Clona

Shutter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

• Socraates

Špatně odrežírovaná duchařina se špatnými herci (obzvlášť Joshua byl k smíchu). Trapný scénky, trapný dialogy, trapný postavy, trapný záběry. Ale nakonec za šlápnutí na plyn v poslední dvacetiminutovce dávám hvězdičku a brzo vyhledám originál, protože ten snad takhle bídně udělanej bejt nemohl a tudíž je tam šance, že budu mít při sledování slušný bobky, což se tady nepovedlo.(19.11.2011)

Duchařina stavěná na lekačkách typu "čím víc někdo práskne dveřmi, tím víc sebou cuknete", zvlášť když film vidíte v kině, nebo máte ohulenou televizi tak, že se sousedům pod váma třese lustr a občas na vás nasraně zabouchají. Počkat, a neměli by nás v duchařském hororu přeci jen lekat duchové? Měli, ale to se občas povedlo jen v thajském originálu. Neříkám, že mně při pohledu na fotografie s duchy mrtvých nad hlavou, za zády nebo dokonce na zádech nemrazilo, ale to bylo bohužel vše. Remake, který se statečně drží thajského originálu - dle mého soudku, s výjimkou absencí klasických lekaček, mimochodem ani jeden z nich mě moc nevyděsil.(19.2.2009)

Po dlouhé době remake asijské duchařiny, jehož není třeba posílat po porovnání s originálem klečet do rohu na hanbu. Ke cti mu slouží, že původní thajský Shutter patří bez debat mezi absolutní duchařskou špičku. Americká předělávka, které prospěl převážně japonský štáb, jest neurážejícím průměrem s pár světlými, lehce strašícími momenty (na údernost originálu samozřejmě nemá, což se týká především ztvárnění pointy), měkčí jü-rei bez krvavého faceliftingu (zato s dlouhým jazykem a mušincem kolem sebe) a zkratkovitou poslední čtvrtinou. Hodina a půl mi u Clony příjemně utekla, leč podruhé na ni do kina asi nepůjdu, jelikož její dějová kostra je až na pár drobných odchylek totožná s originálem a vidět poněkolikáté to samé a v horší verzi nemusím. 5/10(18.4.2008)

• Fr

Fotografie duchů vznikají od doby, co existuje fotografování. Snaží se nám něco říct. Ale co?…. Únosná stopáž a duchařina v posledních 30 minutách snímku, kdy SPIRIT je na scéně jak jen to jde, dělají film shlédnutí hodný. Líbila se vám Nenávist? Tak zde nic objevného nehledejte!(26.10.2008)

• genetique

Keď som čakal ukrutnú polhodinu na to, kým mi prvýkrát prebehne mráz po chrbte, tak som očakával, že ten dlho očakávaný pocit napätia sa bude tých zvyšných pár minút opakovať v trošku kratších intervaloch. Mýlil som sa. Jedna mrazivá scénka v strede filmu a slabšia ľakačka na záver ma nemôžu uspokojiť. K tomu ďalší primitívny príbeh s vysvetlením a rozuzlením opakujúcim sa stále dookola. Naivné scény, občas totálne odstavený zmysel pre logiku a herci tomu všetkému tiež nepomohli. 40%.(5.12.2008)