2 dny v Paříži

2 Days in Paris

2 dni v Paríži

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

Richard Linklater meets Woody Allen. Ohromně vtipná konverzačka, která by si jednoznačně zasloužila být v červeném. Miluju, jak se Julie Delpy vždycky profiluje do pološílené, vášnivě impulzivní Francouzky. Ideální volba pro přežití další devítiletky. 9/10(18.11.2015)

Niektoré slovné prestrelky, nielen medzi hlavnými postavami, ma vedeli rozosmiať, ale celý film mi pripadal ako nekompaktný celok. Postava otca Julie Delpy ma zaujala. Ale celý film ťahal Adam Goldberg, Julie Delpy bola len ozdoba tohto priemerného, klišoidného, ale na druhej strane, príjemného filmu.(6.12.2008)

ethan hawke je okrem herca aj spisovatel a reziser. pise, pravda o tom istom, o com casto aj hra. o ubohom zivote. julia delphy, partnerka hawkea s before sunrise a after sunrise nie je spisovatelka ani reziserka. (skusa to pravda skusa, ale nie je) zatial, kedze im pisanie poznamok k before sunrise/ after sunrise islo s hawkem a linklaterom dobre, tak to opat skusa a skusa. a po pravde, rovako trapne ako hawke. nestaci mat kameru na pleci aby bol clovek dobry indie director.(9.10.2007)

Tak trochu iná, tak trochu vtipná...no proste nezávislá komédia, na ktorú musíte mať chuť a naládu aby ste si ju pozreli...zaujímavá, nekonvenčná, iná...ale vtipná(30.3.2009)

Velmi vtipné srovnání dvou kultur, které by se moc chtěly podobat, ale přitom na to nemají šanci.(27.3.2014)