Absolventka pedagogického institutu se chce za každou cenu provdat, aby získala trvalé pražské bydliště. Její náhodný partner přistoupí na podmínku brzkého rozvodu... (oficiální text distributora)

FOCKE_WULF

Perfektní šedesátková atmosféra, která vlastně nejde slovy moc popsat, tou náladou mi to připomnělo Godardovo U konce s dechem nebo francouzské Nebezpečné známosti, takže jestli máte rádi filmy z týhle doby, černobílý a krapet lízlý jazzem, tak šup s tim do přehrávače :-) ()

rivah

Jednoduchý scénář i herecké výkony v duchu nové vlny. Ale umělecká kvalita poněkud pokulhává.(50%) ()

Rattlehead

Krásný snímek, jedna z mnoho novovlnných filmových "perliček na dně". Pochválit se dá všechno - od herců, přes jazzovou hudbu, scénář a režii Pavla Kohouta až po lahůdkovou kameru Josefa Illíka (ten si navíc zahrál jednoho z uniformovaných svědků na svatbě). Asistenty kamery byli Jaroslav Kučera a Emil Sirotek. ()

Amonasr

Pavel Kohout se zde překvapivě předvedl nejen jako výborný dramatik a scénárista, ale i jako zdatný režisér. Snímek je zajímavou psychologickou sondou do vývoje postav v příběhu, který se nenápadně rozvine do dramaticky závažné podoby z poměrně nevinné souhry náhod.  Kromě dobře vygradované a v závěru až strhující zápletky na diváka z filmu dýchne neopakovatelná atmosféra 60. let, kdy čs. kinematografie již zdatně dokázala držet krok s těmi nejlepšími evropskými. Ani poněkud prkenný "neherecký" výkon (s výjimkou vyděračské rozchodové scény v karlovarském hotelu) Michaela Junáška snímku  nějak neublížil, ba mu svým způsobem možná dodal na civilní přesvědčivosti. Tento snímek bych neváhal plnohodnotně zařadit do tzv. nové čs. filmové vlny.  Pavel Kohout už evidentně vyrostl ze svých původních svazáckých střevíčků a předznamenával tak již i svůj další osud. ()

Pitryx odpad!

Tak hned při úvodních titulcích jsem musel přeskakovat, protože ty pazvuky někým nazývané hudbou se nedaly poslouchat. Film jim byl podobný. Nezajímavý, nudný s neustálým kecáním. Bylo to pořád o jednom, herci nesympatičtí, prostě odpad. Divím se, že jsem to dal do konce. ()

pOne

Výborně natočený reálný příběh s pěknými dialogy a povedeným koncem. Závěrečná scéna "mezi dveřmi" se povedla a rozhodla o plném hodnocení. Spolu s uvedením ve 21:9 širokoúhlém formátu, začež patří díky TV Barrandov. Celý příběh mi přišel dostatečně nadčasový. ()

baxz

Zajímavý a dobrý film z reality všedního života 60tých let, obohacen kvalitními hereckými výkony všech hlavních postav M.Drahokoupilové, M.Junáška a R.Brzobohatýho, který si vozí po Praze zadek v Jeppu Willysu M38. Navíc báječný F.Němec ve vedlejší roli parťáka. Prostě dobrý pokoukání až do konce. ()

Sunwise

Z mého pohledu člověka, který 60. léta nezažil, tak trochu úsměvný film, který je ale svou myšlenkou - co všechno jsme ochotni udělat, jak iracionálně jednat kvůli milovanému člověku - dokonce se provdat za někoho jiného - aktuální i dnes. Bavily mě dobové záběry, oblečení, účesy, líbili se mi oba herci v hlavních rolích, ale místy jsem se trochu nudila a měla pocit, že už se nic dalšího nestane. Lepší trojka. ()

evangelik

Přišlo mi to celý takový "divný". Asi to tak v minulosti bylo, že byl problém se přihlásit k trvalému pobytu, kde by člověk sám chtěl. Celá ta story mně ale přišla taková prvoplánovitá, P. Kohout v té době ještě stále protěžovaný komunista. Spíš bych to tipnul na protekci - jo, to víš, soudruhu, skvělá věc, natoč to. M. Drahokoupilová mi v té roli taky moc "neseděla"... ()

ACE 2007

"..jestli už si hraješ s lidma, tak alespoň dodržuj pravidla..."... Velké překvapení, velká výpověď o životě.. ()