Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Nick Tow

Prípadných "castanedovcov" môže titul filmu naplniť očakávaním zážitku podobného tripu. Tak v tomto smere si nechajte zájsť chuť: toto sú skôr "houbičky s octem" než "lysohlávkový" výlet do vesmíru. Nič na tomto dielku vyslovene neuráža, ale ani nenadchne, schéma vyvražďovačky je natoľko priehľadná a odhadnuteľná, ako keby vám ktosi rozprával dvadsať rokov starý fór, inovovaný akurát tak zmenou mien a kulís. P.S. Ak si zvyknete počas horrorov šľahnúť niečo na povzbudenie, pridajte si k tým mojim dvom pokojne aj tretiu hviezdičku. ()

Skrk

Tak toto bylo hodně špatné. Sice je pravdou, že jsem od filmu nic neočekával, ale toto? Dementní "horor", kde se vyskytují absolutně nelekací lekačky...a to, že ta dívka snědla jedovatou houbičku a místo smrti jí čekalo vidění do budoucnosti? Tak tohle jsem nežral. A ten konec byl taky jasný, ne vždycky to tak vypadalo, ale byl... 1* za tu atmosféru. ()

corpsy

Režisér sa teda vie obracať. Vytvoril hutnú atmosféru, ktorú umocňujú výborné lokácie a skvelá kamera. Čo však z toho, keď natočil psychokotinu, kde neviete kde je sever a kde juh. Takže neostáva nič iné, len dať si nejakú tu ,,houbičku,, ( teda po slovensky francuzáka ) a pokračovať v posteli ( alebo tam, kde práve ste ). ()

fcreading

Priemerný horor o priemernomˇrežisérovi. Paddy Breathnach natočil niečo čo sa len ťažko dá rovnať hororu. Atmosféra tu občas je ale niekedy to vyzerá ako o zhúlených debilov ktorý sa nahúlia a potom majú nejaké halucinácie a zdajú sa im veci ktoré si len myslia pretože celý čas tu zabija žena a nie nejaký prízrak. Koniec mi prišiel dosť dobrý ale tento horor prekypuje v niektorých scénach úboho až stoho bolí hlava. 60 percent. ()

frashmaker

Jsem vášnivý houbař a jakékoliv filmy o houbách si nesmírně užívám, i když jsou trošku ulítlé jako tento. Komu se líbí takovýto film, tak mu doporučím knihu: Odvrácená strana měsíce od Martina Sutera. Ta by se měla taky zfilmovat. Při téhle povedené magořině se pravděpodobně nebudete bát, ale určitě se párkrát leknete a určitě si příště dáte pozor, až půjdete do lesa, zda nesbíráte zrovna nějakou houbičku, která vás dostanou na cestu dalekou předalekou, na cestu, ze které není návratu. ()

TomX2 odpad!

Tento film zo srdca nenávidím a iné hodnotenie ako odpad! nedám ani náhodou! V podstate to môžem nazvať aj najhorším hororom (ak nepočítam Oči šialenstva, ktorý som vypol už v prvej scéne), ktorý som kedy videl. Je to čisto len z môjho subjektívneho pohľadu a tak chápte, že ak sa film páčil vám, nemusí sa páčiť mne, no: Vo filme som nezaregistroval nič, vôbec nič, za čo by som mu mal dať jediný bod - hrozné tu je všetko - od hercov, cez scenár až po scénografiu, výpravu a.. jednoducho všetko. Film pôsobí tak, ako by horory pôsobiť nemali: nudí od prvej minúty po tú poslednú a to najdôležitejšie - nechá vás uspávať . Filmu som dal šancí už mnoho a zo zvedavosti som si ho pustil asi 10-krát, no stále som sa vrátil k tomu, ako pri každom poslednom pozretí - hlbokému spánku . Ďakujem vám, Huby, ďakujem za všetok ten premárnený čas. Toto som nezažil ani pri Žene v Čiernom. ()

blackrain

Já už se začínám bát toho, když si v textu od dostribotora přečtu, že se tam bude vyskytovat partička amerických teenagerů. Pomaličku se mi v hlavě rozblikává varovná kontrolka. Zřejmě to bude tou profláknutou šablonovitostí. Proto se snažím hledat něco alespoň trochu originálního. V tomto případě jsou orginální snad je ty zmiňované houbičky, se kterými si ti Amíci chtěli užít. Celkem ztráta času. ()

K.I.N.G.

