REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

ilemas

Těžko hodnotit tenhle film. Dal bych odpad i plný počet. Po filmové stránce mně to moc nezaujalo, tváří se to jak inscenace nebo tv hra a je to takové dost úchylné,ikdyž vizuálně dost dobré ale hudba mě oslovila a k plnému počtu scházel snad jen zvuk v dts. Taky mě dost vadil komiks a na závěr scházelo nějaké velké (hudební) finále, ale nakonec celkový dojem byl dokonalý. I herci byli dobře vybraní a ani Paris Hilton, kterou přímo nesnáším, mě tady nevadila. Pro mě jako muzikál vynikající. ()

kagemush

,, Haló ,tati kde jsi?" ,,U jednoho pacienta,miláčku." ,,Aha, a jak to s ním vypadá?" ,,Dost špatně,zřejmě to nepřežije!!!!!!" Dávám plnej počet,i přesto,že se nemůžu zbavit dojmu z řekněme ne úplně využitého potenciálu co tohle dílko má. (u obdobných počinů-třeba hravějších Rocky Horror Picture Show,nebo stejně temného Sweeney Todd,či srandičky Malý Krámek Hrůz-kdy jsem si říkal ,že o moc lepší to už být nemůže,tak tady mě to párkrát napadlo) -Ale co,za tu porci nápadů,odvahy,hudby,nádherný atmosféry (která nepoleví ani na vteřinu) a za to že Paris už zase ztratila tvář-90% ()

honajz2

Jako vizuálně je to fakt skvělé, o tom není pochyb, ale to všechno ostatní, no... Já vůl si myslel, že tam bude maximálně tak 5 písní a jinak to bude normální film, ale ne, nakonec to celé byl muzikál, kde se neustále zpívá a za celý film zazní asi 30 písní. Tím pádem to na nich dost stojí. Jenže mě za celý film zaujaly asi tak 3 a že by se mi nějaká fakt líbila a chtěl bych si ji pouštět pořád znova, to se mi tady nestalo. A navzdory tomu jak to vizuálně skvěle vypadá mě to zajímalo jenom v první polovině, ta druhá mi přišla neskutečně nudná, svým neustálým zpíváním dost otravná a až nekonečná, navíc jsem to u ní asi dvakrát zalomil, protože mě to prostě vůbec nebavilo. Navíc ty písně nejsou ani pořádně písně, když tu většinou postavy jen do hudby recitují (většinou navíc dost banální) texty a ani děj mě nedokázal zaujmout, protože kromě samotného nápadu ani tak nepřinesl nic, kvůli čemu by mě zajímal. A bůhvíjak ujeté mi to nepřišlo ani náhodou. Sice jsem se na tenhle film chystal několik let, ale ve finále šel nakonec úplně mimo mě. Slabé 2* ()

M.i.k.e

pro mě osobně celkem příjemné překvapení...čekal sem nekoukatelnou bizarní ujetost a dostal sem koukatelnou bizarní ujetost...jakožto fandovi komiksových filmů se mi hodně líbila vizuální stránka stylizovaná pravě do komiksu a ač nejsem zrovna metalista a rocker i hudba se mi tady vcelku líbila (hlavně duet Sary Brightman s Alexou Vega) a rozhodně mi tady seděla/vadila mnohem méně než třebas ve Sweeney Toddovi... ()

SallyZen

Absolutně nudné, bez pořádné atmosféry s nesympatickým obsazením krom Ogreho a Moseley. Jediné, co se mi líbilo byla občas skvěle poskládaná hudba, ale taky to nebylo vždy. Někdy se tam vůbec zpěv nehodil. Prostě a jednoduše mě to nezaujalo a nepotřebuju to už vidět. 20% ()

Lischai

Skvělý gothic-punkový vizuál, který bych v osmnácti nadevše miloval, ale hudebně je to velké meh. Rockové opery s edgy tématy od Arjena Lucassena (Human Equation, Theory of Everything) nebo Paula Shapera (New Albion Radio Hour) jsou zajímavější příběhem, muzikou i zpěvem, a tohle vedle nich vypadá jako nuzný příbuzný. Filmové obrázky k tomu jsou sice dobrý, ale ne tak, aby ty většinou nezáživné a místy otřesně zazpívané písničky utáhly. Čest pár výjimkám. A jak jsem se nedávno dozvěděl, sexy Zdunich je prý navíc metoo příšera. ()

