Franklyn

• Francie

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

Velmi originální snímek, u jehož sledování by měl člověk dávat dobrý pozor. Rozvíjí se zde totiž několik příběhů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí a vlastně jsem celou dobu musela přemýšlet, jak je proboha chtějí na konci spojit do jednoho celku. Povedlo se to opravdu mistrně a tohle jsem v nejmenším nečekala. Také herecké výkony jsou zde velmi povedené. Jenom bych chtěla upozornit, že celý snímek provází taková ponurejší atmosféra.(5.7.2009)

Při sledování tohoto filmu jsem byl asi výjiměčně tupý, protože ta důležitá zápletka mi nedošla jenom nedlouho před tím, než nám ji vyzradili samotní filmaři - a to přestože od začátku filmu házeli tolik indicií. Na druhou stranu můžu být spokojený tím, že jsem se vlastně nechal překvapit, protože až do okamžiku rozuzlení jsem si říkal průměrný filmík, ale pak když se mi všechno spojilo, tak jsem mohl jen otevřít pusu a dozízat na konec.(23.4.2009)

Velmi zajimavé, atmosféricky a vizuálně rozhodně na úrovni. Pomalejší tempo absolutně nevadí... Jenže konec je průhledný už asi od půlky filmu. Bernard Hill je úžasný, Eva Green je božská.. Jako vždy..(25.5.2009)

• mil@n.fanatik

Slabé 2*. Abych se přiznal, film mě nijak drasticky nenadchnul a nepohltil. Děj byl slabý a celkově jsem se po drtivou většinu filmu nudil...(22.6.2011)

Nečekaně dobré. Iluzorní svět plný náboženství je vtipný nápad a líbilo se mi řešení toho tmavého, skoro všemi stavebními prvky oplývajícího města. I ty komanda, kdyby neměly tak směšně veliké cylindry. Asi do tří čtvrtin filmu jsem si říkal, co je to za chujovinu, proč to do sebe nezapadá? Konec nebyl nakonec tak překvapivý a zaváněl plytkostí, ale dokázalo mě to udržet v napětí dost dlouho. Nadprůměr.(9.1.2015)