REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

Cedr

Instant cult classic. Naprosto dokonalý film. Vizuálně skvělé, maximálně stylové a neskutečně chytlavé. ()

Doudis19

V dnešní době remaků, prequelů a celkové tvůrčí nemohoucnosti filmařů se podobný pokus o něco neobvyklého cenní dvakrát. Lehce nedotažená, avšak neodolatelně chytlavá šílenost spojuje muzikál s hororovými prvky na pozadí až románového a přesto zajímavého příběhu, zasazeného do post-apokalyptického prostředí legální exekuce orgánů. Potěší konfrontace světoznámé operní pěvkyně Sarah Brightman s neméně známou miliardářkou Paris Hilton, a především úžasný zpěv Anthonyho Heada alias "Gilese" z Buffy. Repo dovedlo filmový muzikál až na samou hranici bizarnosti. ()

cocrHeLL

Nesnáším muzikály, nesnáším Paris Hiltonovic, miluji Repo!.... Řečeno trochu s nadsázkou, bo hudba mi ve většině nesedla, tak opravdu nevím, jak hodnotit! ()

Mr.Ripley

Natolik šílené, že aby si jej divák užil, potřeboval by pár promile v žílách. Z úcty k soundtracku a obsazení raději nehodnotím. ()

JimmyII

Nepopsatelný úlet, který posílá žánr muzikálů do úplně nového světla. Festival krve, vtipu, ženských a pěkných písniček v opravdu zajímavém sci-fi hávu se prostě musí vidět. Jen mi přišlo, že film se občas snaží tvářit skoro i vážně, což mi tam nějak nesedělo. ()

LordSnape

Po stránce tvůrčí bych rád vyzdvihnul film, hlavně tedy kulisy a kostýmy. Ty krásně tvoří pseudo-gothickou vizi budoucnosti, která se neštítí ani krve a vnitřností. Na straně druhé je tu však muzikál a jeho strašné skladby s hudbou, která je příliš potichu a herci, kteří prostě neumí zpívat. Texty jim vůbec nelezou z huby a povětšinou jsou o naprostém hovně. Repo jako muzikál totálně propadl a je to škoda. ()

Raven0

Mix ema, muzikálu, hororu, rocku, nu-metalu a já nevím čeho všeho ještě... Ale proč ne? Ono to vcelku funguje a je to i sranda. Scénář sice není kdo ví jak vypilovaný... Režisér si podle mne ukousl větší sousto než na které stačil... Přesto po dlouhé době originální americký film. Alespoň pokud jde o ty pokleslejší žánry... ()

Tomasso001

Asi se mi ten film netrefil moc do vkusu, kromě konce ani do hudebního... Proložené komiksy jsou zajímavé, ale celé mi to k sobě moc nesedí a konec je docela trapný, škoda nápad a atmosféra místy byla ()

ywo666

Úchvatná vec. Niektoré scény sa mi ešte dolho vynárali v hlave. Hudba dobrá. Nápad výborný. Repo skvelý. Paris ani nehrala len bola sama sebou. Bousman to zvládol na jednotku. Keby songy ešte o niečo viac ťahali do metalu a eliminovali sa niektoré hluché miesta mohli byť kľudne 5*. Takto to vidím na 85%. A nechápem ako mohli s takým rozpočtom spraviť taký úchvatný vizuál. Bravo! Viac takých hudobných filmov, ktoré myslia aj na fanúšikov drsnejšej hudby a pojatia filmáriny. ()

uiu

Na tenhle film ještě není svět připraven. "Horor", ve kterém se zpívá (on to ani není tak horor, vyřezávání vnitřností zaživa je zde bráno jako nutný fakt při nesplacení dluhu za daný orgán). Jediné mínus je podle mě to, že se zpívá neustále. Postavy normálně promluví asi 3 věty za celý film, jinak se vyjadřují zpěvem, takže nenajdete žádnou chytlavou písničku (některé se ani nerýmují a postavy jen zpěvným hlasem mluví). To je velká škoda, v porovnání s Moulin Rouge, Sweeney Toddem nebo i Carmen HipHoperou. A právě alespoň jedna chytlavá (možná i trochu komerční) písnička by tomuto filmu pomohla, aby se vyhrabal z hrobu, který si sám vykopal. Největší hvězdou je pro mě Anthony Head, který umí všechny své texty náležitě podat a zpěv si užít a naprosto zastínil hlavní postavu své emo dcerušky, která mě ve filmu spíše iritovala. Dokonce tu hraje i Paris Hilton, ale věřte, že jí asi poprvé v životě role sedla a nijak celkovému filmu neškodí (což se nedá říct o jiných filmech, ve kterých hraje byť i štěk). Co se mi na filmu líbilo nejvíce byla samotná myšlenka vnímání budoucnosti, kdy jsou plastické operace módním hitem a lidé se zadlužují za nová srdce nebo ledviny. Lidé jsou závislí na tom, aby vypadali lépe a lépe, až ztratí pojem o hranici krásy a nestvůrnosti. ()