Parta mladých lidí má v lese "halušky" a kdo to odnese nejvíc?!? Zase chudák divák. Je to nuda, ale pokud se rozdíváte, zkuste to vydržet a počkejte si na závěr, ten je docela povedený. ()

Remedy

Obstojná žánrovka zasazená do dalekých irských lesů, ze kterých by měl staženou prdel nejspíš i samotný Rumcajs. Do popředí zde skutečně vystupuje atmostéra zamlžených a nepřístupných lesů, která pozvedává celkovou úroveň do lepšího žánrového průměru. Ten epileptický střih tomu bohužel škodí a většina postav je povětšinou naprosto dementní (zábavně jen zřídkakdy). Palec hore za podělanou krávu, co mluví a dokáže popřát "měj se pěkně" :) [55%] ()

beran-ek

Pěkný obal.. toť vše =D ..byla tu snaha oněco.. jako např. zamotání děje.. ale jediný co mě zaujalo v tomhle filmu byli slídičové =D (pár si jede užít do lesa, slídič přijde.. zaklepe na okýnko.. ona ho otevře a udělá mu to pusou) ()

AlistairMir

Možná že kdybych si pár houbiček dal, tak z toho budu hotovej, ale bohužel zklamu Vás. Houbičky neberu, takže jsem to viděl zcela při smyslech a halušky jsem nechal na hercích. Těm hrabalo solidně, ale to je asi tak všechno. Napínavé scény se se mnou minuly, takže jsem neviděl ani jednu a nejzajímavější věc, co jsem se dozvěděl, byla ta, že jedna dívka (nebudu jmenovat která to se nedělá) asijského původu (Ona tam byla jen jedna asiatka? Jejda...) chvilka napětí...prdí ze spaní. Paráda to jsem fakt strašně moc potřeboval vědět. Takže doporučuji tuto "duchařinu" vynechat, jelikož lehce zapáchá až oči slzí... ()

stuntmanMIKE odpad!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaachjo.... asi jeden z najblbsich hororov ake som v zivote videl... a potom sa divite ze drogy maju taku zlu reklamu... hroza hrozovita a este aj kurevsky nizkorozpoctova... ()

honajz2

Další z filmů, co jsem chtěl vidět jako malý.A tentokrát to byl výběr celkem blbý. Parta teenagerů jede do Irska zfetovat se houbičkama... Už tady mám problém, ale i tak jsem tomu chtěl dát šanci. A ono se stalo, čeho jsem se bál - hlavní hrdinové jsou všichni nesympatický idioti, co se jedou zfetovat a já jim mám fandit? Film mi k tomu ani nedal příležitost. A když už tam dojde k nějaké akci, všichni tam pak až do konce filmu vypatlaně pobíhají po lese. Já jsem doufal, že si aspoň užiju u těch halucinancí, ale asi na dvě tu jsou všechny dost slabé a nezajímavé, ostatně jako celý tenhle film. Konec už to pak moc nezachrání. Hm, a to jsem doufal v něco lepšího, než jak to zní, a ono to bylo ještě horší... V poslední době mám na horory docela smůlu. 1* ()

Martin741

Scenak k filmu Houbicky je uplne zdegenerovany, Ved taky scenar napise absolvent pomocnej osobitnej skoly za 10 min. Irske sychrave a zahmlhene lesy az prilis pripominaju Blair Witch, k tomu par predstav/halusieK/zmatenych vizii, ktore pochadzaju z miestnych hub. Herci a herecky zabudnutelni hned po dopozerani filmu, no a niektore pasaze ma poriadne nudili. 20 % ()

Jino

No teda jako daloby se říct, že začátek je docela slibně rozjetý. Bohužel jak přijou na řadu ty houbičky a to co se děje těm lidem po první vraždě, je jen patos, který navíc podtrhuje nečekaný, ale o to dementní konec. Bohužel 40% ()

Flaxik

Čekal jsem bídu ale navzdory místním převážně negativním hodnocením musím říct, že tento horor patří mezi lepší průměr oproti jiným vyvražďovačkám. Nápad to byl určitě zajímavý, ale jako mraky jiných hororů i tenhle dojel na naprosto odfláklý scénář. Kamera povedená, prostředí moc prima, ostatní věci už nic moc (chalupa místních podivínů, psychiatrická léčebna...no sorry, to bych čekal od amíků). Herci průměrní, ale kdyby ten děj byl trošku propracovanější, snáze bych jim odpustil :-). Asi jsem poměrně tupý, ale závěr jsem opravdu neodhadl, myslel jsem že to skončí dvěma různými způsoby, ale byl to ten třetí :-) za což dávám první hvězdu. Druhou za super prostředí a to že jsem neměl chuť to vypnout, ale opravdu to dodívat jak to dopadne. A třetí samozřejmě za tu krávu, to byla super haluze :-) ()