Clona

Clona

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

• 5150

Koukatelný horrůrek, který díky kraťoučké stopáži vpohodě uběhne a nenudí. O nějaké super napínavé atmosféře, však až na pár momentů nemůže být řeč. Jít na něj do kina je celkem luxus..))(5.5.2008)

• Faustka

Občas mě bolí záda,myslela jsem si,že to mám od páteře, ale ono to může mít ještě jinej důvod. Budu muset mít foťák vždy při ruce,pro jistotu. Proto pozor,aby vám za krkem náhodou neseděl nějakej vytrvalej duch.(21.9.2008)

Ano příběh není nejgeniálnější, za to jako průvodce fotografováním by tento film jistě uspěl:-) To je asi jeho jediné mínus, bohužel tím ztrácí bodíky:-) Co nám ale vynahradí zpackaný scénář, jsou zvuky a hudba. Ty jsou naprosto úchvatné a především díky nim mi několikrát přejel mráz po zádech. Fotografové a modelky budou jásat, my ostatní se podíváme a zahodíme:-)50%(14.8.2008)

• castor

Doufejme, že je vlna asijských předělávek na ústupu. Ostatně už není z čeho příliš vybírat a přesycené publikum si žádá změnu. Pro tentokrát se nám představuje mladý americký pár těsně po svatbě, kterého lukrativní pracovní nabídka zažene až do dalekého Tokia. Všechno vypadá pohádkově, takže manžílek fotograf může začít vydělávat veleslušné peníze, zatímco se jeho krásná žena (Rachael Taylor se snaží, ale zatím ve filmovém světě na růžích ustláno rozhodně nemá) utápí v pocitech samoty a všímá si znatelných kulturních odlišností. Nepříjemné události navíc odstartuje zvláštní autonehoda, následovaná nezvyklými světelnými úkazy na každém vyvolaném snímku.. někdo se tu chce mstít. A já už mám těch nezdravě vybledlých dětí/dívek po krk.. Pár nápadů tu rozhodně je, nicméně s přibývajícími minutami trestuhodně ubývají. Což je škoda, protože Clona vznikla pod taktovkou japonského režiséra a i asijskou atmosféru tu při troše snažení vycítíme – a před pěti lety by možná solidně zafungovala, jenže dnes je třeba přijít s nějakou přidanou hodnotou. A ta se nekoná. Prostě hororová rutina, která se sama vymaže z hlavy.. Alespoň, že ta závěrečná pointa měla něco do sebe!!(14.9.2009)

• Fr

Fotografie duchů vznikají od doby, co existuje fotografování. Snaží se nám něco říct. Ale co?…. Únosná stopáž a duchařina v posledních 30 minutách snímku, kdy SPIRIT je na scéně jak jen to jde, dělají film shlédnutí hodný. Líbila se vám Nenávist? Tak zde nic objevného nehledejte!(26.10.2008)