Požárník Sam (TV seriál)

Velká Británie, 1987, 10 min

Margo Marchant

William Oswald
  • Webb

Mezi malými děti si to jistě najde své příznivce. Je to o trošku lepší než "Lokomotiva Tomáš" kterou na TV Barrandov dávají před tímto seriálem.(14.3.2009)

Už z nostalgie nemôžem inak, lebo tento seriál som ako malý každý večer sledoval s otvorenými ústami:)(8.4.2010)

„Ó podlaho mio, já tě vytírám ..“ Nejen kvalitními lekcemi italštiny je našlapaná tato pocta hasičům hrajících si na požárníky. Jinak ovšem tradiční schéma, požár - uhašení - poučení - trapný vtip, funguje bez vážnějších poškození dětských mozků.(2.7.2012)

• WANDRWALL

Asi je to něco zajímavého pro nezkušené diváky, a některé malé děti, ale mě nikdy hasič Sam nezaujal. Nepředvádí nic, co by bylo zajímavé, jen plní běžné a nesložité úkoly.***(3.12.2010)(3.12.2010)

Mám nakoukáno! Bohužel opravdu ano :-) Jen si nejsem jistej dopadem tohoto sice průměrného, ale osvětového seriálu na mého syna. Totiž, jestli z něho v budoucnu bude požárník nebo pyroman... Navíc mi teď často klade záludné otázky, na ne zcela vhodných místech, jako například při jízdě v MHD: „Tatííí... Až se tůten autobus převrátí a začne hořet, čím ti hořící lidi uhasíme? Mají tady jen jeden malej hasičák!“ A ptá se samozřejmě furt dokola (navíc velice sugestivně) takže některé bojácné babičky i jiné slabší kusy se začnou na čele rosit a pak urychleně vystupují. A hned venku si na uklidnění zapálí cigáro a špatně uhašenou sirku odhodí do odpadkového koše... :-)(5.1.2013)