Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

Cervenak

Strašne otrepanú zápletku s nočnými morami z detstva, strašidelným domom, tajomným močiarom, duchom dievčatka a hľadaním súvislostí medzi tým všetkým zachraňuje zručné režisérske remeslo, ktoré dokonca vydoluje z tej hlušiny aj nejakú fungujúcu ľakačku. Gabrielle Anwar starne, ale je stále sympatická, takže jej odpustíte aj hereckú bezradnosť v emocionálnejších scénach. Veľkou diváckou dilemou je Forrest Whitaker. Na jednej strane je tradične výborný a vyťahuje film z bažiny podpriemeru, ale zároveň jeho postava z filmu odbúrava počiatočné slušné napätie - akonáhle hrdinku v strašidelnom dome stráži tento dobrácky čierny maco, už sa o ňu proste nebojíte, lebo je zjavne v dobrých rukách... ()

jefff

Bažina je stejná jako desítky a desítky podobně laděných duchařských hororů. Absolutně bez nových, neokoukaných nápadů, které by film něčím oddělily od ostatních. Nevím proč Barker chtěl tenhle film natočit, co ho k tomu vedlo...asi pouze sázel na jistotu. Je pravda, že díky krátké stopáži a docela sympatickému obsazení je Bažina koukatelná a nenudil jsem se. Ale, za pár týdnů už si na tenhle průměr průměrů ani navzpomenu. ()

EnneX

Průměrný snímek který by si zasloužil dvě hvězdy ale hraje je zde Forest Whitaker a díky němu dávám hvězdu navíc. Nechápu scénu, kdy v krámě prodavač umírá a ona jen kouká trošku zvláštní. Víc věcí, který mi nejdou na rozum, ale občasné scény stojí za pozornost. Nehrát tam Whitaker dal bych tak 40%, ale on to zvedá. ()

Tereza666

Nejlepší je o filmu nic nevědět, nedívat se na komentáře, hodnocení - prostě čekat co dostanete. A mě se to líbilo. Příjemná atmosféra, zajímavý nápad. Jedinou výhradu mám k hereckému obsazení - Gabrielle Anwar je šílená, škaredá nesympatická, blbě se xichtící vyschlina. Viděla jsem, líbilo se.. a vím, že už se asi nikdy nepodívám. ()

Campbell

Bohužel pro mě naprosto nefungující horor. Je pravda že prostředí bažiny bylo sympatické a mělo celkem dobrou atmosféru ale ted to horší. herci naprosto nehrají a ani mi nepřijde že by se snažily. Prostě jen odříkaj text a jdou do hajzlu. A ani celkem v jiných filmech obstojní herci moc neobstály. Lekačky či cokoliv u čeho bych se chtěl leknout nebo bát se nekoná, jediné co mě na tomhle hororu potěšilo byla ta atmosféra ale bohužel jsem nezaznamenal ani ždibet strachu či mrazení takže dost nuda. On i ten námět je neuvěřitelně otřepanej. Lehce podprůměrný film který mě nějak moc nebavil ale viděl jsem horší. Ale čekal jsem i o něco více. ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)