Americký dramatický snímek natočený podle skutečné události, vypráví o smutné cestě podplukovníka Strobla (Kevin Bacon), který jako dobrovolník doprovází eskortu mrtvého devatenáctiletého vojína, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu, na cestě domů.  Dramatický snímek amerického režiséra Rosse Katze byl natočen podle skutečné události, která se stala v roce 2004 v Bagdádu. Vypráví o smutné pouti podplukovníka Michaela Strobla (Kevin Bacon), který se dobrovolně přihlásil k eskortě mrtvého devatenáctiletého vojáka Chance Phelpse, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu. Cesta vede z Iráku až do města ve Wyomingu, kde se zesnulý voják narodil. Podplukovník Strobl přebírá rakev na letišti Dover v Delaware a s vojenskými poctami ji doprovází domů do Dubois k Chanceho rodině. (oficiální text distributora)

Marrianna

Film který perfektním způsobem brnká na city diváka ... Krásně zahráno...Kavin Bacon vyzařoval auru důstojnosti a moudrosti. Možná až moc perfektní, ale přece se říká, že všude je něco dobře a něco špatně. Takže budu věřit, že i v Americké armádě se najdou lidé se srdci na pravém místě. Alespoň pro dnešek, alespoň pro tento film. ()

zuzzzh

Nie je to zle natocene, zahrane atd (preto ta jedna hviezda) ale ludia...tak toto im moze uverit len american a inak nikto. Pri osemnastom prekladani mrtvoly a slow motion salutovani mi to islo totalne na nervy. A aj tak si myslim ze tych sest prekladacov a salutovacov a umyvacov bolo vzdy tych istych 6 ludi. Alebo tam bol brutalny komparz neviem :) ()

Joe321

Neskutečně emotivní. Ačkoliv takové tlačení na emoce nemám rád, navíc ve spojení s americkým patriotismem, tak tady to se mnou hodně zahýbalo. Například scéna s automobily. Neměl jsem ani nejmenší představu, jaký obrovský proces se skrývá za eskortováním padlého vojáka domů. Kevin Bacon je čím dál tím lepší. -"For Lance Corporal Chance Phelps (1984-2004) and for all fallen, military and civilian." ()

Fr

Drahá paní a pane Phelpsovi, nemohu najít slov, abych Vám řekl, jak je mi líto Vaší ztráty. Po celou cestu bylo s Chancem jednáno důstojně, s úctou a ctí….. Když se řekne ,,Operace Irácká svoboda“, většinou jde o filmy o umírání. Tento je o mrtvém a jeho poslední cestě. K.Bacon se snaží přesvědčit, že armáda USA není masokombinát a že za vojákem je třeba vidět hlavně člověka. A za mrtvím vojákem HRDINU, který dokud se ,,pohybuje“ je nějakým způsobem na živu. Ti ostatní zase o tom, že Amerika je na své hrdiny hrdá! Přiznávám, že důvodem ke shlédnutí nebyl svobodník ani plukovník. Šlo čistě o sobecký pohled za ,,oponu“ nedílné součásti válku. Nevěřil bych, jaká pravidla existují, co vše se musí dodržovat. A to, co ve mně probudilo city bylo nějak navíc. Možná to bylo kýčovité, ale působivé rozhodně ano! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Olík

Sedmdesát minut o cestě pozůstatků padlého vojáka z bodu A do bodu B bez jakéhokoliv děje, zvratu, nebo příběhu. Z každé minuty filmu je spíš než úcta padlému, cítit americký patriotismus a místo vzdaní holdu promarněnému životu, film vzdává hold americké armádě. Celé to drží pohromadě pouze díky hereckému výkonu Kevina Bacona. ()