Franklyn

• Francie

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

Film Franklyn se mi docela líbil, protože se až do samotného závěru tváří, jako strašně populárně naučný film a hlavní hrdina....počkejte teď mi vypadlo jméno......už to mám....Franklyn, tak ten Franklyn měl strašně pěknou masku. Samozřejmě jsem mu držel palce, protože ta maska byla opravdu pěkná a jednou bych chtěl mít taky takovou. Z děje filmu si toho moc nepamatuji, neboť už od zhlédnutí uplynul nejeden pátek. Ovšem pamatuji si, že byl film roztřetěn na dvě poloviny. Ta o Franklynovi byla exkluzivní a ta druhá nestála ani za to hovno. Na tom se asi všichni shodneme. Na konci se obě poloviny spojí v jednu velmi efektivní a krásně natočenou jízdu. Je mi tedy obrovskou záhadou, jakým kouzlem jsem přišel ke konečným 3*.(9.9.2012)

Velmi originální snímek, u jehož sledování by měl člověk dávat dobrý pozor. Rozvíjí se zde totiž několik příběhů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí a vlastně jsem celou dobu musela přemýšlet, jak je proboha chtějí na konci spojit do jednoho celku. Povedlo se to opravdu mistrně a tohle jsem v nejmenším nečekala. Také herecké výkony jsou zde velmi povedené. Jenom bych chtěla upozornit, že celý snímek provází taková ponurejší atmosféra.(5.7.2009)

• SaNcHeZ_cz

Jedna originální linie, ale to je tak vše. Celkově přehnaně kýčovitý a v závěru hodně předvídatelný snímek, který většinu času sám neví čím je.(26.2.2011)

• swamp

Když jsem se začal dívat, tak jsem si říkal, jak parádně Preest vypadá, jak skvělý je vizuál Meanwhile city a jaká to bude asi jízda.. Chyba lávky - psychologické drama, které se (dle mého názoru) pouze snaží být sofistikované. První půle nedává smysl - a to jen kvůli tomu, aby mohla v druhé půli šokovat. To mi přišlo příliš prvoplánové. A zpracování traumat z války jsem viděl už v lepších provedeních.(12.2.2013)

• choze

Co to kurva... ?!(20.5.2009)

• - Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)

• - Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)