Požárník Sam (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1987, 10 min

Margo Marchant

William Oswald

Tak túto rozprávku som mával veľmi rád. Vždy som sa tešil na úvodnú pasáž, kde hasičským autom prešiel cez ten ich svet. Sam a Norman, či iné postavičky boli celkom milo stvárnené. Mal som z toho taký dojem, že to boli vlastne nafilmované hračky s pozadím niekde nakresleným, do ktorých boli počítačovo urobené postavičky. Dejovo a príbehovo to u mňa obstálo.(26.5.2012)

• WANDRWALL

Asi je to něco zajímavého pro nezkušené diváky, a některé malé děti, ale mě nikdy hasič Sam nezaujal. Nepředvádí nic, co by bylo zajímavé, jen plní běžné a nesložité úkoly.***(3.12.2010)(3.12.2010)

Už z nostalgie nemôžem inak, lebo tento seriál som ako malý každý večer sledoval s otvorenými ústami:)(8.4.2010)

Nevím jestli to někdy běželo v České televizi, ale vím že jsem snad na nějakém cizím kanálu tuším že tenkrát STV, pár epizod viděl a už tenkrát se mě to jako děcku moc líbilo, společně třeba s Pošťákem Patem, který byl tuším ze stejné dílny tedy s UK. BBC. Dnes je tak trochu na způsob této legendy, dělán Bořek "Šikula" stavitel, alespoň tedy po techn. stránce. Zde je docela pěkná úvodní písnička:http://www.bbc.co.uk/cbeebies/music/. V současnosti 01/08 vysílá TV Barrandov v neděli ráno.(2.7.2007)

Městečko Pontypandy nepotřebuje policii, doktora ani školu. Vyšetřování, ošetřování a mudrlantství zde totiž zajišťuje ohňobijec Sam se svou "partou snů". Dokáží však tito profesionálové ochránit obyvatele před nápady sedmiletého nezbedného koumáka Normana?(1.3.2009)