Požárník Sam (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1987, 10 min

Margo Marchant

William Oswald

„Ó podlaho mio, já tě vytírám ..“ Nejen kvalitními lekcemi italštiny je našlapaná tato pocta hasičům hrajících si na požárníky. Jinak ovšem tradiční schéma, požár - uhašení - poučení - trapný vtip, funguje bez vážnějších poškození dětských mozků.(2.7.2012)

Městečko Pontypandy nepotřebuje policii, doktora ani školu. Vyšetřování, ošetřování a mudrlantství zde totiž zajišťuje ohňobijec Sam se svou "partou snů". Dokáží však tito profesionálové ochránit obyvatele před nápady sedmiletého nezbedného koumáka Normana?(1.3.2009)

• WANDRWALL

Asi je to něco zajímavého pro nezkušené diváky, a některé malé děti, ale mě nikdy hasič Sam nezaujal. Nepředvádí nic, co by bylo zajímavé, jen plní běžné a nesložité úkoly.***(3.12.2010)(3.12.2010)

tento večerníček patril k mojim najobľúbenejším :-)(21.3.2008)

tak toto bola fakt paradicka.. neskutocne som sa kazdy vecer tesil na noveho Sama vo vecernicku.. :)(8.12.2007)

• - Seriál byl také upraven do živého, hudebního a divadelního představení, které se dočkalo premiéry ve Velké Británii v červnu 2011. (Borrtex)

• - Seriál byl přeložen do více než 25 různých jazyků, včetně čínštiny. (Borrtex)

• - Seriál se poprvé objevil ve velštině na S4C v roce 1985 a později v angličtině po celém Spojeném království na BBC1 v roce 1987. (Borrtex)