Clona

Shutter

Clona

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

naprosto neoriginální syrová lekačka, která je však audiovizuálně tak dokonale provedená, že jsem měl slušný bobky i ve tři odpoledne :-) 60%(5.10.2008)

• freddy

Mám-li být upřímný, tak tenhle film mě zrovna dvakrát nezaujal. Vůbec jsem se nebál, ani jednou jsem sebou neškubl hrůzou, ani jednou jsem nevyjekl, zkrátka jsem to normálně v klidu pozoroval a čekal jsem, kdy už přijdou ty strašidelné pasáže. Jenže za celou dobu filmu jsem se bohužel takovýchto pasáží nedočkal, takže místo hororu jsem vlastně celou dobu sledoval pouhé drama s trochou napětí. A to mi věřte, že mě dokáže vyděsit v hororech prakticky všechno, já jsem člověk, který se lekne velice snadno, takže v tomto případě je asi někde chyba. Ale pokud tedy pominu, že to měl být horor a budu to brát jako drama s trochou duchařiny, tak to alespoň na ten mírný podprůměr docela funguje, ale to je tak všechno, protože tu není nic navíc a celou dobu jsem prakticky jen čekal na něco, co nepřišlo. A příliš tomu tedy nepomohli ani herci. Proti Joshuovi Jacksonovi osobně nic nemám, ale tuto roli jsem mu zrovna příliš nevěřil, nepůsobil na mě zkrátka důvěryhodným dojmem a i v tom zřejmě může být kámen úrazu. Tohle je tedy po všech stránkách skutečně zklamání, asi jsem prostě čekal něco docela jiného. Po zralé úvaze, kdy jsem váhal mezi dvěma a třema hvězdama jsem dospěl k názoru, že vzhledem k mému zklamání zvolím tu horší možnost, takže filmu uděluji dvě podprůměrné hvězdy.(17.7.2010)

Docela povedené, ale zase pořád to samé dokola. Lekačky a lekačky. Příběhy byl takový obyčejný a nijak jinak nevýrazný. Na Ring, nebo The Grudge to určitě nemá. Chyběly tomu ty emoce. Takže se jedná o průměrný snímek.(14.3.2011)

Nic extra od Clony nečekejte... je to Kruh v bledě modrým, ovšem sem tam se určitě pobavíte a mnohdy i pořádně leknete.(17.4.2009)

• S.Quentin QUALE

Masajuki Očiai se tímto teda moc chlubit nemůže. Na koho jiného nadávat, když si ve výsledku říkáte, jak můžou být dva stejné filmy atmosféricky tak rozdílné? Jednoznačně doporučuju originál, tohle je neskutečně slabý odvar. 45%(25.3.2014)