Franklyn

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

• mil@n.fanatik

Slabé 2*. Abych se přiznal, film mě nijak drasticky nenadchnul a nepohltil. Děj byl slabý a celkově jsem se po drtivou většinu filmu nudil...(22.6.2011)

Není to úplně bez nápadu, ale zhruba hodina je scénáristicky takovej sranec, až je to lehce nekoukatelné.(23.1.2013)

• Hejtmy

Asi jsem udělal stejnou chybu jako značná část zdejšího diváctva, protože jsem očekával úplně jiný film. Mám dojem, že před nedávnou dobou byl tady na ČSFD Franklyn škatulkován jako horor/thriller, což se nyní změnilo v mnohem méně přitažlivé Drama/Fantasy/Romantický/Thriller. Abych to uvedl na pravou míru, tak dramatický Franklyn určitě není. Fantasy se, (teď pozor vy, kdož o překvapení přijíti nechcete) jak se dozvíme, koná jen v něčím chorém mozku. Romantika tam je, což filmu moc nepřidá. A thriller? Snad ty čtyři vteřiny na konci, kdy jsem si přál, aby ta holka škrtla zapalovačem a už to utrpení ukončila. 10%(27.11.2010)

• Xmilden

Vizuální stránka filmu za 1, ale tohle si už nikdy nepustím. Čekal jsem akci a dostal jsem psychodrama.(30.5.2009)

První polovinu filmu mi těžce vrtalo hlavou, jak jsou asi ty světy propojeny. Druhá polovina už byla takové to spojování a rozuzlování. Konec už docela nuda. Ale mohlo to skončit jinak. Škoda. ________ A taky by mě víc bavilo, kdyby to bylo jen o tom fantasy světě, což jsem původně i očekával. Škoda (podruhé).(6.7.2009)