Yoshimitsu

Muzikály mě nikdy moc nebraly, ale některé songy byly hodně chytlavé až mi naskakovala husí kůže a do toho ta originální brutalita pěkně zapadala. Dávám 60% ()

VasaX

No, podle propagace, jakou Repo má, bych si při cestě do kina vybral raději něco jiného, do čeho vrazím drahý peníz za vstupenku. Ale když jsem měl tu možnost se na to kouknout zadarmo, tak jsem si nic nesliboval. A jaké celkem příjemné překvapení. Nevím jestli z toho bude někdy něco kultovního, ale špatné to rozhodně není. Když to člověk bere spíš jako komornější záležitost a ne megafilm, tak se u toho trápit nebude. Obsazení je celkem zajímavé a neokoukané, provedení je dost "goth" na můj vkus, ale tady se to celkem hodilo do krámu. Co se atmosféry týče - zavonělo mi to trochu Burtonem, ale opravdu jen decentně a rozhodně nechci srovnávat (abych mistra neurazil). Za to že mi ani moc nevadila muzikálnost, i přes to že tenhle žánr moc nemusím a musí ho přebít jiné kladné stránky filmu, abych to zkousl, a alespoň částečnou originálnost, přidám k celkovému hodnocení ještě jednu hvězdičku a tradičně bych přidal jednu za to, že jsem se nenudil po celý film...ale to bych byl už na pěti, a tak vysoko Repo nesahá, ve svém žánru určitě ne. ()

Antek

Téměř nestravitelný guláš od režiséra několikera dílů filmové série SAW dokazuje, že máme co dělat s opravdu porouchanou duší. Nesmyslná sleď EMO písniček a vyhřezlých střev, která se sice snaží (prvoplánově) zaujmout, ale jejíž síla se míjí účinkem. Příběh neexistuje, herci se potací od jednoho bodu k druhému a nikdo nechápe, co tím chtěl básník říct. Zmatek nad zmatek. A otázka na závěr. Kdyby jste byli přítomni na scéně popravy sériového vraha malých dětí a on by se v závěru pustil do srdcervoucí árie, že všechny ty děti zabil z lásky a "pusťte mě domů". Taky by se Vám to líbilo? ()

yeniczek

Tak úchylná a stylová záležitost, že si vás to musí buď získat a nebo to ani nedokoukáte.. 7/10 Já jsem první případ. Musím ještě pochválit spoustu hodně povedených a chytlavých hudebních čísel. Konečně muzikál, který se od ostatních liší a nechce se zavděčit každému. ()

drake31

Darren Lynn Bousman nie je zrovna typickým tvorcom, a jeho Repo! The Genetic Opera nie je zas typickým muzikálom. Je to bizarné, je to šialené, je to krásne potemnelé. Vizuálizácia dodáva zvláštne čaro, a všadeprítomné orgány zas prinášajú nezvyklé prostredie na spievanie a strúhanie rôznych choreografií. Hudba je časť celku, ktorá si špeciálne vyžaduje pozornosť. Jednotlivé piesne sú proste úžasné, počúvať celý soundtrack je blahom. Ešte teraz sa prichytím že si pospevujem songy, bodaj by nie, zvykol som to počúvať 24/7 a slová s melódiami mám vyryté v pamäti, a verím že tam dlho ostanú. Postavy tu sa vyznačujú značnou dávkou bizarnosti, a herci naprosto vystihovali to čo mali (dokonca aj Paris sa mi tu páčila). Repo! The Genetic Opera je jednou z najväčších srdcoviek akú mám, a aj po skoro štyroch rokoch od prvého videnia a ďalších 50+ projekciách mám len pekné spomienky. D.L. Bousman týmto filmom naštartoval moju náklonnosť k muzikálom a vytvoril tak jeden z (pre mňa) najdokonalejších diel filmového umenia. Edit: 05.03.2013. ()

Wendy

Komiksové vložky nebyly špatné, Tony Head válí a pár písní stálo za to. To je však to nejlepší, co o tomhle filmu můžu říct. ()

Brain-D

Ze začátku jsem myslel, že je to sranec. Ale ono mě to i přes tu svou stupiditu a dějovou jednoduchost chytlo. Zhruba polovina písniček je skvělá, vizuál je hezký a krve tak akorát. ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány