Prosincoví kluci

Carlo Giacco

Dany Cooper

Scénografie:

Leslie Binns

Scénář: Marc Rosenberg .. Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi... :-)) Slušná retro rozprávka s neustálým (naštěstí roztomilým) náboženským podtextem o partě prosincových chlapců ze sirotčince, kterým darované prázdniny pozmění životy. Formální podání je hezké, prostředí pobřežní osady doslova kouzelně malebné. Příběh sám o sobě není nijak novátorský a aby měl na víc než být lehce nadprůměrný, ale pořád veskrze tuctový, by potřeboval více než jen jméno Daniel Radcliffe v hlavní roli. Zvláště hlubší prokreslení hlavní dvojice chlapeckých postav by neškodilo, jelikož takhle jejich rozhodnutí působí trochu násilně, ač se jedná o adaptaci vzpomínkové knihy.(14.12.2007)

Tento film je velmi pekný a komorný. Jediné čo mu môžem vitknúť a aj mu to teda vitknem sú náboženské výjavi, ktoré zbudzovali smiech aj keď nemali. Inak celý príbeh je krásny ako keby vystrihnutý zo života a musím povedať že milo ma prekvapil Daniel Radcliffe, ktorý tú predvádza slušný herecký výkon takže si myslím že nebude zaškatuľkovaný ako harry potter, lebo tu po potterovi nie je ani stopy. Hudba je tu krásna a presne vystihuje atmosféru ale najviac sa podobá na skladby Philipa glassa. Koniec je dojemný a musím sa priznať že mi ta nejáka slzička ušla. Lenže práve to je TO čo tento film robí nevšedným aj keď je všedný a to že rozprávač je jeden s chlapcov na sklonku života a ich posledná stretávka skrátka musí chytiť za srdce, lebo inak ste asi z kameňa. Som rád že som mal možnosť vidieť tento film takysto ako som mal možnosť vidieť The Driving lessons s Rupertom grintom už iba Ballet shoes s emmou watson a uvidíme komu z potterových hrdinov zmena od pottera prospela a komu nie aj keď ani jeden z chlapcov sa za svoje výkoni v iných snímkach hanbiť nemusí(24.3.2008)

Málo využité prostředí a příběh. Nejpoutavější děj se odehrává mezi Danielem a Teresou a to hlavně díky její podmanivé kráse.(22.1.2015)

Pouštěl jsem si to jen kvůli Danielovi (jsem rád, že má stejný hlas) a od začátku a přes polovinu mě to fakt nudilo, málem jsem usnul, ale konec to hodně zlepšil. Úplný závěr tomu potvrdil 4. hvězdu. Teresa tu taky krásně září:). SA... Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi. ... SexyAjinka: A pro ženy:)?(31.10.2013)

Klidný film, žádné hrůzy spíš takový pěkný rodinný..D. Radcliffe byl úžasný, ale moc mi mezi ty malé kluky nezapadl :D) .. Dávám průměr 3* - pěkný konec..(16.1.2014)

• - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)

• - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)