poster

Prosincoví kluci

 • Austrálie

  December Boys

Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / Velká Británie / USA, 2007, 105 min

Režie:

Rod Hardy

Kamera:

David Connell

Hudba:

Carlo Giacco

Střih:

Dany Cooper

Scénografie:

Leslie Binns
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sandiego
  **

  Látka na hutné psychologické drama s dětskými hrdiny - výsledek: k uzoufání neoriginální rodinná selanka odehrávající se v idylickém prostředí, s postavami bez poskvrnky na duši. Vyřešit útržkovitě podaný konflikt mezi adepty na adopci deus ex machinou v podobě pádu jednoho z chlapců do rozbouřeného moře je vskutku ryzí ukázkou scenáristické nemohoucnosti, což ještě korunuje halucinogenní vize matičky boží. Pár momentů dokáže zaujmout úsměvnou poezií, například velmi "horká" zpověď v autě, ale většinou se vrší jen jedno povrchní klišé za druhým (a ten černý kůň lovící ryby už je skutečně daleko za čárou). Za druhý klad lze považovat i uměřený výkon Daniela Radcliffea, který již zde dokázal, že Harry Potter jeho hereckou kariéru jen tak nepohřbí.(23.9.2013)

 • Renton
  ***

  Scénář: Marc Rosenberg .. Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi... :-)) Slušná retro rozprávka s neustálým (naštěstí roztomilým) náboženským podtextem o partě prosincových chlapců ze sirotčince, kterým darované prázdniny pozmění životy. Formální podání je hezké, prostředí pobřežní osady doslova kouzelně malebné. Příběh sám o sobě není nijak novátorský a aby měl na víc než být lehce nadprůměrný, ale pořád veskrze tuctový, by potřeboval více než jen jméno Daniel Radcliffe v hlavní roli. Zvláště hlubší prokreslení hlavní dvojice chlapeckých postav by neškodilo, jelikož takhle jejich rozhodnutí působí trochu násilně, ač se jedná o adaptaci vzpomínkové knihy.(14.12.2007)

 • majkl44
  ****

  Sympatický film s trochu moc idealistickým koncem, který zachytil bezvadnou atmosféru chlapeckých dobrodružství.. Hlavní postavy byly podle mě zahrány dobře. Příběh měl podle mě hloubku a nenásilně zobrazoval různé trable nejen dětí, ale i dospělých.(7.3.2013)

 • sidzej
  ****

  Pohodový film o dospievaní....classic oldschool ako za starých dobrých čias s pôsobivou melancholickou hudbou a čo je hlavné, väčšinu stopáže nenudil, zaujímavý je prechod z jemnejšej do vážnejšej polohy v druhej polovici z ktorej sa vykresala dosť hutná dráma s pekným koncom 80% konečne po dlhej dobe som od nejakého filmu dostal viac než som čakal.(18.3.2008)

 • necisty
  ****

  Pouštěl jsem si to jen kvůli Danielovi (jsem rád, že má stejný hlas) a od začátku a přes polovinu mě to fakt nudilo, málem jsem usnul, ale konec to hodně zlepšil. Úplný závěr tomu potvrdil 4. hvězdu. Teresa tu taky krásně září:). SA... Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi. ... SexyAjinka: A pro ženy:)?(31.10.2013)

 • - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)

 • - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace