2 dny v Paříži

2 dni v Paríži

2 Days in Paris

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

Adrian to napsal za mě. Exhibice profesionálního filmového teroristy Bruhla, rodinná a francouzská národní klišé, zbytečně explicitní a často se opakující trapnosti tvoří nános, který je nutno smést, abychom se dostali k podstatě: není jednoduché s někým vydržet a vůbec nezáleží na tom, zda ústřední dvojici dělí národnost, věk nebo názory. Důležité je, jestli je něco poutá tak, že spolu chtějí být. I v Paříži, městě (jejích nesčetných bývalých) milenců. 70%(4.4.2008)

• Mordenroth

Za každý deň dávam jednu hviezdičku.(27.11.2008)

Příjmená povídačka. Takový horší, holčičí Woody Allen s menším přesahem.(28.9.2010)

• nascendi

Po skončení Linklaterovho filmu Pred súmrakom som bežal k počítaču, aby som film zaradil do mojej Top 100 a Julie Delpy medzi obľúbené herečky. Potom som videl Pred úsvitom a moje nadšenie pre Julie Delpy dostalo prvé trhliny, ktoré dokonali Dva dni v Paríži. Málokedy na mňa film pôsobí tak silene, neprirodzene, a to nielen dialógmi, ale aj postavami. Vyložene som mal z neho zlý pocit a potešili ma iba záverečné titulky. Ani nejdem spomenúť klady, i keď by sa dali vybaviť niekoľkými slovami. Radšej idem vyhodiť Julku z mojich obľúbených. Nemal som sa s ňou tak unáhľovať.(20.6.2010)

Pokud rozumíte jen anglicky, rozhodně stojí za to podívat se na tuto konverzačku taky bez titulků - a víc se tak ponořit do pozice Jacka/Adama Goldberga. (O to víc vás ale závěr zaskočí.) Nicméně hodně řečí a málo akce, v tomto případě je to však výhodou. 3 a půl*.(6.10.2011)