Prosincoví kluci

• Austrálie

December Boys

Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / Velká Británie / USA, 2007, 105 min

Pohodový film o dospievaní....classic oldschool ako za starých dobrých čias s pôsobivou melancholickou hudbou a čo je hlavné, väčšinu stopáže nenudil, zaujímavý je prechod z jemnejšej do vážnejšej polohy v druhej polovici z ktorej sa vykresala dosť hutná dráma s pekným koncom 80% konečne po dlhej dobe som od nejakého filmu dostal viac než som čakal.(18.3.2008)

Zábavný film, u kterého jsem se nenudil. Zdokumentované dospívání prosincových kluků, kteří byli z dětského domova (Daniel Radcliffe, James Fraser, Lee Cormie, Christian Byers) bylo legrační, chvílemi i smutné, kdy na jejich společné dovolené zemřela paní domácí. Nejstarší z kamarádů si našel dívku (Teresa Palmer), se kterou se později nikdy více neviděl. Nakonec se stal knězem a v budoucnu zemřel stářím. Ostatní tři kamarádi si jezdívali připomenout to zábavné dětství, které společně strávili. 3,51*(23.1.2011)

• lena60

Zlinfest 2008: Že mě Prosincoví kluci tolik zklamou, jsem fakt nečekala. Nezáživný děj, vtipy nevtipné, hodně nevýrazný Daniel Radcliffe, a tak jediné co mě zaujalo, byla lokalita, kde se film odehrával. Australské pobřeží je opravdu kouzelné.(5.6.2008)

Předesílám, že jsem nebyl fanouškem Daniela Radcliffa. Měl jsem dojem, že role Harryho Pottera ho musela za dlouhá léta naprosto zdeformovat. O to více rád jsem, jak moc jsem se spletl. Nejen, že Daniel nezdeformoval, ale dokáže zahrát postavu, která se v průběhu filmu mění a vy máte pocit, že se měníte s ní. Je to něco fascinujícího - taková tiráda beze slov. Krásné prostředí, krajina, příroda... To je jeden z faktorů, díky kterému vás film utáhne, ale rozhodně není hlavní. A totéž platí o krásné melancholické hudbě a závěrečné písni Petera Cincottiho, která sedla naprosto dokonale.(2.2.2011)

• apacka

Nenávidím brak. Knihu bych okamžitě spálila.(11.12.2014)