Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". *** ()

1860

tak tohle byl pokus o horor s atmosférou a silným příběhem.. atmosféra byl řidká jako ranní stolice po dlouhé společenské akci a když dojde na vyvrcholení a velkolepý závěr, vše vám najednou přestane dávat smysl a přijde absurdní, a kdyby ten domek nestál u bažiny, mohlo se to jmenovat úplně jinak.. ()

Flaxik

Nejčistší ze všech čistých průměrů, Gabriella hraje průměrně, scénář je průměrný (a mnohokrát omletý), ostatní postavy jsou průměrné, hudbu si nedokážu vybavit (takže asi taky průměrná), konečné rozuzlení jsem sice nečekal, ale bylo takové nějak průměrné, ani mě to nenaštvalo, ani nepotěšilo. I ten ghost dog Whitaker byl průměrný. Kdo film neviděl o nic nepřišel, kdo film viděl, žádný čas nepromarnil. ()

Tereza666

Nejlepší je o filmu nic nevědět, nedívat se na komentáře, hodnocení - prostě čekat co dostanete. A mě se to líbilo. Příjemná atmosféra, zajímavý nápad. Jedinou výhradu mám k hereckému obsazení - Gabrielle Anwar je šílená, škaredá nesympatická, blbě se xichtící vyschlina. Viděla jsem, líbilo se.. a vím, že už se asi nikdy nepodívám. ()

cariada

Solidní duchařina, o spisovatelce co jede na dovolenou kamsi na venkov či do malého města, jelikož má halušky , jenže přijede do míst, kde se vše ještě zhorší, a spomocí nákýho vyháneče duchů zjištuje, že už tam někdy byla a že se jí zjevuje něco z její minulosti. Poměrně dobře zpracované s pěknou atmosférou. Hlavní hrdinka je symatická a pěkná ženská, děj má poměrně zajímavé zvraty. A následná pointa je v celku překvapivá, oproti jným duchařinám. ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)

Časové pásmo bylo změněno