Nautila

Při prvním puštění jsem si říkala-"Kriste, hroznej zpěv! Hrozný písničky! Ou, co ta -chovánímjakotřináctiletá- hloupá hlavní hrdinka! Jej, tady se někdo snažil gothiky opít rohlíkem!" atd. atd...Přesto mě cosi přinutilo pustit si to podruhé...a pak potřetí...Je to zkrátka chytlavé, naschvál praštěně "cool" a hlavně vizuál je šílený a nádherný. Pořád je to demence, ale fajn demence. ()

Mefistofelle

Snažila jsem se tomu ubránit, ale nejde to - něco mě nutí to pořád srovnávat s The Rocky Horror Picture Show. Hlavní rozdíl je ten, že Repo je mnohem temnější, vážnější a písně jsou stylem úplně někde jinde. Spojujícím prvkem je naopak silný důraz na vizuální stránku, což je ovšem něco, co se dá u muzikálu takřka na 100% očekávat. K Repu řeknu tolik, že i když mě to vizuálně i hudebně docela bavilo (po hudební stránce je to jednoznačně lepší než Rocky Horror ... ), s plynulostí děje je to občas dost na štíru. Někdy se to zkrátka seká na místě a ne a ne se pohnout vpřed. Takových momentů ovšem nebylo naštěstí tolik, aby mě to donutilo pochybovat o 4*, které tomu nakonec dávám. P.S.: Přítomnost Niveka Ogra v roli jednoho z magnátových synů mě opravdu moc potěšila! ()

Andre3000

Je to opravdové porušení stereotypu. Jenže chvílemi mě to moc nebavilo, takže proto nedávám nadprůměr. Za shlédnutí ovšem určitě stojí. Podobné filmy by se měli točit častěji. ()

campix

Hned od první animované sekvence je vidět, kde vzali autoři filmu RepoMan s Judem Lawem v hlavní roli inspiraci. Ano bylo to zde v nenápadném, ale stylovém muzikálovém snímku Repo: Genetická opera. A právě animované sekvence jsou osvěžujícím prvkem, který nijak nerozmělňuje tempo a jen napomáhá při vyprávění nepříliš složitého příběhu. Samozřejmě je film založen na hudební stránce a musím říci, že některé písničky jsou opravdu chytlavé a jediný kdo to vše kazí je snad jen Paris Hilton, které jsem ale její obličejový fail velmi přál. Z neokoukaných herců mě zaujal především Anthony Head a také Alexa Vega ve které jsem dlouho nemohl poznat tu copatou holku ze Spy Kids. Takže příjemná a velmi zajímavá oddechovka. ()

c.tucker

Velmi zjímavý muzikál. Občas chvílemi nudný, ale dosti úchylný. Hudba se mi líbila moc a herci byli dobří. Pro mě obrovským plusem byl vkládaný komiks. Je to ujetost, ale pobavý a dokáže zaujmout. ()

Ruuzha

Nevím jakým přívlastkem bych mohl tento film počastovat. Každopádně Repo je něco ojedinělého, dosud nevídaného a absolutně bizarního. Tento gotický muzikál s pro mě lehkým nádechem steampunku někoho nadchne a někoho pohorší. Mě nadchl. Překousl jsem dokonce i účast Paris Hilton, která se nakonec ukázala jako poměrně schopná ve své roli. Celkem tuctové Alexe Vega tento černovlasý styl taky moc slušel, takže po stránce herecké jsem byl spokojený. Tentokrát nepůjdu s průměrem a dávám 4 hvězdy. Bylo to...divné ale tak nějak hezky divné... ()

blitzer

"Be healed!" Muzikály obvykle nevyhledávám, ale tady se prostě nedalo odolat. Dekadentní prostředí připomínající mix Burtona a Saw a do toho hrající (povětšinou) rocková muzika dává dohromady obzvláště pikantní kombinaci. Originální a stylovou. Sice mi nejednou přišlo, že verše-neverše trochu drhnou, ale vem to čert (nebo Repoman). PS: Paris definitivně ztratila tvář :-) ()

