Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". *** ()

SOLOM.

Včera večer přišla volba na Bažinu a já se celkem těšil na další představení Gabrielle Anwar. Já mám tuhle herečku celkem rád a tak když už se objevila v duchařině, tak proč toho nevyužít. Sice mě zaráželo nízké hodnocení, ale tentokrát jsem zůstal nadmíru překvapený. Nejde sice o nějakou děsivou pecku, ale ani o průser hodný k zahození do močálu. Tvůrcům se místy podařilo navodit docela příjemnou atmosféru. Snové pasáže a hlavně úvodní přivítání Claire „domem“ sebou přinesly i kousek potřebného napětí a je jen škoda, že prostředek filmu byl trošku nudný. Asi nejvíce se mi líbila poslední třetina filmu, potřebná pomsta, rozuzlení zápletky, která je sice předvídatelná, ale určitě ne nezajímavá a solidní závěr. ()

Mortemiss

Každý máme své problémy, to že má někdo strašidelné sny, ze kterých mu občas rupne v bedně a ještě k tomu si jede na místo, kde ty jeho běsy vznikly, tomu se říká blbost. Nikdy by mě tam nikdo nedostal, už jen z toho důvodu, že se v okolí domu všichni ztrácí. Na druhou stranu je to film a ten musí být děsivý. Drkotající zuby, třepoucí se ruce, vytřeštěné oči, ústa dokořán, to vše jsem během tohoto filmu postrádala, ale tak snad někdy jindy :). ()

Cervenak

Strašne otrepanú zápletku s nočnými morami z detstva, strašidelným domom, tajomným močiarom, duchom dievčatka a hľadaním súvislostí medzi tým všetkým zachraňuje zručné režisérske remeslo, ktoré dokonca vydoluje z tej hlušiny aj nejakú fungujúcu ľakačku. Gabrielle Anwar starne, ale je stále sympatická, takže jej odpustíte aj hereckú bezradnosť v emocionálnejších scénach. Veľkou diváckou dilemou je Forrest Whitaker. Na jednej strane je tradične výborný a vyťahuje film z bažiny podpriemeru, ale zároveň jeho postava z filmu odbúrava počiatočné slušné napätie - akonáhle hrdinku v strašidelnom dome stráži tento dobrácky čierny maco, už sa o ňu proste nebojíte, lebo je zjavne v dobrých rukách... ()

djbarrel

Bez mučení se přiznám, že jsem si od filmu nic moc nesliboval. Nicméně první polovina se zdála být po duchařské stránce celkem povedená. Ne, že by se mi tak líbili efekty či masky, ale lekačky a atmosféra byla good. Ve druhé polovině film přitlačil na pilu, zrychlilo se tempo, ale myslím, že to bylo ke škodě. Triky se ukázali v celé své nahotě, a upřímně řečeno, nic moc. Vše bylo moc přehnané a jednoznačné. Bohužel si myslím, že druhá polovina film totálně zazdila. Navíc se mi hlavní hrdinka, opravdu, ale opravdu nelíbila a tak jsem se o ní ani nemohl bát. Suma sumárum, spíš podprůmněrná duchařina, která ovšem nenáročného diváka sice nijak extra nepotěší, ale ani neurazí. 40 % ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)