poster

Franklyn

 • Velká Británie

  Franklyn

 • Francie

  Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arkos
  **

  Fantasmagorie, ve které se neustále prolínají dva světy. Celé je to roztahané,pomalé a většinou i nudné. Ale dokoukal jsem to.(19.5.2009)

 • arachneuss
  ****

  Franklyn je jako skládání puzzle z rozdrobeného rohlíku. Začátek je chaotický, jeden z hrdinů vypadá jako kopie Rorschacha, Eva Green se z nevysvětlitelných důvodů snaží zabít a prolínání obou světů tomu tomu nasazuje korunu. Nevzdávejte ale naději, protože stejně jak platí pro puzzle, i zde začnou po čase všechny dílky pasovat dohromady a na povrch vyplyne precizně vymyšlený příběh, jehož pointa nutí k opakovanému shlédnutí. Uznávám, ta čtvrtá hvězda je spíše za překrásnou Evu než-li za dějovou propracovanost, ale i přesto vede film k zamyšlení, že možná právě v tomto momentu píše moje paralelní já na psacím stroji a za okny má místo Prahy temně gotické Meanwhile City...(20.4.2009)

 • BoPo
  *

  Zo začiatku sa tvári ako niečo extra, mix viacerých vecí naraz. No postupom času film odkrýva svoju obyčajnosť, neoriginalitu. Ani Bond Girl Eva Green tento pokus nezachránila.(13.8.2010)

 • joehot
  ***

  Není to úplně bez nápadu, ale zhruba hodina je scénáristicky takovej sranec, až je to lehce nekoukatelné.(23.1.2013)

 • Darneth
  ***

  První rovina-nádech gothiky, fanatismus církvemi, hrdina. Druhá rovina-imaginární svět, imaginární dívka. Třetí rovina-pokusy o sebevraždu,spojujícím článkem mezi hlavními aktéry je otec, vrah. Zprvu mi to nedávalo smysl a občas jsem přemýšlela, proč se děj zbytečně zamotává až se ztrácí v nedohlednu. Naštěstí rozuzlení ke konci mi vyrazilo dech. Jak originální propletenec napříč vlastními démony i sny.(26.11.2009)

 • - Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)

 • - Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace