Prosincoví kluci

Carlo Giacco

Dany Cooper

Scénografie:

Leslie Binns

Je to pěkný film, hudba, krajina i příběh potěší. Ale na druhou stranu děj se chvílema dost vleče a podobných příběhů už bylo natočeno dost. Prostě taková poetika bez zvláštních zvratů.(7.3.2009)

Film, který už od začátku naznačuje, že bude hodně emotivní. No, a také takový je. Čtyři kluci ze sirotčince, kteří se narodili ve stejný den. Jeden z nich by se mohl stát členem mladé rodiny. Který to asi bude? No, vzhledem k tomu, že jedním z nich je Daniel "Harry Potter" Radcliffe, zdálo by se, že výběr je jasný. Kdo by nechtěl mít doma Harryho Pottera? Nenechte se ale mýlit, třeba to tak jednoduché nebude. V závěru už je to pak až moc utržené z emocionálního řetězu a chce to diváka vyždímat. Škoda, drželo se to celou dobu celkem dobře.(20.2.2014)

Rozpačitý dojem. Je tu všetko čo by mala mať dobrá retrospektívna dráma - deti s neľahkým osudom, nádej, priateľstvo, prvá láska, prvý sex, choroba, dokonca aj Harry Potter tu je.... ale akosi spolu dohromady to nefungovalo, hlavne po emotívnej stránke, pričom k postavám som dokázal zaujať maximálne ak tak neutrálny postoj. Jediné čo sa podarilo bolo umné využívanie náboženských prvkov, aj keď sa mi to miestami zdalo mierne prehnané. Rod Hardy mal v rukách ťažké zbrane no nedokázal ich použiť, asi by mal zostať len u seriálov, tie mu idú bezpochyby lepšie. 60/100(29.5.2016)

Předesílám, že jsem nebyl fanouškem Daniela Radcliffa. Měl jsem dojem, že role Harryho Pottera ho musela za dlouhá léta naprosto zdeformovat. O to více rád jsem, jak moc jsem se spletl. Nejen, že Daniel nezdeformoval, ale dokáže zahrát postavu, která se v průběhu filmu mění a vy máte pocit, že se měníte s ní. Je to něco fascinujícího - taková tiráda beze slov. Krásné prostředí, krajina, příroda... To je jeden z faktorů, díky kterému vás film utáhne, ale rozhodně není hlavní. A totéž platí o krásné melancholické hudbě a závěrečné písni Petera Cincottiho, která sedla naprosto dokonale.(2.2.2011)

• Katullka

Už už jsem byla na hraně odpadu. Už už. A ani nevím, proč dávám jednu hvězdu. Tak ulepené od slz a spermatu. To nikdo nechce! NIKDO!(30.8.2013)

• - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)

• - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)