poster

Prach času

 • francouzský

  La Poussière du temps

 • ruský

  Пыль времени

 • italský

  La polvere del tempo

 • řecký

  Trilogia II: I skoni tou hronou

 • řecký

  Skoni tou hronou, I

 • slovenský

  Prach času

 • anglický

  Dust of Time, The

Drama

Řecko / Itálie / Francie / Rusko, 2008, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  **

  Neživotné umění. Řím, Kazachstán, Berlín, Sibiř, Amerika, Kanada, přítomnost, minulost, minulost částečně jako vzpomínky i jejich filmový záznam. Po chvíli mi přestávalo dávat smysl, kde a kdy to vlastně jsem. O minulosti jsem si myslel, že tam lidé mluví tak strašlivě šroubovaně a pateticky, protože hlavní hrdina natočil špatný film. Pak jsem si všiml, že i v přítomnosti lidé vypouštějí věty, které si určitě museli připravovat aspoň týden předem. Doplňte si tunu klišé a spoustu známých symbolů a budete mít obrázek kompletní. Občas to bylo tak neskutečné, že mi nestačilo jen kroutit hlavou a obracet oči v sloup, ale hlasitě jsem se zasmál. Jak říkám, umění!(6.10.2012)

 • Rosomak
  **

  V jednotlivých scénách inspirativní ale v celku to prostě nefunguje. Angelopoulos zašel svým "artistním" stylem až za zdravou mez, kdy je každý obraz příliš chtěný a příliš nereálný, aby dovedl diváka k nějakému vyššímu zážitku... A navíc vypráví tak chaoticky, že se v tom orientovat, zabere hodně, hodně práce. Více v recenzi na indiefilm.cz.(27.3.2009)

 • blackJag
  ***

  Jeden film Theodorose Angelopoulose už jsem viděl, Odysseovu cestu - nahrál jsem si ji kdysi z ČT2 protože v tom hrál Harvey Keitel - a musel jsem to dát na několik etap. Tento film je naštěstí "jen" dvouhodinový, zato jde o stejně poctivou artovku, které rozložení do několika částí mohlo pomoci k lepšímu vstřebání ze strany diváka. Takže zatím co v Odysseově cestě před lety uvízl v mlze, úzkosti a časozpytném prostoru Harvey Keitel, tentokrát to zbylo na Willema Dafoe a z pozice hereckého výkonu není potřeba u něho i ostatních (hodně dobrý Bruno Ganz) cokoliv vytýkat. Atmosféra utýrané rozvláčnosti je ale na hraně mezi zajímavým a nudným a to potom nepomáhá ani režisérova schopnost zinscenovat obyčejnou davovou scénu, tak bezchybně zalidněnou, že je to až vyjimečné (srocení davu při ohlášení Stalinova úmrtí, výšlap po dlouhých schodech - mimoděčně připomínající pochod španělských vojáků džunglí v Aguirre, hněv Boží, ...). Hudba: Eleni Karaindrou. 60%(6.6.2009)

 • Lyncha
  **

  Ony zmiňované nejdůležitější události 20. století jsou často jen naznačené jednou větou, stejně jako vzásadě i všechno ostatní. Těžko říct, o čem ten film vlastně je. Přechody mezi časovými rovinami jsou řešeny zajímavým způsobem, místy až Lynchovským, ale tím je příděl zajímavosti vyčerpán. Za celý život jsem z kina odešla jen ze dvou filmů, ale tenhle se málem stal třetím. Nebudu raději ani počítat, kolikrát jsem se dívala zívajíc na hodinky, kdy to konečně skončí.(28.3.2009)

 • patrikus

  Skvělá hudba od světoznámé řecké skladatelky Eleni !! ♪♫(25.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace