Mrňousci

Série(2) / Epizody(175)

Ač je to možná k nevíře, i oni mají své sny, svá drobná trápení, své soky v lásce a hlavně překvapivě svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, setkáváme se s nimi v podstatě každý den, a víme o nich tak málo! Přitom tito drobní tvorečkové denně prožívají svá velká i malá dobrodružství a leckdy i úsměvné groteskní situace. Vydejte se teď s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich hmyzích hrdinů. Věříme, že tato vtipná a lapidárně vypointovaná digitální parodie na lidský svět, zasazená do reálné přírody, poučí, potěší a hlavně pobaví děti i dospělé. (oficiální text distributora)

ninon

Můj cynismus byl překonán. Sice jsem úvodní pár dílů stále čekala, kdyže bude ta housenka sezobnuta, brouček přejet, včela utopena apod.. Nakonec jsem se poddala tomu happy-endovému naladění. Ideální sledovat venku v trávě. (Hlemýždi jsou ale lascivní). ()

InJo

Obrazově, zvukově i "obsahově" moc hezky udělaná blbinka pro děti, která během těch pár minut snadno dokáže pobavit i dospělého. Hmyz zrovna nemusím, ale minimálně ti dva pavouci jsou super (obzvlášť sekáč s jeho dokonalým mrtvolným výrazem v "obličeji"). :) ()

AllShallFall

Vyjádřím se jednoduše.Naprosto geniální!!!! :-D:-D Skvělý nápad. Takhle jsem se zase dlouho nenasmál. Když beruška řádí s mouchama nebo vážkama a závodí, padám pod stůl :-D. V doprovodu efektů letadel, vrtulníků a tak podobně, to tomu dodává náboj velké ráže. Šikovně zpracované a moc srandovní. Další groteskní seriál, který si u mě našel místo. 90% ()

Fingon

Říkal jsem si, jak budu originální, budu-li srovnávat Mrňousky s italským animovaným seriálem Co se děje v trávě, který za mých mladých let (taky?) běžel jako večerníček. Srovnávat ovšem tyto dva seriály je jako porovnávat snímek Gertie the Dinosaur s Jurským parkem. Nářez - zběsilý let nad travinami, pohledy ze zvířecích očí (moucha, pavouk)... až bych málem přes tenhle cool výzor málem zapomněl, že se tu jaksi nekoná příběh. Díl, který jsem viděl, o berušce. Pavouk si utká síť, beruška mu ji protrhne, doletí ke kontejneru s mouchami, rozzuří je a při letu zpět s letkou v zádech potrhají pavoukovi síť. A znovu. Našel jsem jako bonus k filmu Past na žraloka a je to suverénně nejlepší částí celého DVD. ()

predators

Tak mě tento svět drobného hmyzu nijak moc nezaujal. Vzhledem k délce(krátkosti) jednotlivých dílů jsem se nenudil u žádného a u některých příběhů jsem se i mírně pousmál, ale raději se podívám na film dokumentární.30% ()

PetrPan

Udělal jsem chybu, že jsem na Mrňousky nekoukal jen po kousíčkách, ale hromadně. A tak na mě začli působit po určité době sledování moc jednotvárně. ()

Slarque

Seriál pro děti do sedmi let hodnotím z pohledu nikoli cílového diváka. Jednoduchá počítačová animace je v pohodě, reálné pozadí je skvělé (i když interiérových epizod klidně mohlo být ještě méně) a sem tam se to rozjede v nejlepším duchu tradičních animovaných grotesek. Ale ne vždycky. Podobně to občas má pěknou pointu. Ale řada dílů prostě skončí. Ono vlastně vyrobit za rok 78 dílů, přičemž se každý musí vejít do asi čtyř a tři čtvrtě minuty, to už je docela nápor na originalitu zápletek. Takže mi radši první půlka série stačila. (A epizodky, kde moucha přechytračila pavouka, mě nakonec vlastně spíš vytáčely.) ()

