Prosincoví kluci

• Austrálie

December Boys

Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / Velká Británie / USA, 2007, 105 min

Rozpačitý dojem. Je tu všetko čo by mala mať dobrá retrospektívna dráma - deti s neľahkým osudom, nádej, priateľstvo, prvá láska, prvý sex, choroba, dokonca aj Harry Potter tu je.... ale akosi spolu dohromady to nefungovalo, hlavne po emotívnej stránke, pričom k postavám som dokázal zaujať maximálne ak tak neutrálny postoj. Jediné čo sa podarilo bolo umné využívanie náboženských prvkov, aj keď sa mi to miestami zdalo mierne prehnané. Rod Hardy mal v rukách ťažké zbrane no nedokázal ich použiť, asi by mal zostať len u seriálov, tie mu idú bezpochyby lepšie. 60/100(29.5.2016)

Zábavný film, u kterého jsem se nenudil. Zdokumentované dospívání prosincových kluků, kteří byli z dětského domova (Daniel Radcliffe, James Fraser, Lee Cormie, Christian Byers) bylo legrační, chvílemi i smutné, kdy na jejich společné dovolené zemřela paní domácí. Nejstarší z kamarádů si našel dívku (Teresa Palmer), se kterou se později nikdy více neviděl. Nakonec se stal knězem a v budoucnu zemřel stářím. Ostatní tři kamarádi si jezdívali připomenout to zábavné dětství, které společně strávili. 3,51*(23.1.2011)

Příjemný civilní film, kterým však prostupuje neustálý pocit deja vu, většinu reálií, typů postav a zvratů jsem viděla už jinde, když ale pominu toto, některé křeče scénáristy a až přelíbivý háv (riziko diabetického šoku vysoké), zůstane čtveřice fajn kluků (ačkoli při sledování Radcliffova výrazového rejstříku jsem bohužel nedokázala zapomenout na Pottera, změny a zlepšení nulové) a fotogenické australské pobřeží. Za tu hodinu a půl se v podstatě nic nestane, ale i to nic je velmi příjemné na koukání, pokud se chcete odreagovat a vypnout. PS: Logiku v závěrečném "zvratu" jsem hledala dlouho... Bez úspěchů.(18.5.2008)

Klidný film, žádné hrůzy spíš takový pěkný rodinný..D. Radcliffe byl úžasný, ale moc mi mezi ty malé kluky nezapadl :D) .. Dávám průměr 3* - pěkný konec..(16.1.2014)

Tento film je velmi pekný a komorný. Jediné čo mu môžem vitknúť a aj mu to teda vitknem sú náboženské výjavi, ktoré zbudzovali smiech aj keď nemali. Inak celý príbeh je krásny ako keby vystrihnutý zo života a musím povedať že milo ma prekvapil Daniel Radcliffe, ktorý tú predvádza slušný herecký výkon takže si myslím že nebude zaškatuľkovaný ako harry potter, lebo tu po potterovi nie je ani stopy. Hudba je tu krásna a presne vystihuje atmosféru ale najviac sa podobá na skladby Philipa glassa. Koniec je dojemný a musím sa priznať že mi ta nejáka slzička ušla. Lenže práve to je TO čo tento film robí nevšedným aj keď je všedný a to že rozprávač je jeden s chlapcov na sklonku života a ich posledná stretávka skrátka musí chytiť za srdce, lebo inak ste asi z kameňa. Som rád že som mal možnosť vidieť tento film takysto ako som mal možnosť vidieť The Driving lessons s Rupertom grintom už iba Ballet shoes s emmou watson a uvidíme komu z potterových hrdinov zmena od pottera prospela a komu nie aj keď ani jeden z chlapcov sa za svoje výkoni v iných snímkach hanbiť nemusí(24.3.2008)