poster

Prosincoví kluci

 • Austrálie

  December Boys

Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / Velká Británie / USA, 2007, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidzej
  ****

  Pohodový film o dospievaní....classic oldschool ako za starých dobrých čias s pôsobivou melancholickou hudbou a čo je hlavné, väčšinu stopáže nenudil, zaujímavý je prechod z jemnejšej do vážnejšej polohy v druhej polovici z ktorej sa vykresala dosť hutná dráma s pekným koncom 80% konečne po dlhej dobe som od nejakého filmu dostal viac než som čakal.(18.3.2008)

 • Ziper
  ****

  Zábavný film, u kterého jsem se nenudil. Zdokumentované dospívání prosincových kluků, kteří byli z dětského domova (Daniel Radcliffe, James Fraser, Lee Cormie, Christian Byers) bylo legrační, chvílemi i smutné, kdy na jejich společné dovolené zemřela paní domácí. Nejstarší z kamarádů si našel dívku (Teresa Palmer), se kterou se později nikdy více neviděl. Nakonec se stal knězem a v budoucnu zemřel stářím. Ostatní tři kamarádi si jezdívali připomenout to zábavné dětství, které společně strávili. 3,51*(23.1.2011)

 • lena60
  **

  Zlinfest 2008: Že mě Prosincoví kluci tolik zklamou, jsem fakt nečekala. Nezáživný děj, vtipy nevtipné, hodně nevýrazný Daniel Radcliffe, a tak jediné co mě zaujalo, byla lokalita, kde se film odehrával. Australské pobřeží je opravdu kouzelné.(5.6.2008)

 • Avalon820
  ****

  Předesílám, že jsem nebyl fanouškem Daniela Radcliffa. Měl jsem dojem, že role Harryho Pottera ho musela za dlouhá léta naprosto zdeformovat. O to více rád jsem, jak moc jsem se spletl. Nejen, že Daniel nezdeformoval, ale dokáže zahrát postavu, která se v průběhu filmu mění a vy máte pocit, že se měníte s ní. Je to něco fascinujícího - taková tiráda beze slov. Krásné prostředí, krajina, příroda... To je jeden z faktorů, díky kterému vás film utáhne, ale rozhodně není hlavní. A totéž platí o krásné melancholické hudbě a závěrečné písni Petera Cincottiho, která sedla naprosto dokonale.(2.2.2011)

 • apacka
  *

  Nenávidím brak. Knihu bych okamžitě spálila.(11.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace