Franklyn

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

• Kryton

WTF? No to si děláte pr*del ne? Ty dvě linie působí strašně. Ke všemu ta trapnost těch akčních scén v tom scifi uletu. Nebýt toho klona Rorshaka tak bych to poslal do odpadků.(11.5.2009)

Kdo čeká drsnou městskou fantasy, bude zklamán. Ta totiž tvoří jen jednu z vrstev příjemně (ale i dosti jednoduše) propleteného příběhu a stejně jako ty ostatní představuje obal k poměrně originálnímu příběhovému sdělení, které však představuje něco zcela jiného, než co by divák, zvyklý na ambicióznější a sofistikovanější látky, čekal. Po bok mistrných mozaik se tak Franklyn už kvůli svému klamnému zevnějšku neřadí a jeho námět by si určitě zasloužil jinak uzpůsobenou realizaci, nicméně zdatně plní úlohu povedeného celovečerního debutu. Že by Gerald McMorrow byl tuctový, se totiž v žádném případě říct nedá.(17.5.2009)

V jedné linii velmi originálně laděný snímek, který však v závěru vše trochu bortí do tradičních myšlenek ... Je to škoda, protože Ryan Phillipe si svoji roli pěkně užívá a celé prostředí, v kterém se pohybuje má punc originality, stylu a zajímavosti. Dejte mu celý film a budu moc moc spokojený, ale závěr to všechno trochu zlidští, ukáže promyšlenost, která zkazí tu originalitu a ten pěkný pocit. pro někoho to bude přesně naopak a závěr bude jen geniální pointou, ale těm to pouze mohu tiše závidět. Evu Green jsem nikdy moc nemusel a tady se to bohužel výrazně nemění stejně jako u ostatních herců kromě Ryana, kteří mě nijak nezaujaly. Je to škoda, protože právě ta originální linie je opravdu silná zbraň snímku, bez kterého bych (snad mě nikdo neukamenuje) o něj nikdo ani nezakopl...(25.4.2009)

• Smok

Po dopozeraní tohto romantického sci fi gulášu sa u mňa dostavila akurát tak úľava a okamžité uvoľnenie 4,5GB diskového poľa.(3.9.2009)

Celkem svěžímu a nápaditému scenáři zdatně šlape na paty hlavně nudná a obyčejná režie, která Franklyna nakonec zašlápne do průměru ze kterého ho nevytáhnou ani solidní herecké výkony. 65 %(2.8.2009)