poster

Franklyn

 • Velká Británie

  Franklyn

 • Francie

  Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • m@rz
  ***

  První polovinu filmu mi těžce vrtalo hlavou, jak jsou asi ty světy propojeny. Druhá polovina už byla takové to spojování a rozuzlování. Konec už docela nuda. Ale mohlo to skončit jinak. Škoda. ________ A taky by mě víc bavilo, kdyby to bylo jen o tom fantasy světě, což jsem původně i očekával. Škoda (podruhé).(6.7.2009)

 • arachneuss
  ****

  Franklyn je jako skládání puzzle z rozdrobeného rohlíku. Začátek je chaotický, jeden z hrdinů vypadá jako kopie Rorschacha, Eva Green se z nevysvětlitelných důvodů snaží zabít a prolínání obou světů tomu tomu nasazuje korunu. Nevzdávejte ale naději, protože stejně jak platí pro puzzle, i zde začnou po čase všechny dílky pasovat dohromady a na povrch vyplyne precizně vymyšlený příběh, jehož pointa nutí k opakovanému shlédnutí. Uznávám, ta čtvrtá hvězda je spíše za překrásnou Evu než-li za dějovou propracovanost, ale i přesto vede film k zamyšlení, že možná právě v tomto momentu píše moje paralelní já na psacím stroji a za okny má místo Prahy temně gotické Meanwhile City...(20.4.2009)

 • dee-key
  ***

  Nečekaně dobré. Iluzorní svět plný náboženství je vtipný nápad a líbilo se mi řešení toho tmavého, skoro všemi stavebními prvky oplývajícího města. I ty komanda, kdyby neměly tak směšně veliké cylindry. Asi do tří čtvrtin filmu jsem si říkal, co je to za chujovinu, proč to do sebe nezapadá? Konec nebyl nakonec tak překvapivý a zaváněl plytkostí, ale dokázalo mě to udržet v napětí dost dlouho. Nadprůměr.(9.1.2015)

 • Crawler-D
  ***

  Trailer lhal dokonale.(26.7.2009)

 • Freemind
  ***

  Na debut slušné - a myslím si, že tento režisér nás ještě může překvapit. Přesto tomu schází určitá kompaktnost, vize a dopracovanost, takže bych se nebál, že tu máme nového génia.(4.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace