Prosincoví kluci

• Austrálie

December Boys

Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / Velká Británie / USA, 2007, 105 min

Prosincoví kluci, narození ve stejný měsíc jako já mi byli celkem sympatičtí. Radcliffe díky své roli v Potterovi tu vynikal a zastínil tak trochu vyprávění "hlavní" postavy. Vyprávění, hudba a prostředí, to všechno vybízelo k slušnému hodnocení. Když jsem se ale hlouběji zadíval, tak některá místa jakoby nebyla úplně dodělaná, hlavně závěr byl vzat hopem a postrádal jsem hlubší pohlcení. I tak to je lepší průměr. Teresa by si zasloužila pobýt na plátně více času.(22.12.2012)

Sympatický film s trochu moc idealistickým koncem, který zachytil bezvadnou atmosféru chlapeckých dobrodružství.. Hlavní postavy byly podle mě zahrány dobře. Příběh měl podle mě hloubku a nenásilně zobrazoval různé trable nejen dětí, ale i dospělých.(7.3.2013)

Hlavní problém December Boys, je pocit který při něm budete prožívat. A to ten, že jste to už zřejmě někde viděli. Náboženské výjevy navíc přímo bijí do očí. To však vyvažuje poměrně civilní vyznění snímku a herecké obsazení, zvlášť Daniel Radcliffe ukázal, že umí být i někým jiným než Harry Potterem. Je tak škoda, že jeho postavě není věnováno ještě více času a tak se např. nedozvíme jak moc ho ty "osudové prázdniny" změnily. Po skončení jsem dlouho váhal mezi 2-3* (páč jsem hl. hrdinovi příliš nevěřil jeho závěrečné rozhodnutí), kladné dojmy naštěstí převážily.(3.12.2007)

"Jsi moc statečnej !! Skočil jsi tam, i když víš, že neumíš plavat.." Jsi statečný, Danieli !! Hraješ dál, i když víš, že ani tohle zrovna dvakrát neumíš..;) Ale dá se tady vůbec mluvit o statečnosti ??(11.4.2016)

Pohodový film o dospievaní....classic oldschool ako za starých dobrých čias s pôsobivou melancholickou hudbou a čo je hlavné, väčšinu stopáže nenudil, zaujímavý je prechod z jemnejšej do vážnejšej polohy v druhej polovici z ktorej sa vykresala dosť hutná dráma s pekným koncom 80% konečne po dlhej dobe som od nejakého filmu dostal viac než som čakal.(18.3.2008)