Franklyn

• Francie

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

.....jmenuji se Jonathan Preest a dnes v noci zabiju člověka. Začíná to zajímavě, ne? Tetování, maska a hezký projev, jen tak dál. Londýn vs. Meanwhile City. Sektářské povolení spáchat hřích. Chci vytočit svého učitele a matku, proto se každý měsíc zabiji, ale neumřu, mám z toho srandu. Tak už víte, který svět je šílenější? Kdo je Franklyn? Nadešel jeho čas? Prvním krokem k uzdravení je pochopení problému. Film o krásném šílenství, podpořen povedenou hudbou.(2.5.2009)

Není to úplně bez nápadu, ale zhruba hodina je scénáristicky takovej sranec, až je to lehce nekoukatelné.(23.1.2013)

Utápí se to v jednotlivých scénách, v jednotlivých dialozích a tři linie příběhu spolu tak nějak nespolupracujou a jediná jakž takž zábavná je ta s maskovaným Ryanem Phillippem, takže je to takovej mišmaš, kterej zhruba po půl hodině začne dost silně nudít a pak celá ta složitost, která se má na konci vypointovat v geniální zakončení pozbývá funkčnosti a nemá to vůbec žádnej efekt(1.7.2009)

• Fr

Když v něco věříš, kdo ví co je a co není skutečnost.….. Beznadějně šílené město a události, které ,,HO“ sem přivedly. K úkolu, jenž má dnes v noci vykonat. Zabít ,,jedince“! Hraje si to na něco záhadného. Střídání světů, kde ten ,,gotický“ není krom filtru ničím zvláštním a tajemný příběh neskýtá dost informací k víře v něco extra. Věta ,,utápím se v depresích v bezedném jezeře své nezbadatelné mysli, která ztratila své srdce“ má nastínit atmosféru světa co se zbláznil. Budiž. A já mám chuť volat na tísňovou linku! Díly skládačky do sebe zapadají, ale poblouznění obyvatelé těch měst, kteří věří v ono podivné komické soukolí osudu mi k srdci nepřirostly. Film by mohl být věnován psychicky narušeným jedincům. A tak po filmové stránce stojí za zmínku posledních 10 minut. Ale celej film? Na to jsem moc malej blázen! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(26.6.2009)

Mám rád filmy, kde hneď od začiatku neviem ako to dopadne. A tento k nim rozhodne patrí. Absolútne rozdielne línie z ktorých najlepšia je tá v Meanwhile City, má každému čo povedať. Z každej tej línie si človek niečo odnesie.(19.5.2009)