Prosincoví kluci

Carlo Giacco

Dany Cooper

Scénografie:

Leslie Binns

Pohodový film o dospievaní....classic oldschool ako za starých dobrých čias s pôsobivou melancholickou hudbou a čo je hlavné, väčšinu stopáže nenudil, zaujímavý je prechod z jemnejšej do vážnejšej polohy v druhej polovici z ktorej sa vykresala dosť hutná dráma s pekným koncom 80% konečne po dlhej dobe som od nejakého filmu dostal viac než som čakal.(18.3.2008)

• Katullka

Už už jsem byla na hraně odpadu. Už už. A ani nevím, proč dávám jednu hvězdu. Tak ulepené od slz a spermatu. To nikdo nechce! NIKDO!(30.8.2013)

"Jsi moc statečnej !! Skočil jsi tam, i když víš, že neumíš plavat.." Jsi statečný, Danieli !! Hraješ dál, i když víš, že ani tohle zrovna dvakrát neumíš..;) Ale dá se tady vůbec mluvit o statečnosti ??(11.4.2016)

Hlavní problém December Boys, je pocit který při něm budete prožívat. A to ten, že jste to už zřejmě někde viděli. Náboženské výjevy navíc přímo bijí do očí. To však vyvažuje poměrně civilní vyznění snímku a herecké obsazení, zvlášť Daniel Radcliffe ukázal, že umí být i někým jiným než Harry Potterem. Je tak škoda, že jeho postavě není věnováno ještě více času a tak se např. nedozvíme jak moc ho ty "osudové prázdniny" změnily. Po skončení jsem dlouho váhal mezi 2-3* (páč jsem hl. hrdinovi příliš nevěřil jeho závěrečné rozhodnutí), kladné dojmy naštěstí převážily.(3.12.2007)

Scénář: Marc Rosenberg .. Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi... :-)) Slušná retro rozprávka s neustálým (naštěstí roztomilým) náboženským podtextem o partě prosincových chlapců ze sirotčince, kterým darované prázdniny pozmění životy. Formální podání je hezké, prostředí pobřežní osady doslova kouzelně malebné. Příběh sám o sobě není nijak novátorský a aby měl na víc než být lehce nadprůměrný, ale pořád veskrze tuctový, by potřeboval více než jen jméno Daniel Radcliffe v hlavní roli. Zvláště hlubší prokreslení hlavní dvojice chlapeckých postav by neškodilo, jelikož takhle jejich rozhodnutí působí trochu násilně, ač se jedná o adaptaci vzpomínkové knihy.(14.12.2007)

• - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)

• - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)