WolfR

Repo je výstřední vizuální libůstka. Je pořádně ujetá, je to vlastně velmi rozporuplný film. Mě se líbí zejména ta stylizace a celý ten svět je skvěle vymyšlen. Nicméně je to muzikál a ty písničky tam nebyli až tak úplně ono, 3 hvězdy. ()

Kolikokoli

Asi takhle: 1. zhlédnutí: meh, tak na 3 hvězdičky možná; 2. zhlédnutí: hm, ok, tak jsem byla asi trochu kritická, 4 hvězdičky; 3. zhlédnutí: PROČ JDE DÁT JEN 5 HVĚZDIČEK JESUS CHRIST? Konečně pořádný nástupce Rocky Horrora. ()

smrt.ka

Když jsem asi rok před premiérou zjistila, že se něco chystá, že to něco bude hororový muzikál s Ogrem a Paris a Sarah... a že to něco bude nějak souviset s orgány a nepříliš šetrným zacházením s lidmi, řekla jsem: bude to něco mezi absolutní kravinou a geniálním dílem. A dnes z toho mám přesně takový pocit, i když od geniality to má bohužel trošku dál, než jsem předpovídala. Hudba se mi líbila, i když to sem tam drhlo, ale mělo to grády; napsat kvalitní muzikálovou hudbu není nic lehkého, a já obdivuji, že zde dokázali tvůrci vyjádřit hodně z příběhu i vtvextech. Námět filmu se mi také líbil, i když zrovna takhle "orientovaná" nejsem. Celkový příběh byl už slabší, některé věci nedotáhnuté do konce a také mi vadila přílišná přestylizovanost, strojenost a nepřirozenost (tím nemyslím zápletku nebo to, že všichni byli oblečení a vypadali stejně, ale mám na mysli dialogy, chování a nepříliš dobře vykreslené charaktery = rozdíly mezi jednotlivými). Přes to dávám čtyři h., proč? Tak zaprvé kvůli odvaze, pestrému, i když možná trochu "populistickému" hereckému obsazení a také proto, že přibyl další kousek do žánru, který jsem si vyhradila sama - netradiční muzikál. Především dávám vysoké hodnocení ovšem proto, že ten film v sobě onu genialitu, o které jsem mluvila na začátku, určitě má, i když není tak snadno rozeznatelná (bohužel) - mám na mysli už větu na začátku "v nedaleké budoucnosti", jež nám dává jasné varování - není nemožné, že nás nečeká alespoň vzdáleně podobný osud. Další geniální metaforou je Paris za mikrofonem a její problém s odchlipující se tváří - to je dle mého jasný odkaz k šoubyznisu. A dále například ony ironické zprávy o tom, jak je moderní nechat se chirurgem skalpovat - parodie na média, společnost, módu atd., a takových podtextů tam vidím mnohem více. Ve skutečnosti tento film vnímám jako schválně natčenou absurdní kravinu, pod jejíž slupkou můžeme nalézt hořký humor a povzdechy nad současnou společností. A pokud je společnost hořké kritiky hodna (což myslím určitě je), pak tento film má svůj smysl. ()

SoolenJV

Bizarní, vizuálně místy zajímavé, zábavná komiksová stylizace. Ale naprosto pitomý příběh a songy, které by byly mnohem lepší, kdyby je zpívali lepší zpěváci. Pokus o vytvoření novodobé Rocky Horror Picture Show naštěstí nevyšel. ()

Deyw

prvni horor movie ktery je pojmuto jako muzikal..nesnasim to..vetsinou sou to kraviny..ale tady tvle dobry songy a uteklo to..kdybych na to na voyu nenarazil tak si to nikdy nepustim ale kdyz uz si to platim..tak sem to pustil a dobry songy no..jinak hovno..ale odvaha ze neco takovyho natocil! dam mu dve hvezdy hajzlovi ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány