2 dny v Paříži

2 Days in Paris

2 dni v Paríži

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

Zajímavé, ale čekala jsem to ještě zajímavější a možná kapku vtipnější. Asi jsem čekala moc no.... stává se. Je to teda ale takový průměr, rozhodně ne žádný propadák a nuda, můžu doporučit, ale stačí vidět jednou a šmitec. Dneska si asi dám volné pokračování, jsem zvědavá, jak mě ohromí. Julie Delpy je podivuhodná osoba a popravdě se mi líbila, zrežérovala to dobře a v hlavní roli zazářila a Adam Goldberg ji parádně sekundoval. Líbil se mi moc hlavně střih a kamera, za to obrovský potlesk. "No sarcasm in Paris. - Ok, I'll be quiet for two days."(18.8.2013)

Tak tenhle film určitě rozdělí diváky do dvou kategorií - někomu bude připadat strašně vtipný a geniální, ti druzí budou namítat, že je to strašně klišovité. Já patřím k těm druhým - Francouzi jsou tady vylíčení jako šovinistický, rasistický a jen o sexu se bavící národ, Američani naopak jako zbabělí hypochondři neschopných vlastních názorů. I když film skončí vlastně happyendem (také klišovitým - zůstanou spolu, protože už je jim přes 30 a v každém vztahu je to nakonec to samé??), celou dobu jsem si říkala, jak ti dva spolu vůbec mohli vydržet 2 roky...výborný výkon Adama Goldberga, Julie Delpy mi chvílema lezla na nervy. Přesto dávám 4 hvězdičky - ta čtvrtá za originální nápad obsadi do filmu vlastního otce a za scénáristickou aféru matky s Jimem Morrisonem :-)(21.7.2007)

On (nesnesitelný intelektuál, který si myslí, že je zajímavý), ona (dost divná osoba aneb ukazovat rodině fotky svého přítele, kde má jen ptáka obvázaného balónky fakt není normální), dva dny a město milenců a všech zamilovaných - Paříž. Při sledování tohoto divného filmu mě mnohokrát napadlo, že to je své a to je dobře, jenže film se až moc vyžívá v situacích, které mají působit, že jsou ze skutečného života, ale přitom se tohle stane tak jednomu z milionu (typický příklad českých dramat posledních let, kde herci přehrávají a situace (dialogy) šustí papírem až hanba). Nicméně nebudu snímku upírat to něco, řekněme kouzlo, které mělo. A proto, i když tomu dávám "jen" 60 %, jsem si jistý, že až za sebou budu mít něco víc, tak se na 2 Days in Paris podívám znovu, i když to nebude tak rychle, pár let tomu dám. A tohle se mi u filmů, kterým dám 60 %, tak často nestává, takže ano, ten snímek stojí za to zhlédnout možná i pro tu divnost, která z něho čiší v každém záběru. P. S. Jinak oba herci podali slušný výkon, i když oba hráli postavy, které by v reálu někdo dřív nebo později něčím praštil (hodně silně) po hlavě.(5.9.2011)

Mám zkrátka slabost pro tyhle konverzačky. Sice to chvilkami připomíná Woodyho Allena a Richarda Linklatera, ale who cares, když Adam Goldberg si téměř celý film krade pro sebe.(19.11.2010)

Příjmená povídačka. Takový horší, holčičí Woody Allen s menším přesahem.(28.9.2010)