Požárník Sam (TV seriál)

Velká Británie, 1987, 10 min

Margo Marchant

William Oswald
  • Webb

Mezi malými děti si to jistě najde své příznivce. Je to o trošku lepší než "Lokomotiva Tomáš" kterou na TV Barrandov dávají před tímto seriálem.(14.3.2009)

Městečko Pontypandy nepotřebuje policii, doktora ani školu. Vyšetřování, ošetřování a mudrlantství zde totiž zajišťuje ohňobijec Sam se svou "partou snů". Dokáží však tito profesionálové ochránit obyvatele před nápady sedmiletého nezbedného koumáka Normana?(1.3.2009)

• WANDRWALL

Asi je to něco zajímavého pro nezkušené diváky, a některé malé děti, ale mě nikdy hasič Sam nezaujal. Nepředvádí nic, co by bylo zajímavé, jen plní běžné a nesložité úkoly.***(3.12.2010)(3.12.2010)

tak toto bola fakt paradicka.. neskutocne som sa kazdy vecer tesil na noveho Sama vo vecernicku.. :)(8.12.2007)

Podle našeho 6letého Honzíka: "Bylo jednou jedno město. A v tom městě je hasičská stanice. V ní žije šéf stanice a Sam bydlí zas někde jinde. Ale také je to hasič. A vždycky se tam stane nějaká věc, ale nebojte, vždycky to dopadne dobře."(11.8.2009)

• - Originální nápad na námět přišel od dvou hasičů z anglického Kentu Dava Gingella a Dava Jonese. (Borrtex)

• - Seriál byl také upraven do živého, hudebního a divadelního představení, které se dočkalo premiéry ve Velké Británii v červnu 2011. (Borrtex)

• - Seriál byl přeložen do více než 25 různých jazyků, včetně čínštiny. (Borrtex)