o cestování v čase viděl... 60% ()

Ukko

Tak právě jsem to zhlédl a musim říct, že velmi povedené. Po letech aspoň trochu smyslupný scénář, příjemné herecké výkony a povedený anglický humor prošpikovaný "nerdovskýma hláškama". Asi bych "FAQ about time travel" nehodnotil jako filmový milník nebo kultovní dílo (i když kdo ví), ale tahle rychlá jednohubka rozhdoně potěší a donutí vás zkouknout film ještě jednou. ()

LBsmoke

myšlenka že se trhlina časoprostoru a celý děj filmu odehrává v jedné hospodě na záchodech je super. bohužel herci a celý film nemastný neslaný. ani chris to nezachránil bo scénář byl nevtipný (krom tance na záchodě) ()

Marys

Trochu pritiahnuté za vlasy s čistým, jednorazovým upriamením a uplatnením, to všetko ale na odskúšaný britský spôsob s hlavnou úlohou stvárnenou Chrisom O´Dowdom, tak to nemohlo byť zlé. Svieže, rýchle, neurazí, pobaví. ()

zelvicka.

Něco podobného se mi stalo jednou v takové malé zaplivané hospůdce v Český Lípě. Bohužel to bylo během prázdnin, kdy absolutně nedávám pozor na sled dnů a datum, takže záchodovým okýnkem jsem byl schopen vypozorovat pouze to, že je noc. Protáhnul jsem se skrz něj a odešel se domů vyspat. Bohužel v mé posteli už jsem spal já, tak jsem si ustlal na záchodě. Časovému paradoxu jsem se vyhnul, ráno mé druhé já zanadávalo před dveřmi a odešlo na brigádu, nicméně když jsem se pomačkaný vynořil z oné místnosti, matička moje stověžatá ze mě zrovna nadšená nebyla a podezřívala mě z nemírného pití alkoholu. Z toho časového skoku mi bylo tak blbě, že jsem si dal radši pracovní volno. Chápu, že tohle se vedle obřího mravence zdá jako prkotina, ale chvilkama jsem si dělal vrásky. A každej, kdo někdy spal s hlavou na míse mi dá za pravdu, že to není nic příjemnýho! ()

Ollie235

Mám cestování v čase rád a v úvodní půlhodině to vypadalo, že bych se mohl skutečně bavit. Druhá polovina mi tak zábavná už ale nepřišla. Celkově je to poměrně nápaditá komedie, které by prospělo trochu více vtipu, ale k jednorázovému pobavení to posloužilo velmi dobře. ()

Garch

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal při spojení výrazů cestování v čase a BBC. Laciná, prakticky televizní produkce nevadí, nápaditost dialogů je to, oč tu běží. Jamie Mathieson a režisér, o kterém jsem v životě neslyšel si zřejmě dokonale sedli. Od výborného úvodu v práci jde tušit chytrý scénář i v detailech. Osmdesátkový pop hraje ve filmu větší roli než by se sprvu zdálo. PS Potitulková scéna. PPS "Kevina Costnera, hned po tanci s vlky". ()