Franklyn

• Francie

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,101,061(22.7.2010)

• SaNcHeZ_cz

Jedna originální linie, ale to je tak vše. Celkově přehnaně kýčovitý a v závěru hodně předvídatelný snímek, který většinu času sám neví čím je.(26.2.2011)

• mil@n.fanatik

Slabé 2*. Abych se přiznal, film mě nijak drasticky nenadchnul a nepohltil. Děj byl slabý a celkově jsem se po drtivou většinu filmu nudil...(22.6.2011)

První polovinu filmu mi těžce vrtalo hlavou, jak jsou asi ty světy propojeny. Druhá polovina už byla takové to spojování a rozuzlování. Konec už docela nuda. Ale mohlo to skončit jinak. Škoda. ________ A taky by mě víc bavilo, kdyby to bylo jen o tom fantasy světě, což jsem původně i očekával. Škoda (podruhé).(6.7.2009)

• choze

Co to kurva... ?!(20.5.2009)

• - Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)

• - Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)