SeBig

Občas jsem mrknul, když jsem ještě sledoval TV. Tohle bylo takový neškodný a hlavně tam nikdo nemluvil naštěstí. Pěkný. ()

korbitch22

Krátkometrážní roztomilé příběhy ze života hmyzu.Někdy stačí, aby jedna beruška buzerovala hejno much a vy se trháte smíchy jako mentál po lobotomii.Prímový každodenní oddech.80%. ()

Jirka_Šč

Plné hodnocení dávám kvůli originalitě a protože některé minipříběhy "ze života hmyzu a jiné havěti" jsou jednoduše geniální. ■ Chyba v epizodě "Bezdomovci" z druhé sezóny. Farmář vezme bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře. Když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. ()

JohnCZ

Hezky naanimovaný a výborně ozvučený večerníček. Každá z pětiminutových zápletek nepostrádá ani vtip, ani myšlenku. ()

draggo odpad!

Nevěřím vlastním očím. Omylem jsem viděl asi dva díly na TV Barrandov, a od té doby jsem to tu dlouho hledal (v TV to uvádí jako "Mrňouskové"). Očekával jsem, že se to bude po právu potácet hluboko v černých číslech. Ale těch 86% mi skutečně vyrazilo dech. Opět děkuji všem svatým, že jsem v dětství mohl koukat na Pokémony a upřímně lituji všech dětí, kteří místo toho koukají na tuhle hrůzu. Je mi úplně jedno, jakou tomá animaci, ať je to klidně kreslený pastelkama, ale proboha - ať je to o něčem! V porovnání s tímhle mi totiž i Teletubbies připadají jako hluboké a oduševnělé dílo. Tohle veledílo je pro mě snad největší WTF mého dosavadního filmového života. Měl jsem z toho vyloženě nedobrý pocit, horší, než po kdejakém brutálním hororu. Celých pět minut jen sledujeme, jak sepo obrazovce prohání mouchy, nebo jak si saranče dělá z trávy katapult, nebo jak se někde plazí housenka. Dál mi hodně vadilo, že animovaný je jen hmyz, ale prostředí je reálné. Působí to na mě strašně nepřirozeně. Vidět toho víc za sebou, tak snad skončím v Jedličkárně. Tvůrci téhle hrůzy by zasloužili svrhnout do horoucích pekel./viděno v TV: 0% a odpad!/ ()

Krissty

Normálně hmyz ráda nemám, ale tahle pohádka je prostě úžasná! Na berušky a kobylky bych se vydržela koukat hodiny.. Směju se, rozplývám se nad jejich roztomilostí.. A když beruška zatroubí, to nemá chybu! :) ()

pevico

V jednoduchosti je krása..výtvarné stránce není co vyčíst, zasazení animovaných zvířátek do živé přírody je bezvadný..a té příběhové možná jen to, že trochu svádí na scestí, ale který animák ne? :) ()

Duotone28

Dalo sa uz v par filmikoch zhliadnut kombinaciu animacie a realneho sveta,sice vacsinou celoveceraky...ale az tento serialik toto umenie dotiahol do dokonalosti:). Predstavte si pixarovych kratasov...ktory su na polovicu animovany a na polovicu realne natoceny...a zmixovany do funny 5minutovych krataskov zo zivota hmyzu...Musim este pochvalit perfektny zvuk...ktory tomu daval dalsi rozmer. Originalne,uletene,zabavne...5/5,nazdar:) ()

grogodil

5 minútové animáky z rýše hmyzu. Roztomilá aminácia v kombinácii s reálnymi exteriérmi a milý humor. Proste animák, ktorý by mala každá televízia povinne nakúpiť a vysielať ako večerníček, pretože všetky tie sračky, čo bežia na Animaxe, Jetixe a neviem čom všetkom, nesiahaju týmto hmyzím potvorkam ani po tie ich hmyzie členky.... ()