Patnáctiletá Gracie (Carly Schroederová) touží hrát fotbal stejně jako její bratři, ale píše se rok 1978 a ženský fotbal ještě neexistuje. Podaří se jí přesvědčit okolí i rodiče, že není důvod, proč by holky neměly hrát kopanou stejně dobře jako kluci?
V roce 1978 ještě ženský fotbal neexistuje. Patnáctiletá Gracie Bowenová (Carly Schroederová) žije s rodinou v New Jersey, kde se otec a všichni tři sourozenci věnují fotbalu. Také Gracie je kopanou přímo posedlá, ale jediný, kdo v ni věří, je starší bratr Johnny (Jesse Lee Soffer). Otec si odmítá přiznat, že jeho dcera má talent, protože holky by prostě fotbal hrát neměly. Gracie se nicméně nenechá odradit a je odhodlána udělat cokoliv, aby se tento názor změnil a ženy také mohly hrát fotbal profesionálně. Johnny však tragicky umírá při autonehodě a její naděje se hroutí… Podaří se Gracii nahradit bratra nejen ve sportovním týmu ale i v otcově srdci a udržet pohromadě rodinu zdrcenou tragédií? Režii má Davis Guggenheim. (oficiální text distributora)

Atheas

Takto. Holky fotbal s chlapama nehrají. Nuda, naivní holčička se naučí během dvou měsícu hrát fotbal pod vedením svého tatínka. Finalé, dá vitězný goool samozřejně, hrdinka je jasná. Film je mírně trapný, ale dá se to přežít. ()

Hepy13

Amíci a fotbal? To vážně nejde dohromady, i když oni vlastně považují za fotbal ten jejich americký, a pravý evropský fotbal nazývají Soccer. Ale to jen tak pro přehled. Nebudu tu rozepisovat nelogičnosti a trapnosti, to snad každý kdo zbožňuje fotbal pozná. Na rovinu - nemám rád ten typ sportovních filmů např. kde někdo rozhodne v poslední minutě. Samozřejmě jak jinak než tou nejhezčí střelou. Nebo že se z uplnýho kopyta stane ten největší borec atd. Kam se na tu holku hrabe Messi a Ronaldo :D Na druhou stranu zas tak strašný to nebylo a pár dobrých momentů tam přeci jen bylo. ()

franya69

Nemůžu si pomoct, fotbalová popelka, do který se člověk zabouchne hned v první scéně tak, že jí odpustí i tu přepálenou scénu poslední :-) :-) to se mi líbí ()

jojoping

Davis Guggenheim bol doteraz seriálovým režisérom, minulý rok natočil výborný dokumentárny film Nepříjemná pravda (2x Oscar + 20x iné ceny) a tohto roku to skúsil s celovečerným filmom. Naozaj len skúsil, lebo cesta k hodnotnému filmu je pre neho ešte ďaleká. Tak ďaleká, ako cesta našej hrdinky Grace do futbalového mužstva. Kto si chce pozrieť dievča - futbalistku, nech si radšej zoženie film Super náhradník, ešte lepšie Blafuj jako Beckham a najlepšie urobíte, ak sa pôjde pozrieť na Hanspaulskou ligu do Prahy. Keď budete mať šťastie, uvidíte tam tohto času 3.najobľúbenejšiu "užívateľku" - Kateřinu (KevSpa). Veľa šťastia! ()

Vasyl

Pičo! USA je prostě země neomezených možností. Tak neomezených, že i patnáctiletá holka po dvou měsících tréninku a bez jedinýho odehranýho zápasu (jakýhokoliv, ani 3x3 atd, prostě cvičí jen pár kliček co ju tata naučil), se může dostat do středoškolskýho fotbalovýho týmu. Protože proč prostě ne? Však bráchové majou taky talent. A navíc máme na zahradě za barákem sbouchanou branku, takže stačí chtít! Z neznámýho důvodu jsem ale vydržel do konca, takže slova o sračkách si nechám na něco jinýho. Jo už vím, potom jsem šel na Zbrojovku a to mělo ke sračkám daleko blíž. ()

mr.sulas

Při hodnocení tohohle dílka nesmí mluvit fotbalové srdce,ale filmové srdce.Nad tím by se chtělo maličko zamyslet.Natočený to nebylo špatně a jednu hvězdičku či odpad si to nezaslouží.Byla tam spousta momentů,které mě dokázaly překvapit,zaujmout moji pozornost a to se cení.Prostě a jednoduše nic extra,ale zase žádnej podprůměr.Zlatej střed. ()

TonoM odpad!

Stejně dobře:D Janszene v přátelském utkání českých reprezantentek s malými Žernoseky ( 8.liga mužů) skončil zápas 2:7 asi ne no, jako fotbalistovi mě to bije úplně do očí... SCI-FI! ()

Tomsterson odpad!

Každého, kdo hrál fotbal tohle spíše urazí než potěší. Ať už to jsou záběry z tréninku nebo samotný zápas. No nejspíš se ve Státech střídá i ve fotbale hokejově :-))) Sakra, tohle byla ale (p...) kravina. Jestli bude má žena díky probíhajícímu těhotenství stále více sentimentálnější, tak jde televize z baráku. :-))) ()

Pythonator

Film záživný asi jako pohřeb. Na začátku tu máme pohřeb a po pohřbu se všichni tváří jako na pohřbu. Pak se tam hraje fotbal a je to jako na pohřbu. Kameraman to snímá nudně a vážně jako pohřeb a režisér to vypráví jako smuteční projev. Být fanda do fotbalu nebo feministka, tak dám třeba i dvě hvězdičky. Pouze feministická fotbalistka by mohla dát tři a více. ()