S.O.S. je úspešným televíznym výtvorom Slovenskej televízie (STV), v ktorom štvorica protagonistov v podaní Daniela Dangla, Romana Pomajba, Petra Sklára a nežnejšiu časť zastupujúca Petra Polnišová si robia srandu s každého a všetkého. S.O.S vytvoril nové hviezdy televízneho priestoru ako Monsterovcov, Editu „ Cicu“ Papeky, Haló Paberu a množstvo iných postavičiek vystupujúcich vo vtipom sršiacich skečoch. (pravo)

borec999

Dangl odpozeral od bratov Čechov koncept Tele Tele a povedal si, že prečo by sme takúto skečovú satiru a paródiu slovenských relácií, seriálov, politikov a iných verejne známych celebrít nemohli mať aj u nás. Opäť to bolo vo forme kvarteta a opäť to bolo pre mňa veľmi príjemné pozeranie, pretože v tých časoch šlo možno o vôbec prvý pokus takto verejne niekoho parodovať alebo zosmiešňovať, čo viacerí (napr. Chruňo a Mora Monsterovci, či Edita Papeky :D ) neniesli ľahko. No a okrem odvahy Dangla a spol. chválim aj STV, pretože takýto formát by som rozhodne netipoval na verejnoprávnu televíziu. Nie všetky scénky samozrejme trafili do čierneho a nevyhli sme sa aj pár trápnostiam, no viacero skomolenín mena (moje obľúbené: Štefan Suchohríb, Jožo Pšenica či Pichal Chudák), postavičiek a scénok ako napr. už spomínaní Chruňo a Mora Monsterovci, Papeky, Farkašovci, či Pomáhajbo je už dnes doslova legendárnych. Práve pre SOS som si obľúbil aj Petru Polnišovú (ktorá sa stala asi prvou výraznejšou slovenskou komičkou a tiež ukázala že je absolútne hovado (myslené v dobrom), bez hanby a zábran a často si vedela vystreliť aj zo samej seba), Sklára (aj keď toho viac až v Mafstory), Dangla i Pomajba (nezabudnuteľné U Slováka a jeho ČO CHCEŠ???). A aj keď spomínaní herci mali ešte viacero spoločných komediálnych projektov (Partička, Kredenc...), tak práve SOS sa im podľa mňa podarilo najviac... 95% ()

oasismanik

Jedna z najlepších vecí, čo kedy na slovenských tv vzniklo. Občas /dosť často/ primitívne a bez pointy, občas / tiež dosť často/ neskutočne vystihujúce aktuálne dianie v politickej a televíznej scéne. Taký anglo-slovenský humor, Dangl na hrad. Superstar hľadá slovensko magazín, Ebénci, Home a Lesák, Monsterovci a bezkonkurenčne najlepšie U Slováka. Hodnotím plným počtom, komu sa to nepáči, nech sa ide pobaviť do susednej televízie k Susedom :D "Ty Home" .. "A a áno Lesák?" , "nejdeš tento rok na dovolenku do Chorvátska?" , "Minulý rok som nešiel do Chorvátska, tento rok nejdem do Španielska" ...edit: tak to po rokoch pozerám na youtube a tisne sa mi slza do očí. Asi nič kvalitnejšie už u nás nevznikne, hlavne časti okolo 40 až 75 cca boli absolútne fenomenálne, takáto zostavička sa už u nás asi dokopy nedá. Pripomenul som si staré časy, keď bol vo vláde Dzurinda, Jožo Pročko nachytal mojsejovcov atď...Niečo také tu proste chýba, Kredenc tomu nesiaha ani po päty, chápem, v mnohých veciach im klepli po prstoch, ale toto bolo proste odviazanejšie, uvolnenejšie a ..tak proste, chýba mi to. Pán premiér to zase raz poriadne prehnal... ()

matthew.17

Prvé časti sa mi zdali dosť rozpačité... Pomáhajbo, U Slováka, Vyhulený malý bobor - nikdy som nechápal čo na tom ľudia videli a dabovanie politikov bolo viac trápne ako vtipné. Ale fakt, minimálne 5* si zaslúži skvelá Ordinácia pri zlatej žile, spisovateľka Dagmar Boulingová, Duňa a Fuňa alebo Prcavé príležitosti. A Julka v štúdiu stála za všetky drobné ;) - "Milan nevyhodil si smeti, musela som s nim ku kadernikovi kde som stretla Jarku Hargašovú!" "Julka a prečo si to po ceste... nevyhodila?" ... "Ja to mám vyhadzovať Milan??" ()

fabecc1222

Slovenská variace na naše Tele Tele. Ne všechny scénky jsou povedené, jak už to u tohoto typu pořadí bývá. Na druhou stranu tu máme i vydařené skeče, a zvláště ty, které jsou v pořadu od jeho počátku (Papeky, Monsterovci, Farkašovci, Pomáhajbo...) kolikrát opravdu stojí za zhlédnutí. Postupem času už se sice sem tam objevili i nudné díly a scénky (Ordinace, potažmo veškeré "falešné" rozhovory s politiky, které tam byli po celou dobu), ale jako celek je SOS příjemné na podívání, a pokud si z toho vyberete ty scénky, které vás pobaví (ke zhlédnutí většina na YT), tak se dokážete dobře pobavit. ()

tron

"Karči, si pravák alebo ľavák?" - "Ja neviem, Lajči." - "Ktorou rukou cikáš?" - "Ja necikám rukou, Lajči." - "Hovado, pravák!" Výborná záležitosť, zmietajúca sa na vlne paródie, politickej satiry, Tele Tele a Monty Pythónov. Pomajbo, Dangl, Polnišová a predovšetkým vynikajúci Peter Sklár (toho odporúčam ale hlavne v jojkárskej "Mafstory") dali dokopy výbornú televíznu šou. Záverečné titulky, plné pokazených záberov, naznačujú, že banda Gu-NaGu sa pri nakrúcaní baví tak dobre, ako aj my, hoci tempo je často nevyrovnané. ()

• Pri pozornom sledovaní je možné zistiť, že niekoľko skečov bolo natočených na rovnakom mieste - aj keď nemajú nič spoločné. (Crash master)
  • V prvých epizódach okrem stabilnej štvorice Dangl, Pomajbo, Sklár, Polnišová účinkovali aj Marián Miezga, Miroslava Michalková, Jana Gašparková alebo Henrieta Mičkovicová. (Crash master)
  • Prvá epizóda SOS bola odvysielaná 30.1.2004. (VasylDeBylak)