Požárník Sam (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1987, 10 min

Margo Marchant

William Oswald

tak toto bola fakt paradicka.. neskutocne som sa kazdy vecer tesil na noveho Sama vo vecernicku.. :)(8.12.2007)

Městečko Pontypandy nepotřebuje policii, doktora ani školu. Vyšetřování, ošetřování a mudrlantství zde totiž zajišťuje ohňobijec Sam se svou "partou snů". Dokáží však tito profesionálové ochránit obyvatele před nápady sedmiletého nezbedného koumáka Normana?(1.3.2009)

• WANDRWALL

Asi je to něco zajímavého pro nezkušené diváky, a některé malé děti, ale mě nikdy hasič Sam nezaujal. Nepředvádí nic, co by bylo zajímavé, jen plní běžné a nesložité úkoly.***(3.12.2010)(3.12.2010)

Mám nakoukáno! Bohužel opravdu ano :-) Jen si nejsem jistej dopadem tohoto sice průměrného, ale osvětového seriálu na mého syna. Totiž, jestli z něho v budoucnu bude požárník nebo pyroman... Navíc mi teď často klade záludné otázky, na ne zcela vhodných místech, jako například při jízdě v MHD: „Tatííí... Až se tůten autobus převrátí a začne hořet, čím ti hořící lidi uhasíme? Mají tady jen jeden malej hasičák!“ A ptá se samozřejmě furt dokola (navíc velice sugestivně) takže některé bojácné babičky i jiné slabší kusy se začnou na čele rosit a pak urychleně vystupují. A hned venku si na uklidnění zapálí cigáro a špatně uhašenou sirku odhodí do odpadkového koše... :-)(5.1.2013)

Nevím jestli to někdy běželo v České televizi, ale vím že jsem snad na nějakém cizím kanálu tuším že tenkrát STV, pár epizod viděl a už tenkrát se mě to jako děcku moc líbilo, společně třeba s Pošťákem Patem, který byl tuším ze stejné dílny tedy s UK. BBC. Dnes je tak trochu na způsob této legendy, dělán Bořek "Šikula" stavitel, alespoň tedy po techn. stránce. Zde je docela pěkná úvodní písnička:http://www.bbc.co.uk/cbeebies/music/. V současnosti 01/08 vysílá TV Barrandov v neděli ráno.(2.7.2007)